גם אני מסכים

רק קצתי הביתה לקחת את הפלאפון ששכחתי. המחשב פתוח - ילדים, וקראתי. אז ככה, שניכם צודקים בכל מה שקשור לחברה האמריקאית - ממש דוחה. אני יותר מתכוון לתרבות הארופאית שהיא בנויה על כבוד לאדם באשר הוא, דאגה לקשיש.חינוך ברמה גבוהה לכולם גם אתה בא משכבה חלשה. מערכת בריאות מדהימה לכווולם. אנשים אומרים בוקר טוב גם לאלה שאינם מכירים ותמיד יש קשרים בין האנשים. התעלמות לא ראיתי וחייתי שם די הרבה שנים. נכון שאצלנו יש הרבה מה לשפר. ונכון שאין לנו ארץ אחרת ונכון שהטפיחה על הכתף "מה קורה גבר" זה אחד הדברים שאני הכי אוהב אצלנו אבל אני מסתובב הרבה ופוגש כל מיני טיפוסים. שומע כל הזמן איך הכי נוח לדפוק את המערכת, לרמות את השיטה וכיו"ב באלה. זה עובר במשפחה מאב לבן ורק מתפתח לצערי. לי זה מפריע ולמרות שיש לי גם בית במדינה אחרת. לא אלך יותר לגור במקום אחר. רק תזכור את היחס המספרי ביננו לשאר הארצות שאנחנו מדברים עליהן. אנחנו בהחלט מובילים את ה"שוק" הזה וJHK אומרת שהיא לא יכולה להסכים אתך יותר - פספסת מילה. שבת נהדרת. אני רץ לגמור עם ה פנצ'ר שלי.

זה היה משפט הפוך אם לא הבנת

זה אומר שאתה צודק ואין משפט נכון יותר ממה שאמרת ופשוט מסכימה כאילו הוצאת לי את המילים מהפה.

הבנתי, זה היה בציניות...הומור כזה, את יודעת...

לא רוצה חלום אמריקאי !

בחיי כמה שהעולם הזה משגע אותי !כבר כמה שנים טובות אני חי בהרגשה הזו שהכל....מזויף.מקדונלדס, קוקה קולה, גלגלצ, כוכב נולד, MTV, בריטני ספירס - תגידו, אלה החיים ? פלאפונים, המצאת המאה. אני מתעב את המכשיר הזה, ועוד יותר את כל מחול השדים הזה סביבו, בואו נוריד צילצולים, נשדרג, משחקים, אינטרנט..כל כך פאתטי. אני מסתכל עליהם ולא מאמין. לפעמים נדמה לי שכולם עיוורים. נוהים כעדר ללא רועה אחרי כל ההבל הזה. אני שונא אופנתי, משתדל דווקא להיפך. אני אוהב אנשים שהולכים נגד הזרם. אני אוהב לראות את אלה שלא רצים עם כולם.בדרך כלל קשה למצוא אותם, או יותר נכון- קל לפספס אותם. אבל הם שם. וזה מעודד אותי לדעת שאני לא לבד. אבל מה שהכי הורס אותי- זה שאני נשאב לתוך המטריקס הזה בעל כורחי, נאנס מרצון. גם לי יש פלאפון, אפילו שהוא דגם מיושן, גם אני אוכל במקדונלדס למרות שתמיד אני מבטיח שזו הפעם האחרונה שאני נכנס למקום המזוויע הזה, גם אני קונה בגדים, למרות שתמיד אני חולם על מכנס דייגים וחולצה קרועה, הדבר היחיד שהצלחתי להימנע ממנו, שמייצג מבחינתי את ה"רע" זה לשמוע גלגלצ, כבר כמעט 3 שנים בלי וגאה בהישג הקטן שלי. הלוואי שהייתי יכול חיות איך שאני רוצה. ולמה לעזאזל לא ?! אני רוצה לקנות את החופש שלי. אני רוצה לשאול אתכם כמה שאלות כדי לדעת אחת ולתמיד אם זה רק אני או שזו נחלת הכלל- אילו אסוציאציות עולות בראשכם לשמע המילים מקדונלדס, mtv , איקאה ? מה אתם חושבים על התוכנית "כוכב נולד " ? האם אתם מוצאים את עצמכם קוראים כתבה בעיתון או באינטרנט וחושבים לעצמכם- "מה לעזאזל"....?! ? אתם לא מרגישים שמנסים להכתיב לכם איך לחיות "נכון" ? מה אתם חושבים על ארצות הברית ? הידעת ? צפייה בטלויזיה היא הפעילות שבה הכי פחות תאים במוח פעילים.

שמתי לב

למשהו בזמן האחרון אבל בטוח זה קיים תמיד, כמה הכל אותו הדבר - מסתובבת בקניונים ובכל החנויות יש את אותם הבגדים, כולם (בעצם בעיקר כולן) הולכות עם אותם הבגדים (שלרוב וולגרים אבל זה כבר סיפור אחר). נכון שהבגדים האלה המיינסטרימים יותר זולים בגלל שהם מיינסטרימים, אבל : נ - מ - א - ס !!!! בלי קשר לוולגריות, מה? אין כבר טעם אישי?

אולי זה ישמע מיסיונרי..

אבל היות ואתה נשמע כאדם חושב שרוצה לחיות את החיים באמת ולא לעבור לידם בשיגרה הרגילה,המוכרת והמבאסת הייתי ממליצה לך להתעניין מעט ביהדות .שם יש תוכן מעניין ועמוק שנותן מהות לחיים,NASNNBNVNNמשמעות וטעם מלבד יציאות לבילויים,קניות,בהייה בטי.וי כל היום וכד'.רק הזהר לא ללכת לכיוון של כתות או רבנים מזויפים.בהצלחה!!

NASNNBNVNN ?????

זה בעירקית? איך מבטאים את זה? ביננו, זה נשמע מהזה חשוב אבל יש לזה את אותו צליל שמקנחים את האף.

הבנתי, זה היה בציניות...הומור כזה, את יודעת...

בדיוק אני רואה שתפסת את הנקודה.

בוקר נפלא לXR

ראשית, מה לפוליטיקה מושחתת ולתרבות? זה שיש לנו חרא של מדינה מהבחינה הזו, אני מסכים איתך. וכמו כן עוד מיליון דברים מעצבנים, מרגיזים ומתסכלים. אבל לא נראה לי שברה"ב אין את זה באותה מידה, וזה ממש לא קשור לתרבות. התרבות האמריקאית, אכן תסתכם במקדונלדס וליטר וחצי קולה עם תוספת צ'יפס. אנשי הפרברים בארה"ב - האמריקאים "האמיתיים" - די רדודים מהבחינה הזו. אנחנו, לעומת זאת, עם כל הישראליות המעצבנת, המזיעה ונוטפת הוולגאריות, עדיין נמצאים בשלב של אחווה מסויימת, של עזרה הדדית אחד לשני ושל תחושת משפחה גדולה. אם אתה מתכוון לתרבות בהקשר של דרך ארץ, נימוס, התבטאות נאותה וכדומה, אזי זה רק תלוי באנשים שנמצאים סביבך. לי בכל אופן, זה יתבטא בקללות עסיסיות והדדיות, אבל לא בצעקות ואף אחד לא יקטע אחד את השני באמצע. לסיכום, זו החברה שלנו, וכמו כל דבר אחר, גם זה נמאס ומעיק לפעמים. צא לחודש-חודשיים לארה"ב, ותגיע למסקנה שאתה לא יכול בלי זה. החיים יפים, כווווולם לחייך! ביי דורון.

האם מישהוא מכם גר באמריקה?

סתם שאלה מאיפה ההכללה הזאת - הכל בגלל אמריקה. האם זה בגלל הסרטים שאנחנו רואים? האם בגלל שביקרנו בניו יורק או לוס אנגלס אנחנו מומחים? בתור אחד שמכיר את התרבות (וכן זאת תרבות ) מקרוב מכיר בה הרבה מעלות שיש להעריך סובלנות לזרים פרגון לזולת אדיבות בכל מקום מערכת מוסדית שמכבדת את האזרח ושרותים צבוריים מאין כמוהם. חינוך ציבורי טוב (מוכן להרחיב אם יהיה צורך) אזרחות טובה תרבות פנאי מפותחת מאוד ובכל זאת יש בעיות ויש מגרעות ויש להם הרבה מה ללמוד ממקומות אחרים. אז יש דברים שאין להם תחליף כמו בישראל חום אנושי משפחתיות אבל גם בארצינו הקטנה יש כמה דברים שניתן ללמוד. אז בוא נלמד אחד מהשני את הדברים הטובים, ולא נצא מהנחה שאנחנו הכי טובים בעולם ואין לנו מה ללמוד. שיהיה לכם כל טוב

גם אני מסכים

רק קצתי הביתה לקחת את הפלאפון ששכחתי. המחשב פתוח - ילדים, וקראתי. אז ככה, שניכם צודקים בכל מה שקשור לחברה האמריקאית - ממש דוחה. אני יותר מתכוון לתרבות הארופאית שהיא בנויה על כבוד לאדם באשר הוא, דאגה לקשיש.חינוך ברמה גבוהה לכולם גם אתה בא משכבה חלשה. מערכת בריאות מדהימה לכווולם. אנשים אומרים בוקר טוב גם לאלה שאינם מכירים ותמיד יש קשרים בין האנשים. התעלמות לא ראיתי וחייתי שם די הרבה שנים. נכון שאצלנו יש הרבה מה לשפר. ונכון שאין לנו ארץ אחרת ונכון שהטפיחה על הכתף "מה קורה גבר" זה אחד הדברים שאני הכי אוהב אצלנו אבל אני מסתובב הרבה ופוגש כל מיני טיפוסים. שומע כל הזמן איך הכי נוח לדפוק את המערכת, לרמות את השיטה וכיו"ב באלה. זה עובר במשפחה מאב לבן ורק מתפתח לצערי. לי זה מפריע ולמרות שיש לי גם בית במדינה אחרת. לא אלך יותר לגור במקום אחר. רק תזכור את היחס המספרי ביננו לשאר הארצות שאנחנו מדברים עליהן. אנחנו בהחלט מובילים את ה"שוק" הזה וJHK אומרת שהיא לא יכולה להסכים אתך יותר - פספסת מילה. שבת נהדרת. אני רץ לגמור עם ה פנצ'ר שלי.

חייב להגיב

XR יקירי לא הכל שחור לבן יש חיים שמנתנהלים בשיטה אחרת וזה לא אומר שהם גרועים. גם לי מפריע הקור הנושב ביחסי בני אדם אבל מצד שני תמיד גם הפריע לי איך אנשים מתעלקים עלי כשפוגשים אותי בארץ, יגידו לי בישירות נפלאה "איזה בגדים לבשתי, כמה גדלה או התכווצה הכרס שלי, ובקלות יכנסו גם לתחתונים שלי....." אז חום מסוג כזה אני לא אוהב. לעומת זה עם כל הקור האמריקה, כל אחד יחייך וישאל לשלומך, ויהיה חביב אליך. לא תשמע שאגות וקללות במקום העבודה ולא תלחם על התור כמו אריה והחברים הקרובים באמת שלך, יקבלו אותך בחום אמיתי ונעים. אז נכון החום הטוב שיש בארץ לשכנים לאנשים הנעימים, ולחברים הטובים אין לו תחליף. ואל תשכח שמי שנמצא בחו"ל לא משתלב ב-100% גם בגלל השפה. אז אין כמו החום של הבית אבל מכאן עד להגיד התרבות האמריקאית נמחורבנת המרחק גדול. באשר לשרותי רווחה, בישראל מתהדרים כל הזמן עד כמה מדיניות הרווחה היא נהדרת ויש עזרה לעניים. בפועל זה מס שפתיים, כי כל שר אוצר תמיד חוסך על גבם של המסכנים והזקנים והקופה ריקה. אז גם באמריקה יש עניים ויש חסרי בית, אבל החברה עושה מאמצים גדולים להוציא אותם מהמעגל ויש לזה תקציבי ענק. אז אומנם זה לא שבדיה (לא שאני יודע בדיוק מה קורה שמה), אבל לדעתי השרות הסוציאלי הוא פי 10 יותר טוב מאשר בישראל. אז בכל דבר צריך איזון? לא? שיהיה לך כל טוב

האם מישהוא מכם גר באמריקה?

סתם שאלה מאיפה ההכללה הזאת - הכל בגלל אמריקה. האם זה בגלל הסרטים שאנחנו רואים? האם בגלל שביקרנו בניו יורק או לוס אנגלס אנחנו מומחים? בתור אחד שמכיר את התרבות (וכן זאת תרבות ) מקרוב מכיר בה הרבה מעלות שיש להעריך סובלנות לזרים פרגון לזולת אדיבות בכל מקום מערכת מוסדית שמכבדת את האזרח ושרותים צבוריים מאין כמוהם. חינוך ציבורי טוב (מוכן להרחיב אם יהיה צורך) אזרחות טובה תרבות פנאי מפותחת מאוד ובכל זאת יש בעיות ויש מגרעות ויש להם הרבה מה ללמוד ממקומות אחרים. אז יש דברים שאין להם תחליף כמו בישראל חום אנושי משפחתיות אבל גם בארצינו הקטנה יש כמה דברים שניתן ללמוד. אז בוא נלמד אחד מהשני את הדברים הטובים, ולא נצא מהנחה שאנחנו הכי טובים בעולם ואין לנו מה ללמוד. שיהיה לכם כל טוב

וואלה?!

מה זה "תרבות פנאי" אמריקאית?!

למשל...

הרבה עיסוק בספורט מכל הסוגים (יש לי שכן בן 75 שכל יום רץ לפחות מייל) הרבה טיולים (תסתכל על כל הזקנים עם הטרילרים) יש מוזאונים בחצי חינם, שוקקים אדם. יש פסטיבלים של מוסיקה על ימין ועל שמאל. יש מרכזים קהילתיים למשחקים, ספורט בגרושים. יש היוצאים לדוג. בריכה זה לא מותרות, יש אותה בכל פינה במחיר עממי (50 CENTS ) ספריה ציבורית חינם עם אוסף אינסופי של ספרים,שוקקת אנשים. מה שאני רוצה להגיד שהכל מונח כאן על מגש גם לעמחא ולא רק לעשירי הדור. ונכון כמו שאמרת יש שגרים במולים, ועושים שופינג מהבוקר עד הערב או שותים יותר מידי בירה. ובאשר ל JUNKFOOD כמו מקדולנד, יש פה תרבות שלמה של אנשים שנלחמים מלחמת חורמה בסוג הזה של האוכל. ידידנו אדקינס (אם שמעת על הזקן החביב שהמציא תורה שלמה של אכילה בראיה) הוא ממש להיט אצל אנשים שבריאותם חשובה להם. עדיין תראה יותר מידי אנשים שם, אבל אפילו שם תראה מגמה של מכירת מזון בריאות (מה שאני לא קונה בכלל) הכל לפי בחירה של מה בן אדם אוהב לעשות. וכמו שאמרתי, צריך להבין תרבות אחרת לטוב ולרע, לאמץ ןלחקות את הטוב, ולא לקבל את הרע. אבל להכליל שהכל רע, אני חושב שאנחנו עושים עוול לעצמינו. שיהיה לך יום נפלא.

למה יש לי הרגשה שאתה מנסה להצדיק את מגוריך באר"הב???????????..

גם הייתי שם, לזמן קצר אמנם. יש לי חברים ממש טובים בוורמונט וואנחנו בקשר כמעט יומיומי וראה איזה פלא, הם חושבים כמוני!!!!

להצדיק למי?

ידידי היקר אני עברתי את הגיל שאני צריך להצדיק משהוא. הצדק אצלי עובר לפי קוו המצפון האישי שלי ורק לו אני חייב חוות דעת, כל עוד מהלך שאני עושה הוא טוב לי ולסובבים אותי ואינו פוגע במישהוא אחר אני שלם עם עצמי. אשר לעצם הנקודה - יש דברים נפלאים בכל מקום. בישראל וגם במקומות אחרים. מה שרציתי להגיד ששהכללה ממש לא במקום בשום מקרה. יש ללמוד את הטוב מתרבות אחרת, ולהתנער מהדברים הלא טובים. מסכים? באשר לחברים שלך מורמונט שחושבים כמוך. יש הרבה ישראלים שמגיעים לארה"ב, ורק משווים לכמה טוב בישראל וכמה רע באמריקה. אפילו אנשים שחיים פה שנים, ולא מצליחים להבין שזה פשוט שונה, וצריך לזרום. אז נכון הדבר הכי חסר כאן זה החום האישי, השפה, התרבות הישראלית. גם לי זה חסר מאוד. אבל למדתי להשתלב ולהיות חלק מהתרבות המקומית, ולהנות מזה. ולמדתי גם לחיות עם חלק מהבעיות שכאן, ולהתמודד גם עימם. אז בחיים לא הכל מושלם לא הכל שחור לבן ואני שמח מאוד שאתה מרגיש כל כך טוב בישראל. שיהיה לך כל טוב

אפשר להתווכח

אבל אין טעם. גם אני חייתי תקופה בחול. אמנם בארופה ומאד נהנתי מיחסי אדם וחברו, מהסדר החברתיובכלל מהקלות הבלתי נתפסת של קלות הקיום. בכל זאת, אנחנו שונים, עדיין נלחמים על הקיום כמדינה, קליטת כל העליות הפכה אותנו למדינת מהגרים, ממש כמו אר"הב לפני 60 שנה. לכל אחד באשר הוא, ישנה תפיסת עולם שונה ומה שטוב לאחד,ממש לא מתאים לאחר. עיני לא צרה באלו שמחליטים להעבור למדינה אחרת. אבל מבחינתי זוהי בריחה ממאבק ומי שבורח במקום להלחם, סופו שימשיך לברוח. באמת אולי הדבר שהכי הייתי רוצה לשנות כאן, זה את כוחם של הצרכנים, קשה לראות איך כל פעם קמה רשת גדולה ומתעלקת על לקוחותיה ואנחנו לא יודעים איך לעשות עליה חרם צרכנים ולכופף אותה לרצפה. הזרמת כמויות כספים אדירה למגזרים שאינם מיצרים כלום היא תופעה שקיימת רק בישראל. לסיום, יש לנו ארץ נהדרת אבל אף אחד לא ידאג לה חוץ מאיתנו!!

מח שיש רבים כמוך

ידידי ממש טוב שיש רבים כמוך - ואני אומר את זה במלוא הכנות, גם אני הייתי כזה. ההבדל בין וכוח לדיון, הוא שמישהוא חייב להוכיח שהוא צודק ומישהוא לא. אני לא מנסה להוכיח שאני צודק, רק מראה זוית הסתכלות שונה. 40 שנה תרמתי את חלקי, בדרך טרומפלדור "טוב למות בעד ארצינו". ונכון נעשיתי אגואיסט.... (לא מפחד ולא מבריחה) פשוט למדתי גם פתגם אחר "אם אין אני לי מי לי" ואם אמשיך להציל את העולם ולא אדאג לעצמי ומשפחתי, אסיים חיי בבית אבות של ההסתדרות, ללא כבוד רב. אז עשיתי מעשה, ואני לא מתחרט. שיהיה לך יום נפלא.
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סודות + וידויים
בחר
בחר