אתמול גיליתי תגלית מדהימה .... :-)) לאורסולה ק. גווין

יש גם ספרים למבוגרים ! עכשיו מהר מהר מהר תגידו לי איך הם ואם היא שווה ואם לקרוא ורק רקע קטנטן: את סדרת ארץ ים קראתי בערך חמשת אלפים פעם, שזה עונג ששמור אצלי כמעט רק לדאגלס אדאמס. מיכל מנסחת מחדש את ההגדרה לספרות מופת ומוכנה להילחם על כך אבל רק באישון הלילה כל עוד היא מסטולה מעייפות.

קודם כל, את ספרי המבוגרים שלה מאוד קשה להשיג

הם נדירים מאוד וקשים להשגה בעברית, והם גם שונים מאוד מ"הקוסם מארץ ים" ספרי המבוגרים שלה הם כולם ספרי מדע בדיוני, הם מעניינים מאוד, בעלי דמויות נפלאות, אבל מאוד כבדים . הספר הכי מוצלח שלה הוא "מעבר לעלטה" - שליח מעולם אחר מגיע לכוכב ששורר עליו חורף תמידי, ותושביו הם בעלי מין אחד - לא גברים ולא נשים. בעל כורחו הוא נקלע לאינטריגה מסובכת הקשורה לפוליטיקה המורכבת של אותו עולם. ספר יפיפה, שכתוב כמעט כמו אגדה, ועוסק בפוליטיקה ובתפיסות של ג'נדר. ספר אחר שלה שמאוד נחשב הוא "המנושל". המנושל הוא דיסטופיה שעוסקת במשטר ובפרט וביחס ביניהם. ודרך אגב, אם אהבת את "ארץ ים" יש ספר רביעי בסדרה שלא תורגם tehanu, ששמעתי עליו ביקורות רעות מאוד, ושמעתי גם שמועות שלה גווין מתכוונת לכתוב ספר חמישי בסדרה. וחוצמזה, יש סיפור של לה גווין שנכתב אותו עולם של "ארץ ים" בקובץ "אגדות". סיפור נפלא ביותר

הבהרה

אם ההודעה של אמבר לא אומרת את זה חד משמעי, צריך לומר את זה חד משמעי: ספרי המבוגרים של לה גוין נחשבים לא פחות מספרי הילדים שלה. למעשה אפשר גם להציג את זה כך - ספרי המדע הבדיוני שלה נחשבים לא פחות מספרי הפנטזיה שלה. שני הז'אנרים האלה נחשבים שלובי ידיים, אבל לה גוין היא מהמעטים שהצליחו ליצור יצירות משפיעות בשניהם. אצלי בספריה יש את כל הספרים הידועים שלה. כנראה שבפרדס חנה יש לנדירות מדד אחר.

מודה בבורותי . לא נתקלתי ב- גוין - עד הנה

אבל קראתי ומוכנה לקרא ספר מדע בדיוני טוב אז תודה על ההמלצה מי היא הגברת ? אפשר לקבל קצת פרטים ? אני מבינה שהיא עדיין כותבת

"אצלי בספריה", משמע בספריה עליה אני מנוי, לא ספרייתי הפרטית.

מה שטוב בספריה בה אני מחליפה

זה שכשאני מבקשת ספר שאיננו , קונים אותו וגם; אפשר להזמין ספר אם הוא נמצא "בחוץ"ולקבלו ברגע שמגיע מצלצלים מהספריה לבוא לקחת

תודה רבה לשניכם, ולגונקל

אני כרגע בעיצומו של נערה בנוף, לת'ם. מחויכת, עד כה.

אני מתנצל לבשר שהסוף הוא החלק החלש. סליחה...

הבהרה

אם ההודעה של אמבר לא אומרת את זה חד משמעי, צריך לומר את זה חד משמעי: ספרי המבוגרים של לה גוין נחשבים לא פחות מספרי הילדים שלה. למעשה אפשר גם להציג את זה כך - ספרי המדע הבדיוני שלה נחשבים לא פחות מספרי הפנטזיה שלה. שני הז'אנרים האלה נחשבים שלובי ידיים, אבל לה גוין היא מהמעטים שהצליחו ליצור יצירות משפיעות בשניהם. אצלי בספריה יש את כל הספרים הידועים שלה. כנראה שבפרדס חנה יש לנדירות מדד אחר.

הדבר היחיד שאני יכולה להסתייג עליו זה ש"ארץ ים"

מאוד שונה מהספרים האחרים שלה, ולא בטוח שמי שאהב את ארץ ים יאהב אותם.

מודה בבורותי . לא נתקלתי ב- גוין - עד הנה

אבל קראתי ומוכנה לקרא ספר מדע בדיוני טוב אז תודה על ההמלצה מי היא הגברת ? אפשר לקבל קצת פרטים ? אני מבינה שהיא עדיין כותבת

סופרת אמריקאית, שעשרה (?) מספריה (פנטסיה ומד"ב) תורגמו לעברית, רובם בשנות השמונים

פרטים ביוגרפיים: כאן וגם פה. הספרים שתורגמו, לילדים ולמבוגרים: "הקוסם מארץ-ים", "הקברים של אטואן", "החוף הרחוק ביותר" (שלושתם מסדרת "ארץ-ים"). האחרים: "מעבר לעלטה", "המנושל", "מכונת החלומות", "מאלאפרנה", "העולם כיער", "על הסף", "שושנת הרוחות".

אני מתנצל לבשר שהסוף הוא החלק החלש. סליחה...

מדוע, מדוע לא תיתן לבחורה להחליט בעצמהּ?

זהו החלטתי, בכל הודעה אני מוסיף כמה סימני נִקּוּד, בשביל גוּנקל

סופרת אמריקאית, שעשרה (?) מספריה (פנטסיה ומד"ב) תורגמו לעברית, רובם בשנות השמונים

פרטים ביוגרפיים: כאן וגם פה. הספרים שתורגמו, לילדים ולמבוגרים: "הקוסם מארץ-ים", "הקברים של אטואן", "החוף הרחוק ביותר" (שלושתם מסדרת "ארץ-ים"). האחרים: "מעבר לעלטה", "המנושל", "מכונת החלומות", "מאלאפרנה", "העולם כיער", "על הסף", "שושנת הרוחות".

מה שנשאר לי לעשות הוא לקרא כמה דוגמיות

משלה ולהחליט אם כתביה מוצאים חן בעיני אגב , באשר לורגס יוסה "שבחי האם החורגת"יתכן רק יתכן שמצאתי לפחות מקור השראה אחד בין ספרי ישנו ספר דק "חיות טרף" של הסופר הדרום אמריקאי הארגנטיני - חוליו קורטאזר האם מוכר לך ?

מדוע, מדוע לא תיתן לבחורה להחליט בעצמהּ?

זהו החלטתי, בכל הודעה אני מוסיף כמה סימני נִקּוּד, בשביל גוּנקל

אוקיי, עכשיו אני שואל את עצמי אם זאת היתה בדיחה -

כי באמת שאני לא יודע ניקוד, אבל גם ככה הסימן היחיד שזיהיתי נוקד באופן שגוי. הא5ם יש פה בדיחה על חשבוני?

מה שנשאר לי לעשות הוא לקרא כמה דוגמיות

משלה ולהחליט אם כתביה מוצאים חן בעיני אגב , באשר לורגס יוסה "שבחי האם החורגת"יתכן רק יתכן שמצאתי לפחות מקור השראה אחד בין ספרי ישנו ספר דק "חיות טרף" של הסופר הדרום אמריקאי הארגנטיני - חוליו קורטאזר האם מוכר לך ?

אורוסולה לה גווין היא אחד מותיקות סופרות המד"ב הפועלות כיום ואחת החשובות שבהן

בספרים שלה היא יוצרת עולמות מאוד מיוחדים, משלבת בין נושאים חברתיים מגווניים, מציאות שהיא לפעמים מאוד מעורפלת ולא ברורה, שפה פיוטית ודמויות נפלאות. הספרים שלה מאוד מורכבים, מעורפלים לפעמים גם קשים להבנה. היא עדין כותבת למרות גילה (בסביבות השמונים). ספר חדש שלה the telling יצא לא מזמן, ולפי הביקורות הוא כנראה גם ספר מצויין. ואני רק אזכיר עוד שסרט לפי ספר שלה "מכונת החלומות" יוקרן בכנס אייקון בחול המועד סוכות בסינמטק תל אביב. זהו סרט שנעשה על-ידי הפי.בי. אס (השידור הציבורי האמריקאי), ובגלל בעיות של זכויות לא הוקרן מאז הקרנתו הראשונה. הסרט עוסק באדם שמסוגל לשנות את המציאות באמצעות חלומותיו. פסיכאטר שמנסה לנצל את היכולת הזו וגורם לתוצאות לא צפויות.

לשאלתך, שמנית, "חיות טרף" לא קראתי

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספרים
בחר
בחר