הפקדה: תגידו לי מה כן - לא מה לא.

לאחרונה נתקלתי באדם שחש שאינו מקבל יחס, שלא מבינים אותו, שלא עושים עבורו, שלא נותנים לו. בקיצור עיקר דבריו היו ביקורת מה לא בסדר. התחושה שהוא העביר פשוט כזו שוללנית שממנה במילא היתה הרגשה שמה שלא יהיה הוא לא יהיה מרוצה. ואז חשבתי על ההפקדה הזו: מהמילה לא לעשות, אל תעשה וביקורת שלילית בלבד לא לומדים במילא כלום. לא יותר חשוב ונכון להגיד לבן אדם מה כן הוא עושה נכון, מה עוד הוא יכול לעשות נכון וטוב? יצא לי קצת מבובל לא?

ץץאם ככה הפקדה נוספת אל תגידו "מגיע לי " תעשו אז יהיה לכם ...

תמיד הרגיזה אותי תרבות המגיע לי ,ישנם אנשים שתמיד חושבים שמגיע להם ולא משנה מה ,עצם הביטוי מגיע לי מראה על עליבות נפש, במקום לחכות שיתנו לך אם בכלל ,קום תעשה מעשה ואז יהיה לך .

אכן - דומה הפקדות שניכם

נוגעות באותו תחום. אנשי ה"אתם לא נותן יחס, אתה לא בסדר, לא ולא ולא הם אנשי ה"מגיע". אגב זו הזדמנות לומר חג שמח,

ואני בדיעה

שתמיד כדאי להנמיך ציפיות (במיוחד מאחרים)כי כגודל הציפיות,גודל האכזבות.אגב,זה נושא מענין לאללה,שהרי באמת שמתי לב לכך שהאוכלוסיה מתחלקת ב"גדול":למרוצים ולמתלוננים ,כאשר האחרונים מאשימים תמיד את האחרים בחסרונם או כשלונותיהם או אי שביעות רצונם.שבת שלום.

הפקדה: תגידו לי מה כן - לא מה לא.

לאחרונה נתקלתי באדם שחש שאינו מקבל יחס, שלא מבינים אותו, שלא עושים עבורו, שלא נותנים לו. בקיצור עיקר דבריו היו ביקורת מה לא בסדר. התחושה שהוא העביר פשוט כזו שוללנית שממנה במילא היתה הרגשה שמה שלא יהיה הוא לא יהיה מרוצה. ואז חשבתי על ההפקדה הזו: מהמילה לא לעשות, אל תעשה וביקורת שלילית בלבד לא לומדים במילא כלום. לא יותר חשוב ונכון להגיד לבן אדם מה כן הוא עושה נכון, מה עוד הוא יכול לעשות נכון וטוב? יצא לי קצת מבובל לא?

אירית את בהחלט צודקת

כשאת אומרתא את החיובי גם מקשיבים לך. בדיוק כמו שרע לנו יש אנשים שלא רוצים לשמוע אותך בכלל.

ואני בדיעה

שתמיד כדאי להנמיך ציפיות (במיוחד מאחרים)כי כגודל הציפיות,גודל האכזבות.אגב,זה נושא מענין לאללה,שהרי באמת שמתי לב לכך שהאוכלוסיה מתחלקת ב"גדול":למרוצים ולמתלוננים ,כאשר האחרונים מאשימים תמיד את האחרים בחסרונם או כשלונותיהם או אי שביעות רצונם.שבת שלום.

אפרופו ציפיות

אני רוצה לספר לכם אני השבוע נפלתי בירידה מאוטובוס ולמזלי מלבד מכות יבשות שגם מאוד כואבות בנס לא קרה לי כלום.אבל חוסר האנושיות שבנו אףאחד לא ניסה לעזור ונהג האוטובוס לאחר שקמתי וידתי זה קרה ליד הדלת שבה מעלים נוסעים לא שאל ולא קםלראות האם יש צורך לעזור אלא לאחר שקמתי פלט אך טוב אז אפשר להמשיך לנסוע! אז אני שואלת אתכם לאן הגענו?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בנק הגשרים
בחר
בחר