השערה שלי : דווקא הבחורים ''התמימים '' הם המועדים לבגוד

אהלן חברה' . אני לאחרונה , הרהרתי ( וכמי שיש לה חשיבה אנליטית- ביקורתית וגם מכל מיני מקרים אמיתיים ששמעתי ) והיגעתי להשערה ( שאולי גם יבוא יום ויעשו עליה מחקר אמפירי) שדווקא ( בהפוכה ) הבחורים הטובים והתמימים , הם אלו שמועדים לבגוד ו/או לגרום לבחורה לאהבה נכזבת כי אים למשל יש להם חברה קבועה כבר כמה שנים , והיא בחורה טובה וחכמה ,אבל לא כוסית ולא יפיפיה מהממת , והיה ואותו בחור יתקל ברחוב בכוסית '' פאם-פאטל '' שתפתה אותו , אין לו עדיין שום כלים להתמודד איתה והוא עלול להתפתות למניפולציות שלה ולבגוד בחברתו הקבועה... מה דעתכם ? ביי ornani

אורנה -יש משהו בתאוריה שלך אך

לדעתי רוב הגבריםולא משנה מעמד , עדה או מה יפלו ברשת של אשה.וזה התחיל כבר מאדם וחווה. מקווה שתשתמשי בכוחותייך בתבונה.

אכן,עדיף באמת....

לצאת מלכתחילה עם מניאק מוצהר. ככה נדע בוודאות שהוא יבגוד בנו. בשביל מה לצאת עם "חנון" מתוך מחשבה שהוא בסדר ולגלות אחרי כמה שנים שהוא בוגד ואז להתאכזב נורא? ככה, אם אנחנו יודעות מראש שהוא מניאק, מלכתחילה לא יהיו ציפיות לנאמנות ואז לא יהיו אכזבות. רעיון גדול. סטארט-אפ רציני. וכמה שאלות למחשבה: 1.האם זוגתו של החנון שהיא טובה וחכמה, בהכרח איננה כוסית או יפהפיה מהממת? 2.האם מי שכן כוסית ויפהפיה מהממת היא בהכרח "פאם פאטאל" מניפולטיבית? 3.ואם כן, האם היא בהכרח תיטפל דווקא לחנון שלך? 4.האם לגבר (חנון או לא) אין שיקול דעת? האם כל פרחה ברחוב עשויה לפתות אותו רק כי "אין לו כלים" להתמודד איתה? 5.איזה כלים צריך? פלאייר? מפתח שוודי? מברג פיליפס? או אולי מספיק לו לחשוב: אני אוהב את זוגתי, והכוסית המזדמנת ברחוב לא שווה הרס של זוגיות טובה ופגיעה באהובתי? להטיל את מלוא האחריות על ה"כוסית" נראה לי תמים מאד. מי שבוגד, הבגידה היא על אחריותו הבלעדית. זו איננה חשיבה אנליטית-ביקורתית. זו חשיבה מכלילה-מיואשת-פרנואידית.

אני מסכימה עם כל מילה

ובכלל - למה לחושב על מערכות יחסים במונחים של מי עלול לבגוד - מתי - ולמה? אני חוששת שהחשיבה הזו היא נבואה שמגשימה את עצמה.. ולמה לנבא נבואות מבאסות שכאלה? נכון, חלק מן הגברים בוגדים. אגב, גם חלק מן הנשים בוגדות, אבל כדי שזה לא יקרה - רצוי שבמקום להתגונן, לנתח ניתוחים אנליטים ולבחור את מי שיש לו פחות פוטנציאל לבגוד - במקום כל אלה, רצוי לחזק את הביטחון העצמי, את הביטחון שבחיים שלנו יכולים להתרחש דברים נפלאים, ולהשקיע במערכת הזוגית, בהצלחה כנרת

כנרת טל מאיר

מאמנת ומטפלת הוליסטית

יועצת אישית-זוגית ומשפחתית

kineret44@gmail.com

אורנה -יש משהו בתאוריה שלך אך

לדעתי רוב הגבריםולא משנה מעמד , עדה או מה יפלו ברשת של אשה.וזה התחיל כבר מאדם וחווה. מקווה שתשתמשי בכוחותייך בתבונה.

הבגידה זאת תוצאה של יחסים לא מספקים בין בני זוג

לדעתי בגידה באה למלא איזה מחסור שקיים ביחסים. כל עוד בני זוג מרגישים מסופקים (בעיקר נפשית) מן הקשר עם הפרטנר, לא תהיה שום סיבה ורצון לחפש במקום אחר.

הבגידה היא תוצר של בחירה אישית שאינה קשורה לבן הזוג

להאשים את בן הזוג או את היחסים בבגידה, משמעו לוותר על לקיחת האחריות האישית על מה שעושה הבוגד. אני מאמינה שמי ש'בוגד', או בוחר לקיים קשר מחוץ למסגרת הנשואין, וללא ידיעת בת הזוג שלו, עושה זאת קודם כל בגלל דברים הקשורים אליו - בגלל פחד שלו להתמודד ישירות עם בת הזוג, בגלל פחד לעזוב את הקשר, או בגלל שהוא מאמין שלבגוד זה לא נורא כ"כ. אין לי עניין לשפוט את התפיסות הללו, אלא לומר - שהתפיסות הללו אינן קשורות לאף אחד מלבד למי שמחזיק בהן..

כנרת טל מאיר

מאמנת ומטפלת הוליסטית

יועצת אישית-זוגית ומשפחתית

kineret44@gmail.com

השערה שלי : דווקא הבחורים ''התמימים '' הם המועדים לבגוד

אהלן חברה' . אני לאחרונה , הרהרתי ( וכמי שיש לה חשיבה אנליטית- ביקורתית וגם מכל מיני מקרים אמיתיים ששמעתי ) והיגעתי להשערה ( שאולי גם יבוא יום ויעשו עליה מחקר אמפירי) שדווקא ( בהפוכה ) הבחורים הטובים והתמימים , הם אלו שמועדים לבגוד ו/או לגרום לבחורה לאהבה נכזבת כי אים למשל יש להם חברה קבועה כבר כמה שנים , והיא בחורה טובה וחכמה ,אבל לא כוסית ולא יפיפיה מהממת , והיה ואותו בחור יתקל ברחוב בכוסית '' פאם-פאטל '' שתפתה אותו , אין לו עדיין שום כלים להתמודד איתה והוא עלול להתפתות למניפולציות שלה ולבגוד בחברתו הקבועה... מה דעתכם ? ביי ornani

המשך ניתוח

עים הסוף לא הסכמתי האים את חושבת באמת שהבחורים כיביכול הטובים והחנונים נופלים לידייה של אישה שרוצה לחמוד אותם ולגבר אין כלים להתמודד איתה! תחשבי שנית ואל תיפלי למלכודת הזו! אותם הבחורים הטובים את חושבת שהם לא מבקרים מיוזמתם אצל 'זונות' הם אינם תמים

המשך

אז הם הולכים לזונות ובנוסף יומרו לבחורה שאיתם 'שהם לא יודעים להתחיל עם בחורה', והם נאמנים יקירה מחקרך התחיל נכון! מהם צריך להזהר! ולא לישון בעמידה וגבר שמקטין את עצמו ואת דעותיו התמימות והמלאכיות מסתיר המון פנטזיות שבהיזדמנות הראשונה היה רץ לממש.

הבגידה זאת תוצאה של יחסים לא מספקים בין בני זוג

לדעתי בגידה באה למלא איזה מחסור שקיים ביחסים. כל עוד בני זוג מרגישים מסופקים (בעיקר נפשית) מן הקשר עם הפרטנר, לא תהיה שום סיבה ורצון לחפש במקום אחר.

מסכימה פלוס!!!!

הבגידה היא תוצר של בחירה אישית שאינה קשורה לבן הזוג

להאשים את בן הזוג או את היחסים בבגידה, משמעו לוותר על לקיחת האחריות האישית על מה שעושה הבוגד. אני מאמינה שמי ש'בוגד', או בוחר לקיים קשר מחוץ למסגרת הנשואין, וללא ידיעת בת הזוג שלו, עושה זאת קודם כל בגלל דברים הקשורים אליו - בגלל פחד שלו להתמודד ישירות עם בת הזוג, בגלל פחד לעזוב את הקשר, או בגלל שהוא מאמין שלבגוד זה לא נורא כ"כ. אין לי עניין לשפוט את התפיסות הללו, אלא לומר - שהתפיסות הללו אינן קשורות לאף אחד מלבד למי שמחזיק בהן..

טעות בידך

את עושה הכללה. ישנם הבוגדים בשל קשר רופף, וישנם הבוגדים גם בקשר טוב.

אני מת לענות לך לגבי זה אבל משהו מרגיש לי מוזר בניית אתרים בחינם בניית אתרים בחינם

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
30 פלוס
בחר
בחר