איך להכיר את המחשב טוב יותר - נא לקרוא

אם אתם רוצים לדעת את המחשב שלכם ועם זאת לא לסכן אותי קראו את הקטע הבא שכתבתי: כאשר רציתי לבחון מערכת הפעלה שחששתי להתקין על המחשב האישי שלי החלטתי לנסות אותה על מחשב אחר בהתחלה הלכתי לחבר שנורא התלהב ממנה וכשניסינו אותה היא באמת הייתה מדהימה אחר כך רציתי גם אותה אבל היא הייתה בגירסא אנגלית ולא עברית אז לא רציתי שהיא תהרוס לי את כל הדברים שנהנתי בגירסא העברית. נזכרתי שברשותי מחשב ישן שכבר אין בו צורך (גם לא היה מקום בבית) אז שמתי אותו בבית של סבתא שלי וכל שישי שבת הייתה לי ההזדמנות לנסות להשתמש בו. בהתחלה תירגלתי את ה FORMAT ושימוש ב PARTITION, נעזרתי ב PARTITION MAGIC 7 ככה קיבלתי מחיצה גדולה יותר כדי לנסות להשתמש בה. לפני כל פירמוט תמיד גיביתי חומר חשוב ודריברים שייתכן ולא אוכל להתקין בפעם הבאה. זהו טיפ חשוב וכדאי שתזכרו אותו: "תמיד לגבות כל מה שיש על המחשב ולרשום על דף את כל התוכנות, הסיסמאות, אנשי הקשר וכו' שחשובים" אם אתם עובדים במקביל עם כמה מחשבים כדאי שתרכזו לכל אחד מדף/תיקייה/מגירה או כל דבר אחר שבו תשמרו דיסקים חשובים ומידע ששמרתם לגבי המחשב בחלק הזה בחנתי את עיקריי התוכנה שבמחשב. אחר כך רציתי לדעת איך המחשב נראה מבפנים ואיך אפשר לשנות דברים שישפרו את המחשב או סתם יתנו תוספות נחמדות. נזכרתי שהיה לי צורב נוסף ישן ורציתי להוסיף אותו למחשב ההוא כדי לגבות דברים ממנו. קודם כל ניתקתי את המחשב מהחשמל ומכל הכבלים הנלווים. אחר כך פתחתי את הקופסא בעזרת מברג פיליפס פשוט. לפני שהתחלתי לנתק דברים ולהתעסק בדקתי מה מחובר לאיפה ואיך הוא נראה. בחנתי את הכרטיסים השונים, חיבורי החשמל, ספק הכח, המאווררים, לוח האם וחומרה נלוות. עצה חשובה: "כדי לא לבצע עבודה כפולה בנוגע למשהו שאתם לא בטוחים אל תסגרו את הברגים של המחשב, תשאירו אותם בשקית נילון בצד ושמרו עליהם" אחר כך ראיתי שהכבל האפור שמחובר לכונן ה CD היה מפוצל וזה איפשר לי לחבר את הצורב, סימנתי את הצורב בעזרת "צ'ופצ'יק" שהיה מחובר אליו כ SLAVE וחיברתי את הצורב אל מקור חשמלי. בהמשך חיברתי גם מודם וכרטיס קול למחשב והכל עבד כשורה. אני מציע לכולם לא לבצע את הכל בבת אחת אלא צעד אחד כל פעם ואם רואים שמנסים משהו אחד לא לעשות משהו בנוסף אלא להמשיך איתו ולראות שזה מצליח, אם לא אז תחזרו שלב קודם ותבדקו שזה עובד. אחרי נסיונות רבים והתנסויות במחשבים שונים הצלחתי להכיר את המחשב טוב יותר ועכשיו אני אנסה להתקין את התוכנה שרציתי עוד בהתחלה, רוצים לדעת מהי? אני מניח שחלק מכם גם מתלבטים על זה... אם להתקין Windows XP או לא... כאן מסתיים מדריך פשוט זה על איך לדעת את המחשב ולהתנסות בו. עוד טיפ קצר לבסוף: "אם אין ברשותכם מחשב ישן להתנסות עליו תנסו להשיג אותו דרך חברים, יד שנייה, מתוך המכירות בוואלה". בהצלחה לכולם ונהגו בחכמה במחשב! תנו תגובות, שלומי

לפני הל שכחת לברר באתר של מייקרוסופט האם ה XP מתאים לXT

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר