הצילו חיבורים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

יש לי מחשב שהרכבתי ואני מתקשה במעט ליצור סדר נכון כדי לחבר כמה מהחלקים זהו מפרט המחשב של הדברים הבעיתיים -הארד דיסק פריימרי -הארד דיסק סלייב -כונן פלופי -כרטיס קול -כונן סי די רום הצלחתי לגרום לפלופי, לכרטיס קול ולהארד דיסק לעבוד אבל יש כמה בעיות אין לי מספיק חיבורים בשביל להוסיף קבל לחבר את הסי די רום אז אני צריך לחבר אותו יחד עם אחד הרכיבים האחרים כאשר אני מחבר אותו לכטיס קול הוא אמנם מחובר אך לא עובד (לא נפתח ואינו מוצג על המחשב כעובד, כלומר המחשב לא מזהה אותו. אני יודע שיש סדר מסויים של חיבורים שאפשר לעשות, הבעיה היא שאני לא יודע מהם אם למישהו יש הסבר או אתר אינטרנט שמסביר אני אשמח לקבל אותו תודה רבה לכולם

תשובה

הרד דיסק 1 וסידירום ל IDE1. הרד דיסק 2 ל IDE2, ואת הפלופי לSLOT שלו.

והכרטיס קול???

כרטיס הקול לSLOT PCI

ואני לא אמור לחבר אותו לכבל אפור כמו שאר הרכיבים, יש מקום שם לאחד כזה

החיבור הזה הוא הסטוריה...

החיבור הזה הוא מתקופת ה 486 העתיק. שם בניגוד לפנטיום האהוב היה רק חיבור IDE אחד ואם חיברו אליו 2 דיסקים קשיחים לא היה לאן לחבר את ה CD אז ישבו וחשבו (אז ככה היו עושים דברים) והגיעו למסקנה כזאת: לא קונים CD בלי כרטיס קול אז הבה נוסיפה עוד חיבור IDE מיוחד ל CD (אי אפשר לחבר דיסק קשיח, ניסיתי....) ול CD אחד בלבד (עד כמה שזכור לי) על כרטיס הקול. אבל מה? החיבור היה איטי ומיגע ובכלל עם התקדמות ה CD זה נהיה צוואר בקבוק רציני אז עם פיתוח הפנטיום הוחלט על הוספת עוד IDE על כל צרה שלא תבוא. ומאז חלפו הרבה זיהומים בירקון/קישון (אותו זיהום) וכרטיסי הקול הסירו מעליהם את החיבור העודף שהפסיק להיות בשימוש והם חיים באושר ובעושר עד עצם היום הזה... רועי :)

תודה גבר על הסיפור המהנה והעזרה D-:

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר