צריך עזרה בחיפוש

צריך עזרה בחיפוש

אני מחפש שמות של ספרי מדע בדיוני אשר עליהם מבוססים סרטי מדע בדיוני. תודה מראש !

הכי כדאי לך לפנות לפורומי מד"ב ברשת ויש כאלו וטובים הרבה הרבה

גם בוואלה, גם באורט ואפילו בתפוז. אני אנסה לדלות מהזיכרון (סקס והעיר הגדולה נחשב?) חולית זהו, נגמר הידע שלי... :-)

רשימה חלקית (ספרי מד"ב נושרים, כידוע, מחיקי כל הזמן)

האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות (שם הסרט: בלייד ראנר) - פיליפ ק. דיק זרע אנדרומדה - מייקל קריצ'טון (קרייטון) סולאריס - סטניסלאב לם משולש ברמודה - צ'רלס ברליץ דוקטור ג'קיל ומר הייד - רוברט לואיס סטיבנסון האי של דוקטור מורו - ה.ג'. ולס האיש הבלתי נראה - ה.ג'. ולס מלחמת העולמות - ה.ג'. ולס 20 אלף מיל מתחת למים - ז'ול ורן מסע אל מרכז האדמה - ז'ול ורן 2001: אודיסיאה בחלל - ארתור ס. קלארק פרנקנשטיין - מרי שלי

תודה רבה !!!!

וגם סטאלקר של טרקובסקי, לפי Road Side Picnic של האחים סטרוגצקי (אם כי יש הרבה הבדלים, בלשון המעטה)

עוד כמה ספרים וסיפורים

חולית - פרנק הרברט 1984 - ג'וג' אורוול קונטקט - קארל סאגן שקיעה - איזק אסימוב גברים בחלל - רוברט חיינלין הנמלט - סטיבן קינג הזבוב - ג'ורג' לנגלין כוכב הקופים - פייר באול פוסטמן - דייויד ברין שדה קרב ארץ - רון האבארד ארוחה עירומה - וויליאם בורוז We Can Remember It for You Wholesale - פיליפ ק. דיק (הבסיס ל"זיכרון גורלי") The Father Thing - פיליק ק. דיק (הבסיס ל"פלישת חוטפי הגופות") Soldier, Demon With a Glass Hand - הרלאן אליסון (שני סיפורים שהיוו את הבסיס ל"שליחות קטלנית") Sentinel of Eternity - ארתור ס. קלארק (הבסיס המקורי ל"אודיסאה בחלל". הספר בן אותו השם נכתב אחרי הסרט) The Black Destroyer - A.E vanVogt (הבסיס ל"הנוסע השמיני")

איזה השקעה, כל הכבוד !!! :-)

אני לא יודע למה החלטת שפלישת מבוסס

על הסיפור של דיק, אבל לא, הוא לא. עוד שניים, סתם ככה: הריסון ברג'רון - ע"פ סיפור קצרצר של וונגוט וגם סרט ע"פ מכונת החלומות של לה גוין, לא זוכר איך קוראים לו.

וידויו של שודד בזוי

חפוי ראש, אני מודה שמעולם לא החלטתי ש"חוטפי הגופות" מבוסס על דיק. קראתי את זה. באתר philipkdick.com מסופר על האבולוציה מהסיפור The Father Thing לספר "חוטפי הגופות" של ג'ק פין, ומשם לסרט, בתוך שנתיים. הקרידיטים מיוחסים לפין, אבל דיק בא קודם. אהמ, ידאחת

יש לוונגוט לפחות סיפור אחד קצר שהפך לסרט מד"ב (תהרגו אותי אם אני זוכר את השם)

שהוא הרבה יותר טוב ממעשה הסדום שביצעו ב"ארוחת בוקר של אלופים" - לא שזה מי יודע מה קשה.

מספיק בקושי.

ישנו זה, אבל אותו האתר לא מכליל את הסרט באגף ה"מבוססים על דיק" (ישנם שלושה ואחד בפיתוח), וגם מה ששלחת רומז שזה לא נחשב. חוצמזה שבעיני היחיד שעשה סרטים שאכן מבוססים על דיק לא באמת רשם אותו בקרדיטים ואף לא שאב השראה מעלילותיו - המדובר בטרי גיליאם, במאי שהושפע קשות מדיק, במידה לא מבוטלת של הצלחה (שלושה סרטי ענק יש לו ברזומה, לא כולל מונטי פייטון)

יש לוונגוט לפחות סיפור אחד קצר שהפך לסרט מד"ב (תהרגו אותי אם אני זוכר את השם)

שהוא הרבה יותר טוב ממעשה הסדום שביצעו ב"ארוחת בוקר של אלופים" - לא שזה מי יודע מה קשה.

קורט וונגוט "עריסת חתול" הוצאת עם עובד

יצא בימים אלה מחדש

איזה השקעה, כל הכבוד !!! :-)

באמת כל הכבוד, ושכחתם רק אחד שאני יכולה לחשוב עליו

AI של סטיבן ספילברג, המבוסס על toy boy last all summer long של בריאן אלדיס

צריך עזרה בחיפוש

אני מחפש שמות של ספרי מדע בדיוני אשר עליהם מבוססים סרטי מדע בדיוני. תודה מראש !

dune!!!!! אחד הספרים הכי טובים שאי פעם נכתבו!

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספרים
בחר
בחר