האריפוב

האריפוב

אז ככה, יש לי וידוי: אני האריפוב. אני לא קראתי שום ספר של הארי פוטר. לא הלכתי לסרט. לא קניתי שום צעצוע נילווה. כי אני נגד העדריות הזו סביב הארי-"ירום הודו,המשיח"-פוטר. זה עצוב לראות את ההמוניות הזו סביבו. "להיות כמו כולם" "מה עוד לראת את הארי פוטר 4,3,2,1..." (נשמע כמו רמבו 3,2,1...) אנשים ששלכאורה נראים בעלי שכל ישר ויכולת שיכלית נבונה נגררים אחרי מיראז',חיזיון שווא, ומהלכי אחרי הפוטריזם כמו עכברושים אחרי החלילן מהמלין. אז לא. לא קראתי,לא ראיתי ולא קניתי. אם לצטט שיר אז: "תפקחו את העיניים תסתכלו סביב..." אשמח לתגובות ספוט

לא צריך לשפוך את התינוק עם המים

אני לא רוצה להתייחס להארי פוטר - יש מספיק פורומים בשבילו, אבל אני כן אתייחס ל"עדריות": אני מאד מזדהה עם ההתנגדות שלך לתופעה הזו באופן עקרוני, ולא רק בקשר להארי פוטר, אבל גם לא צריך להחרים, כי אולי ההפסד שלך? אפשר לקרוא ספר בלי להשתתף בפסטיבלים הממוסחרים שמסביבו. אפשר גם לשמוע מוסיקה פופולרית ולהנות ממנה בלי "להעריץ" את המבצעים, ואפשר להנות מצפייה במשחק כדורגל/כדורסל בלי להיות "אוהד שרוף". וכל התשובה הזו מתאימה יותר למיני פורום של ביקורת תרבות וחברה, אפשר לפתח שם דיון שלם על התופעה של "הערצה" החל מגיבורי ספרים, דרך זמרים ושחקנים וכלה ב"קדושים" למיניהם.

וואלה נכון

בהחלט מקובלת עלי הדעה שלך. או כמו שאומרים "יש משהו בדבריך" ואף יותר מזה. בכל מקרה עדריות לעולם חוזרת. אגב מישהו קרא את "התפסן בשדה השיפון"? יש לי עליו רק מילים טובות ספוט

האריפוב

אז ככה, יש לי וידוי: אני האריפוב. אני לא קראתי שום ספר של הארי פוטר. לא הלכתי לסרט. לא קניתי שום צעצוע נילווה. כי אני נגד העדריות הזו סביב הארי-"ירום הודו,המשיח"-פוטר. זה עצוב לראות את ההמוניות הזו סביבו. "להיות כמו כולם" "מה עוד לראת את הארי פוטר 4,3,2,1..." (נשמע כמו רמבו 3,2,1...) אנשים ששלכאורה נראים בעלי שכל ישר ויכולת שיכלית נבונה נגררים אחרי מיראז',חיזיון שווא, ומהלכי אחרי הפוטריזם כמו עכברושים אחרי החלילן מהמלין. אז לא. לא קראתי,לא ראיתי ולא קניתי. אם לצטט שיר אז: "תפקחו את העיניים תסתכלו סביב..." אשמח לתגובות ספוט

התופעה הזאת קיימת בהרבה מאוד דברים, ולא רק בהארי פוטר

יש הרבה מאוד ספרים שיוצאים לאור בתרועה רמה של יחסי ציבור, הופכים לרבי מכר תוך שניות, הסופרים מקבלים כפולות במוספי סוף השבוע ואחרי שנה אף אחד אף אחד לא מוכל לקרוא אותם. תחשוב על זה במתקפת יחסי הציבור הבאה של עמוס עוז/דוד גרוסמן/א.ב יהושע/יהודית קציר/שים פה איזה שם שאתה רוצה

...והעולם שותק

נכון מאוד התופעה קיימת בעוד דוגמאות זה רק מראה את המצב העגום. נהר אנשים ללא רצון להיות אחר-לא במובן של חריג אלא במובן של עצמאיות. להיות כמו כולם. והתופעה הזו רק תופסת יותר ויותר תאוצה. במובן הזה אנחנו "מתקדמים-אחורה". נתונים למה שהיחצ"נים יגישו לנו ומה שהפרסומאים יכתיבו לנו! זו אמנם מלכודת אך יש מוצא..."זה בידיים שלנו...". ספוט

האמת היא שחבל. כי מעבר לפרסום ולמסחריות שיצאה מכל

פרופורציה, מדובר בסדרת ספרים מהנה, כיפית, מלאת דמיון ויצירתית.

יש סיכוי

סוף סוף אדם שקרא את הספרים ולא הילך שבי אחריהם. פשוט רואה אותם כעוד ספרים שיש שאוהבים ויש שלא. כל הכבוד ראוי לך מדליית ה- ספוט
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספרים
בחר
בחר