שאלה לדיון.

האם הרגל זה דבר רע או טוב? ואיך יוצאים מהרגל??

רע וטוב

רע - כי אתה עושה את הדברים האלה כשגרה, בלי התלהבות. וטוב - אם זה הרגל טוב כמובן - אז סבבה

תלוי בהרגל - יש הרגלים מצויינים ויש פחות

עישון סיגריות - הרגל רע מאוד וגם לא בריא אכילה בריאה ומסודרת - הרגל מעולה בעצם אנחנו תוצר של חינוך ל"הרגלים" כל ההתנהגות שלנו הוא "הרגל" לפעמים ההרגל קצת חוסם אותנו מלשנות דברים כאשר לא טוב לנו. למשל בני זוג שהתרגלנו אליהם - ואנו מקבלים בם דברים שגם לא נעימים לנו במיוחד. בעצם כל דבר שאנו עושים לאורך זמן הופך להרגל. ההרגל משרה עלינו תחושת בטחון - בעולם "לא בטוח". ההרגל לפעמים גורם לנו להתייחס לדברים כמובן מאליו וכשפתאום אובד לנו משהו/מישהו - אז קשה לנו להסתגל למצב החדש. הרגלים זו התנהגות שאנו מסגלים לעצמנו - לטוב ולרע - שזהו מושג יחסי מה שטוב לאחד לפעמים רע לאחר - אלא אם מדובר בדברים שנקבעו כמוסכמה חברתית או כחוק.

ההרגל עצמו...

הוא לא טוב או רע, יש הרגלים טובים (להתאמן, לאכול בריא) ויש הרגלים שנחשבים לא טובים (עישון, שתייה) ואולי כדאי קודם שתעשה איזושהי הבדלה בין התמכרות לבין הרגל, כפי שציינתי, הרגל יכול להיות טוב או רע אבל התמכרות היא דבר רע נטו מיסודה, אין בה שום דבר טוב בכל מקרה, לא יודע אם יצא לך להיות במוסדי גמילה כלשהם, לאו דווקא מסמים, אני יכול להגיד לך מניסיון שזה באמת חוויה

הצורך

באנשים סביבי, זה הרגל או התמכרות?

התשובה בגוף השאלה,,,,,,,

להיות בקרבת אנשים ,,,הינו צורך המקיים את הנפש. ישנם אנשים האוהבים לחיות בבדידות. ישנם אנשים האוהבים קרבתם של אנשים סביבם, וצורך זה ממלא חסר בחייהם,,,כגון תשומת לב, ואהדה,,,ובין היתר , מקובלות חברתית. אין בכך פסול כלל. אך , איני רואה בכך עניין של הרגל. בוודאי לא התמכרות. צורך בסיסי של אדם נורמלי , בעל שאיפות בסיסיות נורמליות. תו-לא. פלספן-no-1

זה צורך פסיכולוגי - מה זה כל הזמן? האם ישנו חשש מלהיות לבד? אולי חשש מהתחברות לעצמך

אולי צורך לקבל חיזוקים כל הזמן מאחרים. חוץ מזה כתוב "לא טוב היות האדם לבדו" ומוסיפים אחר כך: "אבל הוא לבדו בין כה וכה" אצלי זה דווקא הפוך לי יש צורך להית לבד כמעט כל הזמן - וזה סבובה באבי ביבה.

שאלה לדיון.

האם הרגל זה דבר רע או טוב? ואיך יוצאים מהרגל??

הרגל....

תלוי מהו ההרגל רוב ההרגלים יש בהם מהשלילי כי כביכול אנו רגילים אליהם ואם זה חסר לנו אז זה קשה... זה הרגשת חסר...ואם הדבר הזה נמצא ברשותינו קרוב ההרגשה היא ביטחון יש הרגלים חלקם חיוביים וחלקם שליילים גבר שאני אוהבת זה נחשב להרגל לא הכי טוב ואם הוא נעלם.. זה קשה... או מאכל מסויים סיגריות אם הדבר אננו ברשותנו זה קשה...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סודות + וידויים
בחר
בחר