שאלה על גיבוי מחשב.....

מבקש לדעת מהם השלבים שצריך לעשות כדי ליצור גיבוי למחשב 1. (דיסק חיצוני? תוכנות מומלצות) 2. איך מתבצע השחזור במקרה של וירוס או כל תקלה שמחייבת פורמט 3. האם השחזור יתקין את ווינדוס או רק לאחר התקנה יבוצע השחזור 4. איך למנוע שהגיבוי לא יכיל בתוכו את הווירוס כי אז מה עשיתי בשחזור? 5. אולי יש תוכנת גיבוי שנותנת אופציה לבחירת יום שלפיו אני משחזר (כמו בשחזור של ווינדוס) ככה שאם אני יודע מתי נדבקתי אני יכול לשחזר ליום קודם

הרבה שאלות והזמן קצר

1) ישנן דרכים רבות לגבות מחשב. מבחינת חומרה יש טייפ גיבוי וקלטות, אך יקר מצד שני. האפשרות הזולה יותר והנוחה יותר למשתמש הביתי עם דיסק חיצוני. היום מחירי הדיסקים נמוכים מאוד. תוכנות טובות הן BACKUP EXEC שעולה המון כסף אך בין הטובות ביותר בשוק. מאידך חמשתמש הביתי אני מאמין שישנן תוכנות חינמיות אין ספור. 2)השחזור מתבצע בהתאם לתוכנה, לא ניתן לכתוב כאן את כל הדרכים לכל התוכנות. בגדול כל גיבוי יוצר קובץ ויש להפעיל את השחזור ולבחור בקובץ הרצוי מהתאריך הרצוי. 3)תלוי מאוד מה אתה מגבה ואיך.בגדול אפשר לגבות את כל המחשב ותצורתו. ישנה דרך מאוד טובה שאני משתמש בה המון. לאחר שאני מתקין מחשב עם כל העדכונים אני יוצר IMAGE של המחשב על מחיצה נפרדת, אח"כ זהו עניין של 10 דקות להביא את המערכת למצבה ההתחלתי. כמובן שתוכל לעשות זאת לכל המחשב כולל תוכנות, ה IMAGE כמובן יהיה גדול יותר, אך תמיד יהיה פער בין המידע מאחר והוא יהיה עדכני ליום ביצוע ה IMAGE. ולכן טוב להתשמש בתוכנה שמגבה גם כל יום בנוסף 4)לא ניתן למנוע זאת, אם גיבית חומר שיש בו וירוס, שחזור אותו חומר יחזיר אותו. 5)רוב תוכנות הגיבוי עושות זאת. תראה, הנושא מאוד נרחב ויש המון פתרונות ותוכנות, וזה כבר לא המקום להרחיב עד כדי כך

קודם כל תודה.....

מה שהתכוונתי זה במקרה שווירוס חדר ל C ואני לא מצליח לעשות כלום רק לפרמט אז אני רוצה למנוע את כל השלב המיגע של התקנת ווינדוס ואז דריברים ועדכון SP2 SP3 וכל התוכנות שאמנם מותקנות ב D אבל הרג'סטרי החדש לא יזהה אותם ונניח שיצרתי IMAGE של C על כונן חיצוני איך אני משחזר כלומר אני אאלץ לפרמט את C ואז איך אגש לכונן החיצוני בלי שווינדוס מותקן ?אולי להגדיר בביוס את החיצוני כ FIRSTBOOT או פשוט להתקין ווינדוס ראשוני ואז... טוב מספיק בלבלתי לך אז צום קל וחתימה טובה ו...נהייתי רעב אז ביי

אוקיי....

דבר ראשון אתה יכול כמו שאמרתי לעשות IMAGE לכל המחשב כולל תוכנות, השאלה כמה נפח אתה זה יתפוס. היום דיסקים קשיחים מאוד זולים יחסית. אתה יכול לרכוש דיסק בנפח 320GB במחיר של 240 ש"ח. ליצור עליו מחיצה של 50GB, להתקים על C את מערכת ההפעלה כולל תוכנות ולבצע את ה IMAGE למחיצה שהגדרת מראש לגיבוי. ברגע שקרה משהו למערכת ההפעלה, כל שאתה צריך לעשות זה לעלות את המחשב עם GHOST ולשפוך את ה IMAGE חזרה לכונן C.כמובן שתצטרך לעשות את ה IMAGE גם עם GHOST. לגבי כונן חיצוני שמחובר עם USB ישנן קצת בעיות עם GHOST, אני יודע שיש פתרון לבצע זאת, אבל ישנן המון הגדרות. הפתרון שנתתי, קל, חסכוני ומהיר.

זה מאוד פשוט

1. אין תוכנה בווינדוס שיודעת לגבות את כל המערכת כולל דריברים ומידע.

יש אותה רק במקינטוש בשם time machine.

2. בווינדוס עליך לחבר כונן קשיח חיצוני ולהעתיד אליו את המידע.

אם אתה רוצה להימנע אפשרות שהמידע יכלול וירוסים, תמיד תבצע סריקה לפני העתקה.

אפשר להעתיק את המידע באופן אוטומטית עם תוכנות כמו Sync toy או GFI

http://www.9comp.com/tag/%D7%92%D7%99%D7%91%D7%95%D7%99-%D7%A4%D7%99%D7%A1%D7%99-%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A0%D7%93%D7%95%D7%A1/

חגי לוי טכנאי מחשבים (מקינטוש + פיסי).

נייד: 0507192019

דוא"ל: online@9comp.com

לעוד מאמרים, מדריכים וחדשות במחשבים אתם מוזמנים לגלוש לאתר מחשבים 9COMP

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר