קרינת מחשב

שלום רב! אני יושבת במשרד ומסך המחשב של שותפתי לחדר נמצא עם חלקו האחורי צמוד אלי לראש במרחק קטן של מספר סנטימטרים בודדים. חשוב לי מאוד לדעת האם יש בכך מן הסיכון של קרינה, ואפילו הסיכון הקטן ביותר. ושאלה שניה האם גם מחלקו האחורי של כונן המחשב נפלטת קרינה המסכנת אותנו. אני מתלבטת רבות האם לדרוש בכל תוקף שתשנה זאת, והסבר שלכם יעזור לי מאוד להגיע להחלטה. תודה רבה לכם, הילה.

הילה שלום - קרינה ממסך מחשב.

הבעיה מתחלקת לשניים: תדר רענון אנכי . מסך שאינו תומך בתקן הקרינה הארופאי MPR II . לבעיה השנייה יש פתרון היות שרוב , ואפילו כל המסכים כיום !!! עומדים בדרישות התקן , למעט מסכים ישנים (ישנים מאוד) ומסכים זולים שמיובאים מאיזורים נדחים בעולם . אם הבנתי נכון המרחק בין העיניים למסך הוא סמ" בודדים , כדאי שתתרחקי מהמסך היות שלא כל כך נעים להיות קרוב אליו . לגבי הבעיה הראשונה , והיא המשמעותית והיא תדר רענון אנכי של המסך . פרמטר זה קובע את קצב "ציור" התמונה על המסך , או במילים אחרות "הבהוב" המסך . בעיה זו גורמת לכאבי ראש ותשישות במשך שעות עבודה , ואפילו שעות בודדות . מסכים ישנים גדולים וזולים נוטים להיות בעלי קצב רענון נמוך במיוחד , מה שגורם לכאבי ראש בשעות הראשונות מול המחשב , לעומת זאת מסכים יוקרתיים יותר , ומחוברים לכרטיסי מסך נורמליים נותנים קצב רענון נורמלי ותקין. לרוב במקומות עבודה שבהם יש טכנאי מוסמך ומבין בחשבים , הטכנאי קובע את קצב רענון המסך לגבוה ביותר ושניתן ל"הבהב" בקצב זה . במקומות שאין טכנאי מקצועי נשארים על ברירת המחדל של ההתקנה הראשונה של המחשב . מסכים בגודל 15" תדר נורמלי ותקין 75-85HZ 17" 75-85HZ 19" 85HZ (רצוי) ברזולוציות גבוהות . דרך אגב , קרינה שנפלטת מפלורוסנט משרדי שפוגע בנייר לבן (במשרד) וחוזר לעיניים מסוכן וגבוהה יותר מקירינה שנפלטת ממחשב. אשמח לעזור. www.udicol.cjb.net

קרינה

ההסבר מעולה, אך לא לזה היא התכוונה. אתה מדבר על חלקו הקדמי והיא לעומת זאת מדברת על חלקו האחורי. אני אמנם לא מתמחה בכמויות קרינה אבל זו דעתי: אז ככה, במסך - בחלקו האחורי ישנו שנאי מתח גבוה, שלפי דעתי הוא פולט קרינה (במיוחד אם את אומרת שהוא צמוד מספר סנטימטרים מראשך), במארז ישנו ספק כח, אך הוא ספק כח ממותג והוא בנוי מרכיבים אלקטרונים בלבד - לדעתי הקרינה היא פחותה. בכל מקרה הייתי ממליץ לך לדרוש ממנה לשנות את מיקום המסך למען הסר ספק.

לגבי קרינת מתח גבוה

נכון שבמסך יש ספק מתח גבוה , ושפורפרת שמתמשת במתח גבוה מאוד (מאות אלפי וולטים) . אבל המבנה של המסך מהווה סיכוך , והארקה של כל מתח פריצה ממאיץ האלקטרונים . שנאי פולט קרינה אלקטרומגנטית שבמונחים ביתיים (V 220) כלל לא משפיע.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר