התלבטות בקשר לרכישת דירה

האם זהו זמן מתאים לרכוש דירה? או שמומלץ להשאר בשכירות?

יש לי ולבן זוגי ויכוח מתמיד בנושא הזה, אני מאוד רוצה שנתחיל לחשוב ולעשות צעדים לקראת דירה משלנו, והוא מאידך דיי שאנן וחושב שנכון כרגע להמשיך לגור בשכירות. אני כבר מותשת מכל המעברים והחיפושים, מצד שני, אני לא באמת יודעת מה עדיף כיום.

אשמח לשמוע דעות בנושא 

גם אני והחברה מנהלים את הויכוח הזה בשנה האחרונה, דווקא אצלנו אני חושב שכדאי להשאר בשכירות כרגע והיא לחוצה על לקנות דירה. אצלנו מתווסף גם המרכיב האישי, שאני רוצה לקנות את הדירה רק אחרי החתונה, ואני לא יודע איך זה אצלכם. מבחינת השוק לדעתי קשה לנבא מה יוליד יום וזה הכל בגדר ניחושים... אני חושב שהשאלה היותר טובה היא - אם אתם מוכנים למחויבות הכלכלית של משכנתא?

בגדול אני חושב שצריך להיות מוכנים למשכנתא ולקניית דירה... אם לא בשלים לזה אז חבל לטחון מים. אני מסכים איתך שאתה רוצה לקנות דירה רק אחרי חתונה ואם טרם התמסדתם חבל על הכאב ראש. שתתחילו לחיות חיים משותפים יחד במלוא מובן המילה אז תחשבו גם על קניית דירה. ואתי לשאלתך, אין זמן טוב או לא, השאלה אם עבורך זה זמן טוב?? האם אתם מסוגלים לעמוד בנטל משכנתא כרגע? כמה הון עצמי חסכתם? יאמר לזכות התקופה הנוכחית שיש הרבה מסלולי משכנתא מיוחדים, כאלה שמתאימים ללקוח את המשכנתא לפי היכולת שלו כמו המשכנתא לפי מידה של טפחות וזה יכול להקל על פריסת ההחזרים וזה משהו שלא היה בעבר. לטעמי, לכו למס' פגישות בבנקים ,תתרשמו ותשמעו ואחר כך תתייעצו. אני מאמין שזה יעזור... 

היי,

בכל הקשור לרכישת דירה, השקעות נדל"ן, ובכלל - התנהלות נכונה יותר, אפשר להתייעץ עם חברות, המתמחות בכך, כמו טריגו נדלן, למשל, ואחרות, וביחד לקבל את ההחלטה המתאימה והנכונה ביותר. האפשרויות היום רבות מאד, הן באשר לנדל"ן המוצע והן בכל הקשור לפתרונות המימון השונים. וכשצעירים ומתלבטים בנושא, כדאי לפנות אל המומחים בתחום. זו גם הזדמנות לאתר קרקעות במחירים אטרקטיביים ולבחון אפשרות של השקעה בנדל"ן במקום רכישת נכס לצרכי מגורים עבור הקונה עצמו.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
30 פלוס
בחר
בחר