עזרה בבחירה של ראוטר

התחברתי לחברת אינטרנט חדשה והם אמרו לי שאני צריכה לקנות ראוטר על חשבוני ושהם יבצעו לי את החיבור. בגלל המחיר הזול של המנוי, החלטתי שמשתלם לי לקנות ראוטר ומצאתי הרבה דגמים שונים באתר הזה https://www.ivory.co.il/router.html אבל באמת שאין לי מושג מה אני צריכה. יש לנו בבית שלושה מחשבים שמפוזרים בחדרים שונים, שהמרחק בין כולם לא עולה על כמה מטרים, וכמובן יש גם סמארטפונים בכל מקום. חוץ מזה, בעבר הייתה לנו בעיה בקליטת וויי פיי בממ"ד, אולי בגלל הקירות בטון. אני רוצה שהראוטר שאני אקנה יספיק לכל הבית ושהאיכות תהיה טובה בכל מקום, על מה אני צריכה להסתכל במפרט של הראוטר? הבנתי שיש איזה עניין עם האנטנה - הבסיסית זה אומני ויש גם אנטנה כיוונית, כמה ההבדל ביניהן משמעותי במחיר ובאיכות? האנטנה החזקה יותר יכולה לעבור קירות בטון טוב יותר? ואיזו חברה נחשבת הכי אמינה (לא בא לי להחליף אחרי שנה)?

יש גם ראוטר ב100 שקל 

אבל הזול ביותר מספיק טוב אני משתמש ב-

זה הדגם הכי זול שהיה אז edimax

דני שלום רב,

1. התאמה לתשתית: יש לך כיום ראוטרים רבים שנמכרים. פרמטר ראשון לבחירה זה לקנות ראוטר שהוא תואם לתשתית שאת מקבלת. היום כולם עוברים לסיבים אופטיים ולא כל ראוטר תומך כרגע בזה וצריך לבדוק מול חברת התשתית / הספק איזו תשתית יש לך ובהתאם לקנות ראוטר מתאים. 

2. ראוטר חזק: כיום יש ראוטרים חזקים מאוד עם 3, 4 אנטנות שהמשותף לכולם שהם יכולים לתת תמיכה למרחקים ארוכים, היתרונות כמובן שאת יכולה לקלוט באיזורים מרוחקים את ה WIFI והחסרון הוא שזה גם פולט קרינה שלכאורה היא בטוחה כן אבל בזמן ממושך זה לא הכי בריא במיוחד בראוטרים החזקים.

3. מגבר אלחוטי: אפשר להשתמש במגברים. יש מגבר שמתחבר ישר למחשב באמצעות כבל (זה נראה כמו דונגל כזה של USB), ויש מגבר אלחוטי שמתחבר ישירות לחשמל בהתחלה את מסנכרנת את המגבר האלחוטי עם הראוטר ואז את מתחברת ישירות למגבר האלחוטי במקום לראוטר, בפועל מה שקורה זה שהמגבר יוצר חיבור של גשר בין הראוטר לבינך ואז את יכולה להשתמש ב WIFI, כן יש יתרונות וחסרונות שהם בסרטים זה יכול לפעמים להתקע, בשעות עומס כן, לפעמים יהיה לך ניתוקים, אבל בגדול זה יכול להוות פער  מסוים על הצורך בסיסי ב WIFI וגשר תומך בין הראוטר לבינך.

טיפ: תקלה שקרתה לי במחשבים ניידים זה שהמחשב היה מרוחק ולא הצליח להתחבר מרחוק ל WIFI, אבל שהיה קרוב לראוטר הוא כן הצליח. כן מסתבר שיש מחשבים ניידים וגם טאבלטים אגב שכרטיס ה WIFI שלהם הוא משופר יותר וחזק יותר מאשר דגמים ישנים יותר, ולכן גם "המחשב / טאבלט של הלקוח" במידה והוא משודרג למוצר שהוא בעל כרטיס WIFI יותר איכותי מהקיים זה יכול לשפר את רמת השידור קליטה של ה WIFI, זה אגב גם נכון בפלאפונים ובכל מוצר חשמלי שצורך WIFI.

בברכה,

ברק

שם: ברק
התמחות: טכנאי מחשבים נייחים, ניידים, סלולאר וטאבלטים
ניסיון: מעל ל- 13 שנים
דואר אלקטרוני: barak.mihshuv@walla.com
לינק לערוץ היוטיוב שלי: https://www.youtube.com/user/barakmihshuv/playlists

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים