לא רוצה חלום אמריקאי !

בחיי כמה שהעולם הזה משגע אותי !כבר כמה שנים טובות אני חי בהרגשה הזו שהכל....מזויף.מקדונלדס, קוקה קולה, גלגלצ, כוכב נולד, MTV, בריטני ספירס - תגידו, אלה החיים ? פלאפונים, המצאת המאה. אני מתעב את המכשיר הזה, ועוד יותר את כל מחול השדים הזה סביבו, בואו נוריד צילצולים, נשדרג, משחקים, אינטרנט..כל כך פאתטי. אני מסתכל עליהם ולא מאמין. לפעמים נדמה לי שכולם עיוורים. נוהים כעדר ללא רועה אחרי כל ההבל הזה. אני שונא אופנתי, משתדל דווקא להיפך. אני אוהב אנשים שהולכים נגד הזרם. אני אוהב לראות את אלה שלא רצים עם כולם.בדרך כלל קשה למצוא אותם, או יותר נכון- קל לפספס אותם. אבל הם שם. וזה מעודד אותי לדעת שאני לא לבד. אבל מה שהכי הורס אותי- זה שאני נשאב לתוך המטריקס הזה בעל כורחי, נאנס מרצון. גם לי יש פלאפון, אפילו שהוא דגם מיושן, גם אני אוכל במקדונלדס למרות שתמיד אני מבטיח שזו הפעם האחרונה שאני נכנס למקום המזוויע הזה, גם אני קונה בגדים, למרות שתמיד אני חולם על מכנס דייגים וחולצה קרועה, הדבר היחיד שהצלחתי להימנע ממנו, שמייצג מבחינתי את ה"רע" זה לשמוע גלגלצ, כבר כמעט 3 שנים בלי וגאה בהישג הקטן שלי. הלוואי שהייתי יכול חיות איך שאני רוצה. ולמה לעזאזל לא ?! אני רוצה לקנות את החופש שלי. אני רוצה לשאול אתכם כמה שאלות כדי לדעת אחת ולתמיד אם זה רק אני או שזו נחלת הכלל- אילו אסוציאציות עולות בראשכם לשמע המילים מקדונלדס, mtv , איקאה ? מה אתם חושבים על התוכנית "כוכב נולד " ? האם אתם מוצאים את עצמכם קוראים כתבה בעיתון או באינטרנט וחושבים לעצמכם- "מה לעזאזל"....?! ? אתם לא מרגישים שמנסים להכתיב לכם איך לחיות "נכון" ? מה אתם חושבים על ארצות הברית ? הידעת ? צפייה בטלויזיה היא הפעילות שבה הכי פחות תאים במוח פעילים.

על מה אני חושב כשאני שומע את צתמד המילים כוכב נולד ?! ... על שירי

שירי (פצצת האנרגיה הצהובה) מיימון והאמת שהייתי בגמר שהיה לא ממזמן (ביום ראשון) עם ידידה שלי וזה באמת היה ממוסחר מדיי ומבוים מדיי, אבל... לא הכל שלילי, בכל זאת התוכנית מעודדת את היצירה הישראלית ושירים ישראלים ! מקדונלדס ?! לא מסוגל לאכול... ולא אכלתי כבר יותר מכמה שנים טובות, יש מספיק דברים אחרים שאני אוכל גלגל"צ ?? לא ממש מסכים איתך, אבל אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שהם הצליחו להחדיר לחבר'ה הצעירים את המשפט " אם שותים לא נוהגים", זה בהחלט שווה משהו, לא חושב ?! פלאפון ? תאמין לי שאפשר גם להסתדר בלי פלאפון... תתפלא אבל לא כולם הולכים עם הזרם, לא כולנו מכונות, תחיה איך שבא לך ואל תתן לאף אחד להכתיב לך איך לחיות, ומצידי תלך ותגור באיזה צריף במושב נידח בצפון הארץ ותגדל ירקות למחייתך לידעתך יש כאלו שעושים את זה and if you can't beat them join them...

מה השאלה?

אף אחד לא מחייב אותך לחיות איך שאתה לא רוצה לחיות. אתה לא אוהב לצפות בטלויזיה? אל תצפה. אתה לא רוצה לתקשר עם אנשים? אל תתקשר. אתה רוצה מכנס דייגים וחולצה קרועה? תלבש. מישהו מכריח אותך? לא הבנתי את הדילמה שלך. ואישית, מה שאני חושב על ארה"ב? לא סובל את המעצמה הזו. טלויזיה? ויתרתי על המכשיר המטומטם הזה. בריטני? עוד כוסית עם חזה גדול מידי לטעמי. מכנס דייגים? הכי נוח. תחייה איך שנוח לך. אתה חי לעצמך, לא לכולם. תשתדל להנות מהחיים, הם די קצרים. ביי דורון.

נשמע לי שאתה נסחף אחרי כל זה.

בסך הכל זה עניין של בחירה. אם אתה באמת נגעל ממקדונלדס, אז איך זה שאתה אוכל שם? סלולרי זו המצאה נפלאה, שמעת על האפשרות של לכבות אותו כשבא לך להתנתק? ארה"ב היא מדינה ויש בה טוב וגם רע-למה להקצין? "כוכב נולד" ממוסחר מדי, כן, ההפקה וחברות הסלולרי עשו מזה המון כסף. טוב, אתה לא חייב לצפות. אתה יכול לזפזפ בפירסומות. כנ"ל MTV. חייה את חייך ושים קצוץ על כל השאר. כן, זה נכון מאוד שהפירסומאים ואמצעי התקשורת ודרכם החברות הגדולות ובעלי הממון מנסים להכתיב לנו הצרכנים מה לצרוך. אבל, אנו לא בובות על חוט ובסופו של דבר אם יש לנו משהו בקודקוד וכוח רצון נפרד, הבחירה בידינו. -הבחירה בידך.קח אותה.

כל כך צודק!!!

הנה התשובות שלי: אילו אסוציאציות עולות בראשכם לשמע המילים מקדונלדס, mtv , איקאה ? ''די נמאס'' מה אתם חושבים על התוכנית "כוכב נולד " ? ''דווקא נחמד לתת צ'אנס לאנשים שלא בטוח שיצליחו בכוחות עצמם'' האם אתם מוצאים את עצמכם קוראים כתבה בעיתון או באינטרנט וחושבים לעצמכם- "מה לעזאזל"....?! ? ''כן והרבה'' אתם לא מרגישים שמנסים להכתיב לכם איך לחיות "נכון" ? ''מנסים ושימשיכו לנסות, שיקפצו לי כולם'' מה אתם חושבים על ארצות הברית ? ''מעצמה שמנסה לשכנע אותי שאם אני לא בלונדה עם ציצים ענקיים אני לא שווה כלום'' אני מאוד מבינה אותך, כי זה די בעיה לא להסחף (וכן, יש לי פלאפון מטמעמי נוחיות, אני כמעט ולא בבית)- אני היחידה בסביבת האנשים שאני מכירה שלא נסחפה ללבוש מכנסי גזרה נמוכה(זול במראה ולא נוח), לא צובעת לבלונד (גועל נפש), לא נגררת לדיאטות (כן כן, אני שוקלת מעל 40 קילו), ולא לובשת ורוד (מודה בתחת שלי). תמות האמריקניזציה!!! דניאל.

לא כל כך מדויק.

אפשר לחיות ללא סלולרי ותרבות המזון המהיר האמריקאית ממש דוחה, הגזרה הנמוכה עושה עוול לגוף הנשי ויש עוד המון דוגמאות שיחזקו את דבריך אבל, והוא די גדול. ללא צביעות. בלי אמריקה, לא היינו נראים כפי שאנו היום וזה עוד פן של החלום. לנו לצערי, פשוט אין תרבות ואשמח אם מישהו כאן יאיר את עיני בנושא. שבת נהדרת לכולם.

אין תרבות????

מה ס'תומרת אין תרבות? פרט, הסבר ונמק! דורון

תרבות לדורון

דורון ידידי, אנחנו חיים בארץ עם מנטליות מזרחית ברובה(אין לי דבר וחצי דבר נגד זה למרות שאבא מזרחי אחד רדף אחרי עם סכין מטבח במטרה לשפץ את עבודת המוהל ורק מפני ששמע את בתו מגמרת מתחתי בחדר השכן) רוצים להיות כמו הארופאים. מדברים עברית עם מילים אנגליות, יורקים על המדרכות, מקללים בכביש, רוצחים בגלל חניה, כל קבוצה אתנית שונאת את השניה,בעלים שהורגים את הנשים שלהם כאילו היו איזה חפץ. ויש עוד המון "דוגמאות" לתרבותינו.אה שכחתי, מערכת פוליטית מהמושחתות בעולם. על איזה תרבות אתה מדבר? אני ממש אשמח לשמוע.

הפעם אני לא מסכימה איתך

בחו"ל לא רוצחים בגלל חניה לא מקללים לא מזריקים סמים? לנו יש כן תרבות וזו התרבות הישראלית זה הפלאפל זה ארוחות הקידוש אצל חלקנו ביום שישי זה לשבת עם החברה בטוטו לשתות בירה ויש עוד שאין אותם בארה"ב שם לאיש לא איכפת מהשכן שלו ואפילו בוקר טוב הם לא אומרים אחד לשני ואם אמא צועקת על הילדים שלה במטרה לחנך אז הילד אומר תזהרי אני אזמין לך מישטרה או יותר גרוע קח לדוגמא הבן של גיסתי נסע ברכבת בארה"ב הם גרים שם ומישהו בא בגלל ריב על בחורה היכה בו מאחור והילד איבד את ההכרה שבר לסת ואיבד את הזיכרון אז במה התרבות שלהם כל כך טובה משלנו בדיוק?

לא אמרתי שהתרבות שלהם טובה יותר

אבל אצלנו מנסים כל הזמן לחקות את האמריקאים. כל השמות של העסקים באנגלית, המון פרסומות משם, מה שאת אומרת על התרבות הקטנה שלנו זה נכון ואחד הדברים שאני הכי אוהב אצלנו זאת הספונטניות.אפשר להרים טלפון לשאול" אתם בבית? אנחנו קופצים" אין את זה בחול וזה יפה אבל התרבות שאני מתכוון זה הנימוס. הכבוד בין בני האדם לפעמים מילה טובה. מתי מישהו אמר לך תודה בזמן האחרון או בבקשה? זה חלק חשוב בתרבות חיים.

גם לי נורא חסר נימוס בארץ.

בהשוואה למדינות מערביות יש פה יותר מדי עצבים, חוסר כבוד לזולת וחוסר נימוס-דרך ארץ. מצד שני מה שיפה אצלנו זו הפתיחות, הדיבור הישיר,תחושת השייכות והעזרה ההדדית. הלוואי והחינוך ישתפר ויחנכו יותר לנימוס, משמעת(במידה כמובן) ולכבוד הדדי בין בני-אדם.

רק אל תזכירי חינוך

במדינות העולם המערבי שאנחנו מנסים לחקות, מורה הוא מבעלי המקצוע היותר מכובדים, המשכורת בהתאם ולא צריך להשלים הכנסה בחופשים. ולנו יש את צרת החינוך שבהחלט מקדמת את האינטרסים הכלכלים של מקורביה והחינוך? חינוך חינם אני מתכוון, זה שכל שנה עולה לנו יותר וילדינו מקבלים פחות. למה בדיוק מחנכים את ילדינו?

תרבות לדורון

דורון ידידי, אנחנו חיים בארץ עם מנטליות מזרחית ברובה(אין לי דבר וחצי דבר נגד זה למרות שאבא מזרחי אחד רדף אחרי עם סכין מטבח במטרה לשפץ את עבודת המוהל ורק מפני ששמע את בתו מגמרת מתחתי בחדר השכן) רוצים להיות כמו הארופאים. מדברים עברית עם מילים אנגליות, יורקים על המדרכות, מקללים בכביש, רוצחים בגלל חניה, כל קבוצה אתנית שונאת את השניה,בעלים שהורגים את הנשים שלהם כאילו היו איזה חפץ. ויש עוד המון "דוגמאות" לתרבותינו.אה שכחתי, מערכת פוליטית מהמושחתות בעולם. על איזה תרבות אתה מדבר? אני ממש אשמח לשמוע.

בוקר נפלא לXR

ראשית, מה לפוליטיקה מושחתת ולתרבות? זה שיש לנו חרא של מדינה מהבחינה הזו, אני מסכים איתך. וכמו כן עוד מיליון דברים מעצבנים, מרגיזים ומתסכלים. אבל לא נראה לי שברה"ב אין את זה באותה מידה, וזה ממש לא קשור לתרבות. התרבות האמריקאית, אכן תסתכם במקדונלדס וליטר וחצי קולה עם תוספת צ'יפס. אנשי הפרברים בארה"ב - האמריקאים "האמיתיים" - די רדודים מהבחינה הזו. אנחנו, לעומת זאת, עם כל הישראליות המעצבנת, המזיעה ונוטפת הוולגאריות, עדיין נמצאים בשלב של אחווה מסויימת, של עזרה הדדית אחד לשני ושל תחושת משפחה גדולה. אם אתה מתכוון לתרבות בהקשר של דרך ארץ, נימוס, התבטאות נאותה וכדומה, אזי זה רק תלוי באנשים שנמצאים סביבך. לי בכל אופן, זה יתבטא בקללות עסיסיות והדדיות, אבל לא בצעקות ואף אחד לא יקטע אחד את השני באמצע. לסיכום, זו החברה שלנו, וכמו כל דבר אחר, גם זה נמאס ומעיק לפעמים. צא לחודש-חודשיים לארה"ב, ותגיע למסקנה שאתה לא יכול בלי זה. החיים יפים, כווווולם לחייך! ביי דורון.

לא יכולה להסכים איתך יותר.

צודק בכל מילה כל אחד שנמצא בחו"ל חסרה לו הארץ הייתי תקופה בחו"ל וקיבלתי הצעה דיי מפתה להישאר וללדת שם את ילדי עם בית מסודר בריכה בחצר אבל לא הייתי מסוגלת לא התחברתי לכל הסנוביזים וההתעלמות של איש מרעהו של הקור העז ביחסים בין שכנים וכו... אז אתה צודק ובאמת תלוי עם איזה אנשים אתה מתרועע.בוקר טוב לכולם.

אז למה את לא יכולה להסכים איתי?

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סודות + וידויים
בחר
בחר