המעבד מתחמם

יש לי מחשב P4 בערך כשנתיים ומשום מה אני תמיד מקבל הודעה קופצת שטמפרטורת המעבד גבוהה מידי כשאני משחק אפילו במשחק הכי פשוט בעולם(כמו משחקי נוסטלגיה). יש למארז שני מאווררים בנוסף למאוורר שעל המעבד. יוצא מכך שאני לא יכול לשחק כלום . מה יכולה להיות הסיבה?

פתח את המארז ונקה היטב את צלעות הקירור של המעבד ודאג שסביבת העבודה

של המחשב תהיה מאווררת. בנוסף יש מקרים של חוסר הצמדה בין צלעות הקירור של המעבד לבין המעבד כתוצאה מחוסר במשחה טרמית המבטלת את המרווח על מנת ליצור מעבר חום מושלם (על הביצוע של כך להיות אך ורק במעבדה או ע"י טכנאי רציני). אז השלבים הם: 1. ניקוי צלעות הקירור 2.פינוי מסודר של כל הכבלים בחלל המארז על מנת לאפשר מעבר אויר תקין לקירור 3. בדיקת נוכחות משחה טרמית (מעבדה או טכנאי מוסמך) -לשם בדיקה אני רוצה שתעבוד עם דופן פתוחה ותאמר אם גם אתה מקבל את האזהרה

קודם כל

תודה. דבר שני, העניין החל מייד לאחר קניית המחשב, ובאמת פתחו את המעבד בדקו את עניין המשחה שהיה בסדר, אפילו החליפו למעבד חדש אך זה לא עזר בסופו של דבר. אפילו עכשיו בעודי כותב קופצת לי כל הזמן הודעה על התחממות המעבד. אנסה מחר לפתוח ונקות קצת בפנים ומקווה שזה יעזור.

אני רוצה לדעת עוד 3 דברים:

1. איזה לוח יש לך 2.איך קוראים לתוכנה שמתריעה לך (במקרה של אינטל?) 3. מה הטמפ' שמופיעה לך בכביכול התחממות?

אז ככה

1.לוח האם-INTEL-R- DESKTOP BOARD D915GEV . 2.התוכנה של אינאל ונקראת INTEL-R-DESKTOP UTILITIES VERSION 2 . 3.הטפ' מגיעה ל67-68 מעלות.

אני רוצה שתתקין את התוכנה SPEEDFUN ותאמר לי אם הטמפ' שמתגלה היא זהה

התקנתי את התוכנה

אז אמנם עכשיו לא קופצת ההודעה אבל טמפ' המעבד(CPU) לפי התוכנה מגיעה ל-68 מעלות תוך כדי משחק פשוט.

אם גם אם התוכנה speedfun יש קריאה של 68 מעלות אז גש למעבדה אולי בעיית לוח

אני אומר בעיית לוח כי אני יוצא מנק' הנחה שאמרת שמעבד הוחלף, דרך אגב האם

המאווררים עובדים באופן מאומץ כאשר המחשב מגיע לטמפ' זו?

כיצד אני יכול לדעת האם הם עובדים באופן מאומץ?

כי אני לא שומע רעש שונה

שומעים את המאוורר של המעבד עובדבתפוקה מלאה , אתה לא מרגיש הבדל בין

רעש המאוורר בעת בדלקת המחשב לבין הרעש כאשר המחשב מגיע לאמפ' 68 מעלות? אתה יכול לראות בתוכנה SPEED FUN את מהירות הסיבוב של המאוורר ותראה את ההפרשים בסל"ד בין קר לחם. דרך אגב האם יש לך שרוול שחור (כונס אויר) על דופן המארז מהצד הפנימי? במידה וכן מומלץ להסר אותה התברר שדבר זה גורם לטמפ' גבוהה יותר.

המעבד מתחמם

יש לי מחשב P4 בערך כשנתיים ומשום מה אני תמיד מקבל הודעה קופצת שטמפרטורת המעבד גבוהה מידי כשאני משחק אפילו במשחק הכי פשוט בעולם(כמו משחקי נוסטלגיה). יש למארז שני מאווררים בנוסף למאוורר שעל המעבד. יוצא מכך שאני לא יכול לשחק כלום . מה יכולה להיות הסיבה?

מה הבעיה לפתוך ולנכות (כנס)

פתך תמערז כשפתחתה אתה רואה מאוורר מלע אבק!! כך שואב אבק או אוויר דחוס רסס או שאב נקה את כול האבק, כך מיברשת קטנה ונקה עד שהיה נקי ואזז... את כול החלקים האחרים ואזז.... רק אם בא לך!!! פתך ת'ספק כוח יש כמה ברגים,נקה את כול העבק ואזז.. הברק לעת את המעוורר ואז את הספק למקומו סגור תמחשב!! עם המערז! והפעל אותו אתה תיראה שמיספר המעלות בין 60 ל-70 מעלות זה טוב מאוד אם היה לך כודם בין 80 ל90 מעלות זה רע טוב תעסה את זה כול הזמן כול חודשיים או כשאתה מרגיש שהמחשב מיתחמם בעייי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר