חייבת עזרה דחופה מאוד מאוד מאוד

בעיה קשה: כבר שנים שמורים לי על המחשב קטעי טקסט בעברית, שלאחר שהעברתי אותם ממחשב אחד לאחר (הנוכחי) הכתוב הפך ג'יבריש. לא מחקתי כי ידעתי שיבוא יום ואבין איך מחזירים את הג'יבריש לעברית. וכך קרה. היום הפכתי את כל קטעי הטקסט שהיא בג'יבריש חזרה לקטעים המקוריים בעברית, אך לא הספקי לקרוא אותם. תחילה עברתי קטע קטע ושמרתי אותם. כשפתחתי את הקטע הראשון בשביל לקרוא, ראיתי שמשהו השתבש, והקטע נשמר כאוסף סימני שאלה. הממיר אמר שאין אפשרות להמיר חזרה לטקסט ממצב של אוסף סימני שאלה. וכך קרה שאין לי שום אפשרות אי פעם לקרוא את הטקסטים האלה שלהם ערך רגשי רב מאוד. האם יש אפשרות לבטל כל שמירה שנעשתה במחשב בשעה האחרונה? משהו כזה?! איכשהו לתקן את המצב העגום והנורא הזה?! דחוף דחוף תעזרו לי!

יתכן......

יתכן שיש לך בעיה בהגדרות שפה. כנסי בלוח הבקרה להגדרות איזור ושפה ועברי שם על כל השלבים ובדקי שכל סוגי העברית מותקנות לך (בלשונית מתקדם סמני ב V את כל הקידודים בעברית) יתכן שתצטרכי את דיסק ההתקנה של ווינדוס. יתכן שזו בעיה אחרת רשמי פבה פרטים נוספים על סוג הקובץ ובאיזה תוכנה את משתמשת לקריאה (גם את גרסאת התוכנה וגרסת הקובץ אם אפשר). כדאי גם להכנס לפורום אופיס בתפוז אם מדובר בקבציי וורד ולשאול שם מה לעשות.

בהמשך לתשובתו של shachenmimool

אני בהחלט מבין את מצוקתך אבל כדי שנוכל לעזור את חייבת לספר לנו באיזה יישום/תוכנה/מעבד תמלילים השתמשת כדי לכתוב את אותם קטעי טקסט. ולמה התכוונת שכתבת "הממיר אמר שאין אפשרות להמיר חזרה לטקסט ממצב של אוסף סימני שאלה". איזה ממיר ? אם מדובר בקבצי וורד ייתכן שאת הקבצים כתבת בגירסת וורד 2003 וכעת את מנסה לפותחם עם גירסת וורד 2007. לפי הסברך שהמלל הפך בחלקו לג'יבריש ובחלקו סימני שאלה זה בהחלט מסביר את הבעיה. לקבצי וורד 2003 יש סיומת שונה מזו של 2007 ומכאן הבעיה. אם זה המקרה יש דרכים להתמודד איתם אבל לא נוכל להתייחס עד שתפרטי יותר ותעני על השאלות שנישאלת. חזרי לדווח אבי מנהל פורום תמיכה טכנית ואינטרנט.

עוד פירוט, בתקווה שתוכלו לעזור

הקבצים נכתבו בקובץ של notepad. לפני כשנתיים העברתי אותם ממחשב אחד לאחר, ובתהליך ההעברה משהו התפקשש והם הפכו לג'יבריש. אתמול מצאתי תוכנה באינטרנט אליה מעתיקים את הכתוב בג'יבריש, והוא מתרגם את זה לעברית. את התרגום של כל קטע (יש כ-20 קטעים) הכנסתי לקובץ המקורי, במקום הג'יבריש. וככה שמרתי. כנראה שלא התייחסתי לאיזו הערה שהופיעה ואמרה שיתכן והיו לי בעיות בקריאה, חשבתי שמדובר בכך שלא אוכל לקרוא את הקובץ כשהיה (בג'יבריש, זה ולא איכפת לי). אחרי שסיימתי לתרגם את כל 20 הקבצים לעברית, פתחתי את הקובץ הראשון בשביל לקרוא והוא כתוב כולו בסימני שאלה! כשנכנסתי לאותה תכנה בשביל לתרגם חזרה לעברית, היא הסבירה כי לא ניתן לתרגם אוסף סימני שאלה לעברית מכיוון שנאבד לבלי שוב הקשר בין כל אות ואות. כלומר בג'יבריש, האות א' שווה לקשקוש מסויים, והאות ב' לקשקוש אחר, אבל יש סדר. בטקסט שהפך לסימני שאלה, כולם זהים... הזעקתי חברים אתמול בלילה כדי שינסו לתקן, וניסינו משהו שנקרא restore למחשב, או משהו כזה. זה אמור להחזיר את המחשב לכשהיה בתאריך נבחר, ובכל זאת, זה לא עשה reverse לשטויות שעשיתי. מה עושים!? בבקשה בבקשה עזרו לי! וסליחה על הבורות במחשבים..

אז ככה.......

האם מחקת את קבצי הג'יבריש המקוריים? (קבצי TXT אני משער). אין קשר אם זה ג'יבריש או סמני שאלה, הקובץ מכיל נתונים שונים הקשורים לאופן הצגת המידע וכאשר ישנה התנגשות בין הקובץ לבין התוכנה שמציגה התוצאה תהיה גיבריש או סימני שאלה או כל דבר אחר אבל זה לא אומר שהחומר השתנה רק שהתוכנה לא יודעת איך להציגו. שחזור (restor) למחשב לא קשור לענייננו, הוא מטפל בהתקנות של תוכנות ושינויים ברישום (REG) או בהגדרות אחרות ולא משנה כלום במסמכים וכל חומר אחר ששמרת במחשב. אז כמו שכתבו לך פה בדקי במאפייני הקובץ מה גירסאת הקובץ ומה גירסאת ה תוכנה שבה את משתמשת להציג ורצוי להעלות תמונת מסך וחזרי לפה.

ממש שימחת אותי!

דבר ראשון, באמת תודה על העזרה.. אני גם בהחלט מבינה את הקושי שבלנסות לעזור למישהי כמוני שהיא לגמרי הדיוטית במחשבים, ממש מחסום שפה. אני מאוד מקווה שאתה צודק, בכל מקרה, נתת לי תקווה מחודשת! :) אז ככה- לא מחקתי את הקבצים המקוריים, אבל מחקתי את הטקסט שבתוכם. כלומר, מחקתי את הטקסט שבג'יבריש, ועליו שמתי את הטקסט המחודש בעברית (באותו הקובץ!) ואז שמרתי. וכשפתחתי את הקובץ שוב, המילים הופיעו כסימני שאלה. לא בדיוק הבנתי איך לעשות את מה שאמרת, אז צילמתי לך תמונת מסך של הטקסט ושל חלון הproperties של אחד מהם. מה עוד לעשות?

למה לא צירף את הקבצים? ננסה שוב, אחד אחד

למה אני לא מצליחה לצרף קובץ? מה אני עושה לא נכון?

שמרתי את הוקבץ, הוא נפתח בעזרת תוכנת windows picture and fax viewer ונראה כמו תמונה רגילה.. מה לא בסדר?

מאי - העובדה שלא מחקת

את הקבצים המקוריים אבל מחקת את הטקסט שבתוכם כלל לא מעודדת, שזה אומר "שאין בידך הקבצים המקוריים". את פשוט דרסת את קובץ המקור וזה מה שנישמר. אני מבין שאת הטקסים שמרת בפנקס הרשימות נסי כך: פתחי את אחד הקבצים--לשונית עיצוב--גופן--וודאי שהכתב הוא עברית ולא שום שפה אחרת. כמו בתמונה המצורפת. אם לא יעזור נראה שלא תוכלי לשחזר את מה שהיה. עוד דבר - אם אין במלל שכתבת משהו סודי שלחי לי במייל את אחד הקבצים כדי שאנסה לשחזר עבורך. מבטיח לעשות את המקסימום! בהצלחה חזרי לדווח אבי מנהל פורום תמיכה טכנית ואינטרנט.

שמרתי את הוקבץ, הוא נפתח בעזרת תוכנת windows picture and fax viewer ונראה כמו תמונה רגילה.. מה לא בסדר?

תמונות מסך שמרי בפורמט JPG....

מאי - העובדה שלא מחקת

את הקבצים המקוריים אבל מחקת את הטקסט שבתוכם כלל לא מעודדת, שזה אומר "שאין בידך הקבצים המקוריים". את פשוט דרסת את קובץ המקור וזה מה שנישמר. אני מבין שאת הטקסים שמרת בפנקס הרשימות נסי כך: פתחי את אחד הקבצים--לשונית עיצוב--גופן--וודאי שהכתב הוא עברית ולא שום שפה אחרת. כמו בתמונה המצורפת. אם לא יעזור נראה שלא תוכלי לשחזר את מה שהיה. עוד דבר - אם אין במלל שכתבת משהו סודי שלחי לי במייל את אחד הקבצים כדי שאנסה לשחזר עבורך. מבטיח לעשות את המקסימום! בהצלחה חזרי לדווח אבי מנהל פורום תמיכה טכנית ואינטרנט.

האמת, אני לא בטוחה במה שאתה אומר

מכיוון שכמו שאמרתי, כששמרתי את הטקסט מחדש, הוא היה בעברית ויכלתי לראות מה היה כתוב. כלומר אולי כמו ששכן ממול אמר, המידע באמת שם, ורק לא יודעים איך להציג אותו? בכל מקרה, אני לא זוכרת מה כתבתי בהם, זה היה מאוד מזמן. מה המייל שלך?

תמונות מסך שמרי בפורמט JPG....

מצרפת את הצילומי מסך, כמושצריך!

לא מצליח להבין מזה כלום.......

גם אין לי מושג על בעיות כאלה ב NOTEPAD אבל קראי שוב את תשובתו של AVI ונסי לשנות גופן לכזה שתומך בעברית (מתוך ה NOTEPAD כאשר המסמך פתוח לכי לעיצוב>>גופן וכ'ו)למשל MS SANS SERIF או אריאל או גוטמן בקשר למייל של AVI לאחר קריאת ההודעה שלו לחצי על הוספת תגובה ואז במקום לרשום תגובה לחצי על שמו זה יעביר אותך למכתב חדש בוואלה ותוכלי להוסיף שם קבצים ולשלוח (אין צורך לרשום את המייל שלו הוא כבר שם גם אם לא רואים כלום).

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: forumbot
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר