בעיה במהירות המחשב

יש לי מחשב נייד דל ווסטרו 3550 בן פחות משנה. מעבד i5-2520, 2.5ghz זיכרון ראם 4 גיגה. מערכת הפעלה windows 7 professional קורה לי די הרבה פעמים כאשר פתוחים כמה יישומים כגון אקספלורר,כרום ואיזה קובץ של אופיס (וורד,אקסל) שהמחשב פתאום נתקע ולא זז.(לא תוכנות הורדות או אחרות שזוללות רוחב פס). שומעים שהמאוורר מתאמץ והמחשב מגיב לסירוגין ובאיטיות. כאשר אני פותח את המנהל משימות אני רואה שהדפדפנים זוללים לי בסביבות ה-120,000k ומעלה (בדרכ פתוחים לי כמה טאבים בכל דפדפן). האם מצב זה נורמלי? סה"כ למחשב יש מעבד וזיכרון טובים למיטב הבנתי והיישומים שאני משתמש בהם הם די בסיסיים ולא אמורים ל"זלול" הרבה זיכרון. האם יש אפשרות להגביר איכשהוא את הזיכרון שהמחשב משתמש בו? האם יש פתרון אחר? אשמח לכל רעיון, תודה.

נשמע כמו בעיה בזיכרון הווירטואלי

הנה מדריך קצר להגדלת הזיכרון הווירטואלי במחשב: http://www.faqil.com/guides/windows/7/virtual.html מקווה שיעזור.

תשובה - מחשב איטי

יובל שלום רב, ראשית כל אם יש לך ווינדוס 32 אם יש לך אפשרות להחליף ל 64 ביט תחליף כי הניצול שלה זיכרון 4 ג'יגה מנוצל ב 64. כמה דברים: 1. מחק קבצים שאתה לא צריך במחשב, ובתום גם מהסל מחזור; 2. בצע איחוי לקבצים מפוצלים; 3. בטל אפליקציות שמועלות בתחילת טעינת המחשב (התחל - הפעלה - רשום את הפקודה MSCONFIG ולחץ אנטר, לא לבטל את כל הטאבים שנמצאים באתחול אלא לברר מתוכם אלו שלא צריכים); 4. סרוק וירוסים ורוגלות 5. מחק: קבצים זמניים, היסטוריה, קוקיז (ימחק לך את הססמאות אם תמחק את הקוקיז); 6. לא מומלץ לפתוח כמה דפדפנים או להעמיס בקבצים שפתוחים במיוחד במחשבים ניידים, במחשבים נייחים אין כל כך הרבה בעיה עם זה אבל ניידים מאוד רגישים, מה שלא צריך סגור, מה שצריך תשאיר עם עדיפות לסגור ולאחר מכן להפעיל מחדש; מחשב שהמאוורר מסתובב בו הרבה יכול גם לגרום לבלאי של המאוורר בסופו של יום במקרה הטוב, תמשיך להשתמש במחשב אך בתבונה ואל תעמיס עליו יותר מדי ותבצע תחזוקה למחשב שלך בהתאם לתנאי השימוש אך עם זאת לא פחות מפעמיים בשנה. בברכה, ברק

שם: ברק
התמחות: טכנאי מחשבים נייחים, ניידים, סלולאר וטאבלטים
ניסיון: מעל ל- 13 שנים
דואר אלקטרוני: barak.mihshuv@walla.com
לינק לערוץ היוטיוב שלי: https://www.youtube.com/user/barakmihshuv/playlists

מנהל הפורום
1000+

נשמע כמו בעיה בזיכרון הווירטואלי

הנה מדריך קצר להגדלת הזיכרון הווירטואלי במחשב: http://www.faqil.com/guides/windows/7/virtual.html מקווה שיעזור.

מבקש הבהרה

קודם כל תודה לשניכם על התשובות המפורטות וההתייחסות. ברק - לגבי הווינדוס 64-כתוב לי ב-SYSTEM TYPE שזה 64ביט. אז אני מבין שזה אכן פועל על 64, עם זאת באקספלורר יש לי 32 ו-64. אם אני מבין אותך נכון אז אני צריך להשתמש בדפדפן של ה-64? NET-WISE - לגבי הגדלה של הזיכרון הוירטואלי, קראתי את המדריך, אבל לא ציינו לאיזה גודל זיכרון וירטואלי מומלץ להגדיל? יש בהגדרות 2 סוגי זיכרון- INTIAL SIZE ו-MAX SIZE. באם הזיכרון שלי הוא 4גיגה, לאיזה גודל מומלץ כל אחד מהם? תודה רבה!

למעשה זה תלוי באתרים שפתחת בדפדפן. אתר עם הרבה גרפיקה ונתונים שוקל יותר ולכן גם כבד יותר. הוא דורש יותר כוח חישוב מצד המעבד שלך בכל רגע נתון ולכן גם מאט את הפעלות האחרות. מה שנקרא - דורש תשומי.

PDF זה גם קובץ שדורש הרבה מצד המעבד. במיוחד כשמדובר בקבצים גדולים יותר.
לגבי גרסת המערכת שלך, באופן טבעי היא 64, כי הם באים ככה עוד מהיצרן אלא אם התקנת בעצמך. וגם אז, WIN7 יודע לזהות את החומרה ולהתאים את עצמו אליה.

המלצה: כנס לדפדפן>כלים>אפשרויות אינטרנט
בדף הבית תמחק את כל מה שכתוב שם ותשים רק את גוגל או שתשים BLANK. זה פשוט יוריד את כל הטאבים שנפתחים בכל פעם שאתה פותח את הדפדפן בהתחלה וגם יוריד את העומס.

מנהל הפורום
1000+

תלוי בכרטיס גרפי , כונן דיסק איטי: זיכרון מועט, או איכות גרועה, גורמים רבים יכולים להאט את המחשב ..וכמובן מעבד 

"קודם כל אני אמריקני, אחר־כך מזכיר המדינה של ארצות הברית ואחר־כך יהודי" גולדה בתגובה: "אנחנו קוראים מימין לשמאל" 

עדיף 8 ג'גה 

"קודם כל אני אמריקני, אחר־כך מזכיר המדינה של ארצות הברית ואחר־כך יהודי" גולדה בתגובה: "אנחנו קוראים מימין לשמאל" 

יש לבחור נתונים מצויינים, מעבד חזק ומספיק זכרון RAM. זו אינה הבעיה.
הבעיה היא שדפדפנים הם זוללי משאבים ולא משנה כמעט איזה מחשב יש לך. ברגע שפתחת מספר טאבים הדפדפן צורך פי כמה יותר משאבים. לכן מומלץ להשתמש בדף בית אחד ולא במספר דפים, כי כשהדפדפן נפתח כל פעם מחדש הוא צריך לטעון את כולם בו זמנית וזה מכביד מאוד על המעבד. פשוט להסיר את שאר דפי הבית ולהשאיר רק אחד יעשה את העבודה.

מנהל הפורום
1000+

תודה לכולכם על התשובות.

אין לי הרבה דפי בית בדפדפן. יש לי אחד, אבל אכן כשאני משתמש בדפדפן לרוב אני פותח כמה טאבים.

מעבר לכך שאני מבין שמספר דפים/טאבים מאט את המחשב, האם יש בכל זאת פיתרון או דרך להאיץ מאט את המחשב. סה"כ יש לי (להערכתי) נתונים די טובים לשימושי מחשב שלי (גלישה ולא משחקים) ולכן אני לא מבין למה זה נתקע לפעמים.

הגדלתי קצת את הזיכרון הוירטואלי, אבל אני לא בטוח שמספיק.

האם מישהו יכול להסביר יותר בפירוט מה לעשות בשביל להגדיל את הזיכרון הוירטואלי, או לחילופין אם יש דרף אחרת?

קראתי את המדריך על הזיכרון הוירטואלי אבל עדיין יש פער להבנתי.

תודה מראש

תנסה לנקות את המחשב מרישומים מיותרים ברג'יסטרי ובתיקיות המערכת. ישנן תוכנות המתמחות בזה.

כגון CCLEANER

זה יכול לעזור להאיץ את המחשב.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר