מוזר, אבל יש לי איזה צורך לחזור קצת לספרי ילדים

אז לקחתי ליד את 35 במאי ונראה לאיזו חוויות קסטנר יקח אותי. זה מזכיר לי נושא שפעם מיכל העלתה לגבי קריאה חוזרת בתקופות חיים שונות.

על המדף ליד המיטה שלי נמצאים

באופן קבוע 35 במאי, פצפונת ואנטון, אורה הכפולה, הכיתה המעופפת והאיש הקטן והעלמה הקטנה. אני קוראת אותם כמעט כל הזמן במקביל לאחרים (אחה"צ אחד מספיק...) וכל פעם בוכה מחדש. ממש בוכה. לא יודעת למה. באמת שאין סיבה. לצערי הרב לא הכרתי ספרים אחרים של קסטנר בילדותי (ומה יעשו כל הילדים שיקבלו קודם את הכרך השני של האיש הקטן? - הנה אני אחת כזאת לדוגמה. ואני מודה מאד לאדונים קסטנר ולמקה שסיכמו ב-9 תמונות את החלק הראשון...), והיום, לאחר שהשלמתי את קניית כל שאר הספרים שלו שיצאו בעברית זה פשוט לא אותו דבר. הנוסטלגיה כנראה משחקת תפקיד יותר גדול ממה שחשבתי. ותודו שהביטוי "להשמיד אומצה" הוא ביטוי ענק, וגם לשים נעצים בכוס בירה כנקמה זה גדול...

מוזר

מוזר. היום חיטטתי בארון בבית הורי ומצאתי את 35 במאי.

בכלל לא מוזר - אצלי

אבל ספרי קסטנר נמצאים במדף המאונך למחשב, רק לסובב מעט את ראשי לצד שמאל, והנה הם- קצת קרועים, קצת בלויים. אבל אין בי יותר כמיהה או געגוע לקרוא אותם.

מוזר, אבל יש לי איזה צורך לחזור קצת לספרי ילדים

אז לקחתי ליד את 35 במאי ונראה לאיזו חוויות קסטנר יקח אותי. זה מזכיר לי נושא שפעם מיכל העלתה לגבי קריאה חוזרת בתקופות חיים שונות.

רעיון קסום!

אני מקנא בך, זה נורא רומנטי בעיני.

שרית, כשתגיעו לקו המשווה תסתכלי אם את לא רואה אותי

שם על הפיקווק תרה אחרי תנין לבן :-)

רעיון קסום!

אני מקנא בך, זה נורא רומנטי בעיני.

אני מקנאה בך, מיכל, שאת על הפיקווט. אם אעלה על ה"איילה", המפליגה אל ים הדרום...

היש סיכוי שניפגש בדרך, לפני שספינותינו תשקענה במצולות הים?

על המדף ליד המיטה שלי נמצאים

באופן קבוע 35 במאי, פצפונת ואנטון, אורה הכפולה, הכיתה המעופפת והאיש הקטן והעלמה הקטנה. אני קוראת אותם כמעט כל הזמן במקביל לאחרים (אחה"צ אחד מספיק...) וכל פעם בוכה מחדש. ממש בוכה. לא יודעת למה. באמת שאין סיבה. לצערי הרב לא הכרתי ספרים אחרים של קסטנר בילדותי (ומה יעשו כל הילדים שיקבלו קודם את הכרך השני של האיש הקטן? - הנה אני אחת כזאת לדוגמה. ואני מודה מאד לאדונים קסטנר ולמקה שסיכמו ב-9 תמונות את החלק הראשון...), והיום, לאחר שהשלמתי את קניית כל שאר הספרים שלו שיצאו בעברית זה פשוט לא אותו דבר. הנוסטלגיה כנראה משחקת תפקיד יותר גדול ממה שחשבתי. ותודו שהביטוי "להשמיד אומצה" הוא ביטוי ענק, וגם לשים נעצים בכוס בירה כנקמה זה גדול...

הערצתי את קסטנר בילדותי ורק לפני כשנה קראתי את 'שלושה אנשים בשלג'.

ספר קסום שאני קוראת שוב ושוב. אגב, גם אני מוצאת את עצמי ביומיים האחרונים קוראת לפני השינה ספרי ילדים, בעיקר את הבית בקרן פו ופו הדב. מרגיע ומנחם.

פו נפלא באנגלית

אני מקנאה בך, מיכל, שאת על הפיקווט. אם אעלה על ה"איילה", המפליגה אל ים הדרום...

היש סיכוי שניפגש בדרך, לפני שספינותינו תשקענה במצולות הים?

אני לא כל כך טובה בנווטות כי ההתמחות שלי היא כרגע

חתירה בסירות צלצלנים כושיים במרדף אחרי תנינים לבנים. אני לא יודעת אם נגיע כי הרגע פגשנו דיונון לבן שהוא סימן רע, אבל אנחנו עכשיו בהפסקת אמנות, אז אני נחה מהמאמץ :-) מיכל מתנשפת :-)

הי, ואני כבר הגעתי אל ים הדרום - לאזור מלזיה

עם ה"פאטנה" המטה לטבוע, טוּאן ג'ים וג'וזף קונראד יקירי, שכבר הספקתי לשכוח כמה הוא נהדרררררר. בינתיים זה נראה כמו גרסה קצת פחות מושלמת ומפותחת של לב המאפלייה. המשך יבוא

פו נפלא באנגלית

היתכן? היצורון המקפץ הזה הוא tigger? אז מה אם הוא אדום.. (והאמנם קראו לו פעם נמיר?)

וגם ספר ההמשך של מילן, 'פעוטים היינו' שפשוט נעלם מהספריה שלי..

אני לא כל כך טובה בנווטות כי ההתמחות שלי היא כרגע

חתירה בסירות צלצלנים כושיים במרדף אחרי תנינים לבנים. אני לא יודעת אם נגיע כי הרגע פגשנו דיונון לבן שהוא סימן רע, אבל אנחנו עכשיו בהפסקת אמנות, אז אני נחה מהמאמץ :-) מיכל מתנשפת :-)

הודעה בבקבוק למיכל ורחל, המולכות בימים: הושיעו! חושו לעזרתי

ניצלתי בעור שיני, לאחר ש"האיילה" נבקעה לשניים ושקעה במצולות. למזלי ניצלתי ומצאתי עצמי עומדת על קרקע מוצקה. מרוב עייפות צנחתי על העשב ושקעתי בשינה. עכשיו, כשהתעוררתי, אינני מצליחה להתרומם, כי זרועותי ורגלי מהודקות אל הקרקע מימין ומשמאל, ושערי הארוך והעבות אף הוא מהודק אל הקרקע באותו אופן עצמו. כעת אני חשה בברייה חיה כלשהי נעה על רגל שמאל שלי ומתקדמת מעדנות קדימה אל חזי ומגיעה כמעט עד סנטרי. אמאל'ה! מה רואות עיני? יצור אנושי שגובהו פחות משישה אינץ', קשת וחץ בידו ואשפת חצים תלויה לו על גבו. הצילו!!!!!!!!!

וברוח הפוסטית המקלקלת הכל - זו בטח לא נקניקיה

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספרים
בחר
בחר