צריך עזרה בהתקנת הארד דיסק

שלום. התקנתי הארד דיסק נוסף, חיברתי אותו על אותו IDE (קבעתי אותו כSLAVE אך המחשב לא מזהה אותו. מישהו יודע מה צריך לשנות ואיפה בשביל לגרום לו לעבוד ? תודה איניגו

כמה דברים...

א. האם חיברת את הדיסק ביחד עם הדיסק הקיים, או על הבקר המשני ? אם חברת על הקיים, בדוק האם ג'ימפרת את הדיסק המקורי כ-MASTER. ב. אם חיברת אותו לבד (!) על הבקר המשני, ואם הדיסק שלך הוא מתוצרת Western Digital, הסר את הג'מפר לגמרי (או פשוט חבר אותו לרוחב במקום לאורך...) ונסה שנית. בהצלחה, AfiComp

האם ההארד דיסק מפורמט?

היי האם פירמטת את ההארד דיסק לפני ההתקנה ? או שישר אחרי הקנייה התקנת אותו? אתה צריך לפרמט רות . ? האם בביוס הוא מזוהה?

אז ככה

. הדיסק אגב הוא של WESTERN DIGITAL . בביוס הוא מזוהה - הנפח שלו ושאר הפרטים. לא פירמטתי אותו כיון שהבנתי שהוא מגיע מפורמט - אני טועה? ואם כן , אז איך אני אמור לפרמט ? אם אני אעבור לדוס- אני אראה אותו ? הדיסק הראשון מג'ומפר כמאסטר והחדש כSLAVE . למרות כל זה , עדיין לא קורה כלום ווינדוס עולה כרגיל ללא הדיסק החדש. דרך אגב , ניסיתי את שני חיבורי החשמל על אותו דיסק ושניהם עובדים, כך שאין סיכוי שיש בעיה עם זה.

אתה חייב להכינו לעבודה עם מערכת ההפעלה = לפרמט אותו...

גש ללינק הזה, והורד את תוכנת ההתקנה של Western Digital, נכון שאתה לא צריך את התוכנה האמורה, אבל היא יכולה לעשות את החיים קלים. אם אתה רוצה לעבוד בדרך המסורתית אז - 1. צור דיסקט איתחול של חלונות (לוח הבקרה=>הוספה והסרה של תוכניות=>תקליטון איתחול, שים לב שתצטרך את דיסק ההתקנה של WIN לצורך יצירת הדיסקט). 2. לאחר שוידאת שהכונן החדש מזוהה כראוי בביוס, אתחל את המחשב עם הדיסקט שיצרת. 3. לאחר שהמחשב סיים לעלות, הקש בשורת הפקודה fdisk ו-Enter. 4. בתפריט שייפתח, בחר באפשרות מספר 5 (האפשרות הזאת מאפשרת להחליף את הכונן עליו אתה עובד, עליך לבחור בכונן מספר 2, או 1 אם הראשון מזוהה כ-0). 5. לאחר שעברת לעבוד על הכונן החדש, בחר באפשרות מספר 1 , ואז בחר 1 שוב,וצור מחיצה בגודל הרצוי לך (אם לא בחרת להשתמש בכל נפח הדיסק למחיצה הראשית, אז לאחר שיצרת את המחיצה הראשית, בחר שוב 1 מהתפריט הראשי, ו-2 מהתפריט המשני, והקצה את כל השטח הנותר, לאחר שהוא יסיים להגדיר את המחיצה המורחבת, הוא יודיע לך שלא הוגדרו כוננים לוגים וייתן לך ליצור כוננים שכאלו, בחר גודל/גדלים למחיצות הלוגיות כראות עיניך, ובסיום הפעל את המחשב מחדש). 6. לאחר שהחלונות עלו, הכנס למחשב שלי, ושם תראה שנוסף/פו לך כונן/נים חדשים, כעת כל שנותר לך הוא לפרמט את הכוננים החדשים (קליק ימני על הכונן=>איתחול) שים לב שהמחיצה הראשית בכונן החדש תקבל את האות D, ושאר המחיצות (במידה והגדרת כאלו) יקבלו את האותיות הבאות אחרי הכוננים הלוגים של הכונן המקורי שלך (אם אתה לא בטוח איזה כונן הוא חדש ואיזה הוא ישן שקיבל אות חדשה, פשוט נסה להכנס לכוננים (דרך המחשב שלי) אלו שלא תצליח להכנס אליהם הם החדשים ואותם עליך לפרמט על-מנת שתוכל לעבוד איתם. כמה הערות חשובות - א. בתוך ה-fdisk תשאל בהתחלה האם ברצונך לעבוד עם כוננים גדולים (FAT32) התשובה היא כן, אחרת תתקע עם כוננים בגודל 2GB מקס'. ב. עדיין בתוך ה-fdisk בדוק טוב טוב שאתה עובד על הכונן החדש ולא על המקורי, אחרת יהיו צרות ! אם אתה רוצה להיות בטוח, פשוט נתק את הכונן המקורי לפני שאתה עובד עם ה-fdisk והחזר אותו לאחר הסיום (במקרה הזה התעלם מסעיף 1). ג. שים לב שיתווספו לך אותיות כונן חדשות וכתוצאה מכך אותיות כונן ישנות ישתנו. אם היו לך תוכנות שהיו מותקנות על D כרגע, תתקל בבעיה להפעילן לאחר הוספת הדיסק החדש (אותו הדבר תופס גם לגבי שאר המחיצות להוציא את -C). אחרי כל הדברים כל שנותר הוא לומר לך "תתחדש" ולאחל לך בהצלחה ב"מבצע" :-) בברכה, AfiComp

הרבה הרבה תודה

עזרת לי מאוד. אני עכשיו כבר בשלב האחרון של הפירמוט. שוב , תודה רבה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר