מדרסים לריצה שכל מתאמן חייב להכיר

חייב לשתף אתכם עם חוויה יוצאת מן הכלל ששינתה לי את חווית הריצה לחלוטין והכל התחיל בהמלצה אחת.

קצת לפני משבר הקורונה יצאתי לריצה בפארק הירקון וחשבתי כאבים בכפות הרגליים, לא משהו שלא חוויתי בעבר.

במקרה הייתה זו ריצה עם חבר יקר ושיתפתי אותו בתחושות, הוא היה נחרץ ואמר לי אתה חייב מדרסים!

אני, מתנגד אביזרי עזר ידוע, הגבתי לו בתנועת ביטול וניסיתי לומר לו שזה לא בשבילי, שאף פעם לא ראיתי אריות שנעזרים במדרסים ועוד כמה הלצות שלא כל-כך עבדו עליו.

להגנתו יאמר שהוא היה נחרץ ואסרטיבי והכריח אותי לבדוק מדרסים מבית fixmyfeet

אולי זה החום הכבד ששרר באותו היום או אולי הכאבים שלא נתנו לי מנוח אך מצאתי את עצמי משוטט אצלם באתר ומשאיר את הפרטים שלי. יום למחרת חוזר אליי נציג מקצועי מאוד, חמוש בידע רב, ושולח אותי לבצע התאמת מדרסים לריצה לאחר בדיקה של ניתוח תנועה. 

היום, חודשיים אחרי, אני חייב לומר שחווית הריצה שלי השתנתה לחלוטין, אני כבר לא מתלונן אחרי ריצות ארוכות, לא סובל מכאבים בכפות הרגליים ואף התחלתי להשתעשע ברעיון של מרתון ראשון בחיי. 

יהיו כאן כאלה שיגחכו ויגיבו בביטול, בואו, גם אני הגבתי כך בעבר, אבל בינינו זה פשוט עובד. אני מניח שבאמת צריכים התנסות טובה ורכישת מדרסים מומלצים שהם לא פחות ממצוינים, אך כשנופלים על הדבר הנכון והטוב זה בהחלט עושה את ההבדל.

ההמלצה החמה שלי לכל מי שקורא את השורות שאני משתף אתכם היא לא להיות ספקניים יתר על המידה, בטח לא לפני שניסיתם בעצמכם. ההשקעה היא מינורית ביחס לתמורה. אני שילמתי 2700 שקלים עבור המדרסים הללו והגדלתי את המרחקים שאני גומא בכמעט 30 קילומטרים לשבוע. אם הייתם אומרים לי שאצליח לרוץ 50 קילומטר בשבוע אחד הייתי חושב שנפלתם מהירח וכל זה היה רק לפני חודשיים!

איזה המלצות נוספות יש לי אליכם? נעלי ספורט נוחות, לא חייב של חברה מוכרת, אך הן חייבות להיות כמו כפפה לרגל. את הנעליים אני תמיד בודק בשעות הערב, שעות בהן כפות הרגליים שלי רחבות יותר. 

יתרה מכך, תרוצו עם שעון דופק, הרי הבריאות שלכם היא הסיבה לשמה אתם רצים. אני חושב שזו אחריותו של כל אצן או רץ חובב לבדוק כיצד מגיב הלב שלו לפעילות הגופנית.

לסיכום, חברים תשאירו את הספקות מאחור ולכו תבצעו התאמת מדרסים במקום שמכבד את עצמו ויתן לכם תמורה טובה עבור ההשקעה שלכם. אני עשיתי את החישוב שהמדרסים אמורים להיות איתי 5-7 שנים ולשלם 400-500 ש"ח לשנה בשביל לרוץ בלי כאבים אז זה בהחלט שווה את זה והרבה יותר מזה.

מאחל לכולם ריצה נעימה ונפגש במרתון אמסטרדם או לפחות אתחיל בתל אביב.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כושר גופני