רמקולים - חוטים או לא חוטים זו השאלה

לא מצאתי פורום מתאים כל כך אבל אני בטוח שמשהו מכם ידע. הייתי מעוניין לקנות מערכת קולנוע ביתית לטלויזייה אך אני רוצה לקנות רמקולים אל-חוטיים. האם יש משהו כזה??? אפשר לקנות אותו במחיר סביר??? תודה רבה לכולם על העזרה

כמה הארות.

אני דיי בטוח שאם תחפש משהו כזה תמצא אבל כמה דברים דיי ברורים: זה יהיה הרבה יותר יקר מרמקולים רגילים האיכות תהיה הרבה יותר נמוכה אז למה עושים את זה? כדי להגיד לי יש ולך אין סתם בזבוז זמן וכסף

הסבר קצר על רמקולים

רמקולים הם רכיבים פאסיבים מטבעם, הם פשוט מרעידים אוויר בהתאם לשינוי מתח בכניסה. בכדי להרעיד אוויר כמה שיותר חזק אנו זקוקים להספק גבוה יותר (ככה אנחנו שומעים מוסיקה חזק יותר) כלומר יותר חשמל. הספק הנמדד ביחידות וואט מציין ברמקול עד כמה הוא מסוגל לספוג מבלי להיפגע או לפגוע באיכות הצליל וכמה חזק הוא מסוגל להרעיד אוויר ובהתאם לשמוע חזק יותר, לעומת זאת במגבר ההספק הרשום הוא ההספק המכסימלי אותו יכול המגבר להפיק, בקולנוע ביתי נע בסביבות 100 וואט (RMS שזו שיטה מסוימת לציון הספק, לרוב היא הטובה יותר וגם נונת ערכים קטנים יותר) לכל ערוץ/רמקול בכדי להעביר הספק כזה (שהוא יחסית גבוה) אנו זקוקים לחוטים שמסוגלים להעביר הספק כזה גבוה. במידה ורמקול הוא אל-חוטי יש שימוש בהעברה שלא דרך חוטים אלא דרך גלי רדיו (גל אלקטרו-מגנטי) אשר הספקם קטן בהרבה (קטן פי מיליון) וברמקול עלינו להפוך אותם לאות שמע ולהגבירם, ההגברה תבוצע בעזרת מגבר אשר מחובר לסוללה (כזכור הרמקול אל-חוטי וזו הדרך היחידה לשמור אותם ללא חיבור לחשמל לדוגמא) הסוללה היא לא בגודל של מצבר של רכב ולא מספקת הספקים גבוהים כמו שנדרך בכדי להגביר את העוצמה למשהו שנוכל לשמוע שלא לדבר על להינות מעוצמה מינימלית. דבר שני ישנה סיבה מדוע רסיברים לקולנוע ביתי הם גדולים יחסית, הסיבה היא המגבר שבתוכם, לאן ילך אותו הספק אם לא יהיו רמקולים מחוברים. לכן אתה מבין שרמקולים אל-חוטיים אינם אופציה כאשר אתה רוצה להרכיב מערכת קולנוע ביתי ראוייה הם פשוט חלשים מדי. המלצתי לדבוק בחוטים וכמה שיותר עבים יותר טוב. רועי. דרך אגב ההסבר הוא על רגל אחת ומוגבל בכמה שאפשר להסביר על דבר כזה דרך פורום. הסברים כאלו צריך לעשות במקום מתאים עם נייר ועיפרון.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר