הצד האפל של הכסף

הצד האפל של הכסף

שלום לכם . רוב הנשים מחפשות בחור מבוסס כלכלית ( האמת היא שאני ממש לא כזו , למרות שהייתי נשואה לבחור '' בן טובים '' , בסוף התגרשתי ממנו כעבור שנה , בין היתר כי גיליתי שהוא והוריו '' עשירים אבל קמצנים'' ) . אני רוצה לדבר על כך , ש( לפחות לפי דעתי ) , הכסף משחית את ערכיו הבסיסיים של האדם , הווה אומר , בחור שנעשה פתאום נובו-ריש , בין אים זה בא ממנו או בא מהוריו , עלול לשכוח את אהובת ליבו , ולהעדיף על פניה , נערת ליווי ( זה עוד '' הרע במיעוטו '' ) , ואילו במקרה הרע , בחור ( או אישה ) שהתעשר ושונא את בת זוגו , עלול גם להזמין בתשלום מישהו שיתנקש בחייה ... . לדעתי , כמה שפחות כסף , יותר טוב ( רק לא להגיע למצב שלבחור לא יהיה אפילו כסף לקנות קונדומים...)

תגובה

אומרים אין אדם מת וחצי תאוותו בידו.. את צודקת אדם אמיד ללא מוסר ערכים ומידות יהפוך במקרה הטוב לחיה חסרת מעצורים.

תגובה

אומרים אין אדם מת וחצי תאוותו בידו.. את צודקת אדם אמיד ללא מוסר ערכים ומידות יהפוך במקרה הטוב לחיה חסרת מעצורים.

חשבתי פעם על הביטוי "האביר על הסוס הלבן"

מסקנתי העיקרית נבעה מעצם פירוש מהות הביטוי....ואני אסביר; מדו אומרים האביר על הסוס הלבן ולא האביר עם/בעל הסוס הלבן? -התשובה לכך ניראת פשוטה בעיני, שהאביר האמיתי הינו זה שאמנם יש לו סוס לבן אך הסוס הינו חיצונילו, דהיינו נועד לשמש אותו במעבר מנקודה א'' לנקודה ב'. הסוס אינו משמש להגדרתו כ"אביר". האביר הינו זה שהוא "מעל" הסוס. לא הסוס הוא זה שיגדירו כאביר. הטעות הנפוצה הינה שלעתים בחורה מחפשת אביר עם סוס(כסף או נכסים). אביר אמיתי הינו מי שעל אף שיש לו נכסים, לא הם מקנים לו את התואר "אביר" אלא אישיותו, עומקו ותוכנו הם הם אשר הופכים אותו מבחור סתמי לאביר.

הכסף

האמת שאני מאד מבין אותך גם אני התגרשתי והסיבה העיקרית תוכנית זדונית לכסף

כנסי יש לי תגובה קצת בוטה

קודם כל סליחה מראש על הבוטות שלי. זאת צורת ההתבטאות שלי . לי יש תחושה שהנשים הן מאין "זונות" מחפשות רק כסף ורוצות חתן עם כסף או עם משכורת גבוהה. וזה התחושה שאני מקבל מנשים. אני מאמין שבן זוג לחיים צריך לבחור רק לפי האופי משהו או משהי שמתאים לך לאישיות. אנשים צרכים להבין שחיים עם בנאדם ולא עם המשכורת שלו.

את תמיד כותבת ע"פ נסיון שלך פרטי...

ומשליכה על כל הגברים.וזה כל כך טעות!!! הכרתי אנשים עם כסף ובלי כסף,ולכסף לא היתה משמעות מבחינת המהות הפנימית שלהם. כסף משחית אנשים שמלכתחילה מושחתים או בעלי נטיה לשחיתות. אני חושבת שהרבה יותר מדאיג להכיר אדם בן 40 שלא השיג כלום בחייו.אני לא מדברת על עושר גדול,אבל בגיל הזה מן הראוי שתהיה לך עבודה טובה-אחרי 20-15 שנות עבודה ראוי לצפות שהבן אדם התקדם והגיע לעמדה משמעותית בעבודה (שזה אומר,מה לעשות, גם משכורת נאה יותר מילד בן 25),ראוי לצפות שמהכסף שהרוויח במשך חייו גם צבר קצת רכוש (דירה עם או בלי משכנתא, אוטו במודל סביר...) ולא רק בזבז את הכסף במשך החיים או כלכל את צעדיו לא נכון,וכו'.כמובן שבמקרה שהאדם גרוש נכנס עניין חלוקת הרכוש בעת הגירושין מה שמוריד מההון האישי,אבל עדיין,אפשר וראוי לצפות לאיזשהו מינימום של בסיס כלכלי סביר. כלומר משמעות הבסיס הכלכלי היא לא רק הכסף עצמו אם ישנו או איננו,אלא מה זה אומר על האדם.מה הוא עשה בחיים ואיך התקדם.

כנסי יש לי תגובה קצת בוטה

קודם כל סליחה מראש על הבוטות שלי. זאת צורת ההתבטאות שלי . לי יש תחושה שהנשים הן מאין "זונות" מחפשות רק כסף ורוצות חתן עם כסף או עם משכורת גבוהה. וזה התחושה שאני מקבל מנשים. אני מאמין שבן זוג לחיים צריך לבחור רק לפי האופי משהו או משהי שמתאים לך לאישיות. אנשים צרכים להבין שחיים עם בנאדם ולא עם המשכורת שלו.

הלכת פעם למכולת עם אופי בלבד?

אני לא חושבת שכסף הוא גורם סינון עיקרי לבחירת בן זוג אבל כסף כשישנו הוא "לא הכי חשוב ולא משמעותי" אבל כשהוא חסר הוא מאד משמעותי.

אגב,אתה בוחר בת זוג רק לפי האופי,או...

שאולי חשוב לך גם שהיא תיראה טוב? את האמת! אז למה זה בסדר, ולרצות מישהו "מסודר" זה לא בסדר?

את תמיד כותבת ע"פ נסיון שלך פרטי...

ומשליכה על כל הגברים.וזה כל כך טעות!!! הכרתי אנשים עם כסף ובלי כסף,ולכסף לא היתה משמעות מבחינת המהות הפנימית שלהם. כסף משחית אנשים שמלכתחילה מושחתים או בעלי נטיה לשחיתות. אני חושבת שהרבה יותר מדאיג להכיר אדם בן 40 שלא השיג כלום בחייו.אני לא מדברת על עושר גדול,אבל בגיל הזה מן הראוי שתהיה לך עבודה טובה-אחרי 20-15 שנות עבודה ראוי לצפות שהבן אדם התקדם והגיע לעמדה משמעותית בעבודה (שזה אומר,מה לעשות, גם משכורת נאה יותר מילד בן 25),ראוי לצפות שמהכסף שהרוויח במשך חייו גם צבר קצת רכוש (דירה עם או בלי משכנתא, אוטו במודל סביר...) ולא רק בזבז את הכסף במשך החיים או כלכל את צעדיו לא נכון,וכו'.כמובן שבמקרה שהאדם גרוש נכנס עניין חלוקת הרכוש בעת הגירושין מה שמוריד מההון האישי,אבל עדיין,אפשר וראוי לצפות לאיזשהו מינימום של בסיס כלכלי סביר. כלומר משמעות הבסיס הכלכלי היא לא רק הכסף עצמו אם ישנו או איננו,אלא מה זה אומר על האדם.מה הוא עשה בחיים ואיך התקדם.

ובשביל ללכת לנערת ליווי לא צריך להיות עשיר.

מי שהולך לנערת ליווי הבעיה שלא היא הרבה יותר עמוקה מעודף כסף.נכנס פה כבר עניין של חשש מאינטימיות אולי,רתיעה ממחויבות,רצון להרגיש חזק ושולט וכו',לא נכנס עכשיו לכל הפסיכולוגיה של העניין. מי שאין לו כסף יכול סתם ללכת עם בחורות אחרות שלא עולות כסף.זה עדיף בעינייך? ולגבי שכירת רוצח שכיר-ראית יותר מדי סרטי מאפיה,נשמה.

הלכת פעם למכולת עם אופי בלבד?

אני לא חושבת שכסף הוא גורם סינון עיקרי לבחירת בן זוג אבל כסף כשישנו הוא "לא הכי חשוב ולא משמעותי" אבל כשהוא חסר הוא מאד משמעותי.

למה את חושבת שאחוז הגירושין רק עולה..

אנשים בוחרים לא נכון . ורדיפה אחרי כסף זה אחד הדברים. לא צריך להקצין לאן שאת הולכת שני אנשים עם משכורות סבירות יכולים לנהל חיים. הבחירה אינה קיצונית בין עשיר לעני. ומה את חושבת שבחור עם כסף ומשכורת שמנה לא יודע שהרבה נשים רוצות אותו את חושבת שהוא לא מנצל את זה?????? מה שאני אומר זה שצריך לצאת מהקופסא כדי לחיות יותר טוב

ראשית,גם אני ציינתי בדבריי...

שאני לא מדברת על עושר. שנית,בחור שלא רוצה שבחורה תחשוק בו בגלל הכסף,שלא יגיד שיש לו כסף כבר בהתחלה ואז לא תהיה לו דילמה.אני לא חושבת שבדייט ראשון\שני מדברים על חשבונות הבנק.אני לא,בכל אופן,ואפילו ירתיע אותי שבן אדם יתרברב בעושרו כבר על ההתחלה,וזה קרה לי והגעיל אותי.זה ממש לא מושך בעיניי. ואני מסכימה איתך מאד ששני אנשים עם משכורות סבירות יכולים לקיים חיים תקינית וטובים.אם תקרא טוב את הדברים שלי תראה שבאמת לא דיברתי על עושר אלא על התבססות כלכלית סבירה שמתאימה לגיל. מה שאני מצפה מבן 40 לא דומה למה שהייתי מצפה מבן 25. אני בעיקר רציתי להביע את התנגדותי להכללה הגסה ביותר להכללה שמי שיש לו כסף הוא אדם מושחת ופסול. נראה לי צבוע ומתחסד לומר שכסף משחית. מה שמשחית ומושחת זה האדם עצמו ולא הכסף.

אחוז הגירושין עולה לדעתי מסיבות אחרות.לאו דווקא כסף.

1.החברה הרבה יותר פתוחה מפעם,היום להיות גרוש זה כבר ממש לא סטיגמה שלילית. פעם אנשים לא התגרשו גם בגלל ה"מה יגידו". 2.פעם נשים היו הרבה פחות עצמאיות,עבדו הרבה פחות והיו לחלוטין תלויות כלכלית בבעל. היום נשים יכולות לפרנס את עצמן ואת ילדיהן בכבוד גם בלי עזרת הבעל. 3.אנשים היום יותר מרוכזים בעצמם ובאושר שלהם. לא טוב לי אז אני הולך.פחות מנסים לתקן מע' יחסים,האצבע קלה יותר על ההדק. 4.נשים מודרניות בימינו הרבה פחות סובלניות לבגידות ולהתעללויות מצד הבעלים,ולא מוכנות להשלים עם זה.שוב,מודעות ומודרניזציה. (אני לא מדברת על בגידות של נשים כי לכך ממילא מעולם לא היתה סובלנות מצד הגברים). 5.עליה בתוחלת החיים.יש הרבה יותר שנים לחיות יחד.פעם היית חי עד גיל 60,בגיל 40 היית כבר מבוגר ודואג לזיקנתך. היום בגיל 40 אתה רק מתחיל לפרוח וללבלב.יש עוד חיים שלמים לפניך,ואתה לא מוכן להתפשר על איכות החיים לעוד 40 שנה. וככה אפשר להמשיך עוד הרבה. אגב לגבי בחירה לא נכונה- לפעמים הבחירה שנכונה לגיל 20 לא נכונה לגיל 45.שוב,לא בכל דבר הכסף אשם.

כל דבר מגזם עשוי ל השפיע על האדם

משהו שפתאום מתפרסם לא משתנה . מלכות יופי לא זורקות את החבר. אני מסכים איתך שלא כל מי שדחוס בכסף נהיה משחת אבל הרב כן. נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק אמר למשל שכח משחית וכח מחלט משחית בצורה מחלטת . ומשהי שנראית סוף הדרך זה לא משפיע על איך שהיא מתנהגת ואיזה גברים שהיא רוצה. (לא תמיד לרב כן) יש משפט ביהדות שאני אצטט " כסף מטהר ממזרים" הדבר הכי בזוי ביהדות זה ממזר אבל כסף מטהר אותו. קחי את המשפט כמשל. עובדות החיים זה שנשים נמשכות לגברים עם עוצמה כח כסף כשרון רב וכו וזה לא אומר שאלו יהיו בני הזוג הנכונים לחיים משותפים. רב גברים ילכו עם כל אישה שתציע להם סקס גם אם תהיה להם חברה . זה העולם החופשי שלנו וזה עדיין לא אומר שהוא תקין ושוב אני מזכיר את אחוזי הגירושים ההיסטריים בעולם המערבי את גיל הנישואים ההולך ועולה ועל כך שאחוז הנישואים גם יורד . ולסיכום גבר עם מעמד או כסף מקבל הרבה תגובות מנשים וצריך להיות משהו מאד חזק כדי שזה לא ישפיע כמו כן בחורות שהמראה שלהן הורס . ואני לא אומר שבחור לא צריך לשאוף להיות מוצלח ואישה לא צריכה לשאוף להיות כוסית. ואל תזייני לי עכשיו בשכל על שוויון וקידמה יש דברים שאף פעם לא ישתנו. כי זה בטבע שלנו. גבר יפחד על הכסף שלו ואישה על הכוס שלה. כל אחד לא רוצה שינצלו לחינם את המשאבים שלו . ואני לא מגיב יותר ביי ביי
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
30 פלוס
בחר
בחר