שלום

שלום

כלומר, שלום ויש לי בקשה

להמלצה על ספר שיקח אותי הרחק מכאן. הרחק בזמן (עבר או עתיד) ו/או במקום. שיהיה ברור אין לי התנגדות עקרונית לסופר ישראלי. מה שחשוב שהספר לא יעסוק בכאן ובעכשיו. ושיהיה טוב, כמובן. מישהו יכול להמליץ?

שלום תות וגם קיקי ספר טוב, יש המון כאלה

הנה המלצה לשני סופרים שלא ממש מוכרים בארצנו , סתם ספרים נחמדים המתאימים לכל עין 1. מקוה שיוספה תשלים כי אינני זוכרת את שמו ,נמצא ממש על קצה הלשון . הוא סופר צכוסלובקי אחד מספריו קרוי בערך כך ; " הייתי משרתו של מלך אנגליה" לא בטוחה , קראתי את ספריו המתורגמים לעברית ממש מקסים שופע אהבת אדם ושמחת חיים הוא נפטר לא מזמן 2. ספריו של אליאס קנטי בעקר הטרילוגיה שלו (ספר נוסף שלו; סנוורים ) גם מאד אנושי ולא מוכר 3. ולפחות ספר אחד מוכר מאד ונהדר בעיני " ואלה תולדות" של אלזה מורנטה אבל לצערי הוא לא יקח אותך הרחק מכאן ...

" הייתי משרתו של מלך אנגליה " נכתב על ידי בוהומיל ראבאל ( Bohumil Hrabal )

אם אתה מעוניין ברומאן יותר קליל אני ממליץ לך כל ספר של הרולד רובינס,אבי הטלה-נובלות הספרותיות.מלא דרמה וסקס.יעביר לך את הזמן בלי שתרגיש. LVBBB

"שירתתי את מלך אנגליה" - בוהומיל הראבאל - אוי, הוא נהדר!

ואם את רוצה עוד משהו שייקח אותך רחוק בזמן ובמקום: "מסע להודו" של א.מ. פורסטר. רומאן על... הודו, אבל לא של היום, אלא הודו הנתונה תחת השלטון המנדטורי.

ידעתי שתדעו !!!

חן חן

אני מבין שיש קונצנזוס על הצ'כי המונרכיסט. אלך על זה. תודה

ועוד כמה רעיונות שיקחו אותך רחוק מכאן:

כל הספרים של ג'ראלד דארל - סיפורים על טבע, חיות ומקומות אחרים. במיוחד מומלצים "משפחתי וחיות אחרות" ו"חיות ציפורים וקרובים" - שמספרים על ילדותו של הסופר בקורפו. כל הספרים של ג'יימס קלאוול - שוגון, בית האצילים וכו' - רומנים הסטורים המתרחשים ברובם במזרח הרחוק. ספרות פנטסיה - רחוק ככל שאפשר - שר הטבעות, ההוביט, סדרת מארג הפיונאבר.... מדע בדיוני - חולית, מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, סדרת היפריון
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספרים
בחר
בחר