האם כדאי לכבות את המסך ולכסות אותו ???

שלום ! יש לי מסך מסוג : mag 17 770PF וברצוני לדעת אם כדאי לכבות אותו כאשר אני לא משתמש בו, אמרו לי שהמסכים מסוג זה הם מאוד רגישים ולא טוב להדליק ולכבות אותם. לכן, הציעו לי להשאיר את המסך במצב של המתנה (עם אור כתום מהבהב במסך), מה כדאי לעשות ? האם כיבוי המסך יכול לפגוע בו או להזיק לו ? ******דרך אגב, רצוי להזכיר שאני מנסה לשמור כמה שיותר שהמסך והמחשב יהיו ללא אבק, לכן אני מכסה אותם ומכבה אותם כאשר המחשב לא בשימוש******* אודה לכם אם תענו לי או תתנו לי תשובה בנוגע לנושא.

לא אבל תלוי

במקרה שלך תתייחס למסך המחשב שלך כמו אל טלויזיה, כי בדרך כלל זה דיי נכון פרט לעובדה שיש לך טלויזיה עם רזולוציה גבוהה הרבה יותר מטלויזיה ובדרך כלל יכול להקרין רק את מה שהמחשב משדר אליו. בגדול אם אתה מהמדליקים והמכבים כל כמה דקות את המחשב אז ממש לא כדאי לכבות את המסך ועדיף להשאיר אותו על מצב של STAND BY (הכוונה היא גם לפרקי זמן ארוכים יותר של עד בערך שעתיים שלוש), מעבר לכך, בפרקי זמן ארוכים יותר מקובל לכבות את המסך. הסיבה להמלצה לא לכבות את המסך קשורה לעובדה שבעת ההדלקה יש צורך בצבירת מתח גבוה מאוד בחלקים השונים של המקרן (וכל טלויזיה אחרת) דבר שעושה את כל הרכיבים החשמליים לרגישים ומועדים לפורענות (רוב הקילקולים במכשירי טלויזיה נוצרים בזמן הדלקת המכשיר). עוד סיבה לכך שלא מומלץ לכבות את המסך כאשר אין בו שימוש לפרקי זמן קצרים היא שמנורת המסך (כן יש "מנורה" במסך) מאבדת כמות נכבדה של שעות פעולה מאורך חייה בעת ההדלקה (כמו כל מנורה חשמלית רגילה...) בקשר לכיסוי של המסך, הלוואי ואבק היתה הבעיה כאן. את הטלויזיה שלך בסלון אתה מכסה???? אין ממש סיבה לכיסוי של המסך (ובטח שאין לכסות את המסך כאשר הוא פועל) להפך בדרך כלל המסך לאחר פעולה ואפילו קצרה, מתחמם מאוד, כיסוי של המסך (גם לאחר כיבוי) יביא להתקררות מעטה והתחממות של המכשיר - בקיצור אם אתה מתכוון לכבות את המסך לתקופה של יום או יותר ולא להשתמש בו תכסה אותו, אם אתה משתמש בו ומכבה בלילה למשל ומדליק שוב במהלך היום שלמחרת והפעולה של הכיסוי לא ממש מטרידה אותך אז תהנה, אבל בגדול,אין ממש צורך בכיסוי. בהצלחה שנאור

תודה על התשובה המפורטת !

אני מקווה שלא הרסתי או פגעתי במסך כאשר כיביתי והדלקתי, אם הייתי יודע קודם אז לא הייתי מכבה אותו בכלל... אבל בכל מקרה, תודה על התשובה המפורטת ! ******דרך אגב, האם אתה יודע מה עושה הצלמית בתצוגת המסך שנקראת: "DEGAUSS" ? הציור שלה נראה כמו מגנט עם פס אלכסוני עליה ? ************* (אני מתכוון לצלמית שמופיעה כאשר לוחצים על הכפתור במסך.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר