הספר "עליקמא הקטן"

אני יודעת שהורידו אותו מהמדפים כי טענו שהוא גזעני (אבל בוא לא!!! הוא ספר מתוק ומקסים ואני זוכרת חלק ממנו בע"פ) טבל אולי למישו יש אותו??? ואגב, מישהו מכיר את ספר הילדים עם המראה... לדמות נראה לי שקוראים ענת (וגם לי) ויש בו חצאי ציורים שמשלימים אותם עם מראה כי הם סימטריים כאלה זה היה הספר הראשון שאי פעם קראתי והכי אהבתי אותו מהספריה בגן... אני רוצה אותו!

אחלה ספר :-)

אאפשר למצוא את הספר ! יש חנות ספרים ישנים בהתחלה של רחוב בוגרשוב (לכוון הסנטר), ויש שם את *כל* הספרים הישנים התמימים והחמודים. ועכשיו, יש לי קצת פילוסופיה וקיטורים בגרוש - בפינלנד הורים וילדים, בכל גיל, יושבים ערומים בסאונה ולא רואים בעייה עם זה. אחוז ההטרדות ומקרי התקיפה המינית לא גבוהים שם יחסית ל"חשיפה" המינית שיש. למה ומה זה קשור ? כי כאשר את לוקחת סיטואציה וקוראת לה בעייתית, או רואה אותה כשלילית, כך היא תהיה. באותה הצורה שפטו את "עליקמה הקטן". נכון, כתוב שם "כושי" ו"שחור" וזה שלא רוצים אותו בגן. אבל על הורה לקחת את הספר הזה, ולהסביר ולדבר עם הילד על לקבל את השונה, הזר, לא בגלל שהילד הוא שחור, אלא בגלל שהוא שונה מכולם. לא להתייחס למאפיין הצבע כעניין העיקרי, פשוט להבין שבתקופה שהספר נכתב, שחור היה מאפיין של שונה. אני לא מוצא טעם נפגם בספר, אלא באיך שקוראים אותו. בטוח, אם תביא את הספר לאדם שמרגיש מושפל, הוא יתקומם. המטרה שלנו היא להבין שצבע הוא לא "issue" ואם נצליח להעביר את זה לילדים, יהיה מצויין. (אני אגב, שחור 100%, מהתקווה :-) ) מקווה שלא סתם בילבלתי את המוח. יניב.

עליקמא וענת

עליקמא באמת ספר חמוד להפליא, ואני מסכימה עם כל מילה של יניב בקשר להפיכת נושא מסויים ל -issue . ראיתי את עליקמא בשנה שעברה בהדפסה חדשה ב"צומת ספרים" (בחנות של גן-שמואל) אולי עוד יש להם??? גם "ענת" הוא ספר חמוד ואני מכירה עוד המון-המון ילדים (כולל ילדים בני חמישים) שאוהבים אותו. כתבה אותו מריון וולטר, ואת העיבוד לעברית עשתה פרלה נשר (שהיתה דמות ידועה בתחום החינוך לילדים מחונני). אני מכירה עוד ספר כזה חמוד-עם-מראה של מריון וולטר. הוא נקרא "עשה שלולית יותר גדולה, עשה תולעת קטנטנה" ולדעתי הוא אפילו עוד יותר מאתגר ומוצלח מ"ענת". בלוח הקישורים של הפורום הזה יש קישורים לחנויות של ספרים יד-שניה, ובלוח המאמרים יש רשימה של חנויות מולצות לספרים משומשים, כאלה שאין להן אתרים. אם את ממש רוצה להשקיע במציאה כדאי לך לנסות גם את אתר חילזון שיש בו לוח מודעות חינמי לחיפוש אחר ספרים. http://www.hilazon.co.il

ראו ילדים, הנה עליקמא...

עליז ושמח, יודעים אתם למה? ראשית הוא כושון, שנית שחרחרון, שלישית הוא יודע לרכב על פילון! ורביעית, הוא מופיע בכל חנויות הספרים מחדש! אני ראיתי אותו באופן אישי בחנות "יריד ספרים". בשביל כל מי שלא מסוגל לגלות לבד שהספר בן כמה וכמה שנים ופעם מונחים כמו "פוליטיקלי קורקט" לא היו ממש רלוונטיים, נכתבה במהדורה זאת הקדמה קצרה ובה מסבירים שהספר נכתב לפני כך וכך שנים ואז המילים כושון וכו' לא נחשבו לעלבון עמוק מידי. ידידה שלי גם קנתה אותו לילד שלה באחד מאתרי האינטרנט. כל זה נועד לספר עד כמה הספר המוצלח והאהוב הזה, שבו כמה מטבעות לשון מהטובים שנטבעו (לך אל השוק, שחרחרי החרוץ, לך והבא כל מה שנחוץ!),זוכה שוב לעדנה והכרה. אני רק מקווה שבזה לא ייפגעו עסקי חנויות הספרים המשומשים שמועדפות עלי בהרבה מכל חנויות סטימצקי ודומיהן שם הגניבה היא כמעט מקצוע מותר.

הספר "עליקמא הקטן"

אני יודעת שהורידו אותו מהמדפים כי טענו שהוא גזעני (אבל בוא לא!!! הוא ספר מתוק ומקסים ואני זוכרת חלק ממנו בע"פ) טבל אולי למישו יש אותו??? ואגב, מישהו מכיר את ספר הילדים עם המראה... לדמות נראה לי שקוראים ענת (וגם לי) ויש בו חצאי ציורים שמשלימים אותם עם מראה כי הם סימטריים כאלה זה היה הספר הראשון שאי פעם קראתי והכי אהבתי אותו מהספריה בגן... אני רוצה אותו!

עלי קמא

אם את רוצה - אני שולחת לך את מילות הספר. לאייר - תוכלי לבד.

אני מת לענות לך לגבי זה אבל משהו מרגיש לי מוזר בניית אתרים בחינם בניית אתרים בחינם

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספרים
בחר
בחר