לא שם זין

לא שם זין

כמה מכם שקוראים את הכותרת ותוהים על הוולגריות של נושא ההודעה בפורום המתיימר להיות איכותי ומתרובת אז אני רוצה להגיד לכם שאני פשוט "לא שם זין" , זהו ככה בכזאת פשטות . ויש גם שאלה שרציתי לשאול כמה מאלה שבאמת קוראים את ההודעה מכירים את הספר "לא שם זין" ? , באמת אני לא צוחק אני ממש רציני עכשיו- יש ספר כזה והוא אפילו מצויין אבל לא תיתקלו בו בחנויות הספרים או בשום מקום אחר. הוצאות הספרים שפטו את דן בן אמוץ (מחבר הספר) בעקבות מאמר עיתונאי וחרצו את דינו - להעלים את היצירות שלו מעל פני האדמה , אני לא בא ללמד סניגוריה על דן בן אמוץ ומעשיו אם אכן נכונים הם אז הם ודאי חמורים. פשוט חבל לי על החומר הספרותי הנהדר שאנו מאבדים , להזכירכם גם רומן פולנסקי הבמאי המהולל מנוע מלהיכנס למדינת ארצות הברית אבל היצירות שלו משודרות ומפוצות. האם יש לנו זכות בשם המוסר לוותר על המיזם האומנותי? וכבדרך אגב זהו ספר מצוין שקשר בינו לבין הכותרת הוא מקרי בהחלט. אני ממליץ.

היה גם סרט

זה ספר מעניין, ששמו באמת לא מעיד על תכנו, והוא גם לא מהסוג ההומוריסטי-הקליל שאפיין את דן בן אמוץ. עם זאת אני לא בטוחה שקשה להשיגו בגלל איזשהו "חרם" מצד הוצאות הספרים. אפשר למצוא אותו, ואת הסרט שנעשה בעקבותיו, בספריות רבות (כולל ספריות אקדמאיות "רציניות". זה שקשה היום להשיג אותו נובע קודם כל מהעובדה שתמיד קשה להשיג ספרים שיצאו לאור לפני שנים (הוא יצא ב - 1973 : לפני רבע מאה). ספרים כאלה מודפסים פעם נוספת רק אם הוצאות הספרים מעריכות שיהיה להם קהל קונים מספיק גדול שיצדיק את ההשקעה.

נכון, הוא באמת ניתן להשגה:

כמו שורדה ציינה, הוא יצא ב73 (בהוצאת ביתן) ואם אפשר למצוא אותו אז זה בעיקר במחסני ההוצאות וכו'. לדעתי אין איזה חרם מיוחד, מה גם שספרים "סנסציוניים" דווקא יקבלו יותר חשיפה בשל הפוטנציאל שלהם, ובקיצור אני חושב שאם בעלי הוצאה לאור ידעו כי ספר מסוים שלהם יגרוף רווחים רבים, הם לא יהססו להוציא ספר שכזה, אפילו אם זה יהיה ספר מטופש וצהוב על פרשיית מוניקה לוינסקי! (אה סליחה, הוציאו ספר כזה) אם לא רואים בספרים מסוגו פוטנציאל רווחי, אז כאן אולי כן נכנס השיקול האישי, ועניין הדעות וכו', אך אני לא חושב שמדובר בסתימת פיות קיצונית.

אני מת לענות לך לגבי זה אבל משהו מרגיש לי מוזר בניית אתרים בחינם בניית אתרים בחינם

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספרים
בחר
בחר