אימון פונקציונלי - מה זה בכלל?

אחד האימונים המדוברים והמוצלחים ביותר כיום הוא האימון פונקציונלי. לכן החלטתי לכתוב לכם מהו אימון פונקציונלי, באיזה אביזרים משתמשים באימון ומה יתרונותיו. האימון הפונקציונלי מורכב מתבניות תנועה שאפיינו אותנו מאז ומעולם כגון: שפיפה (למשל תרגיל הסקוואט), דחיפה (למשל שכיבות סמיכה), משיכה (למשל עליות מתח), הליכה או ריצה ותבניות תנועה נוספות. אנו בני האדם מבצעים את תבניות התנועה האלה בפעולות היומיומיות ולכן האימון הפונקציונלי תורם לשיפור הכושר הגופני ואורח החיים שלנו. ניתן להגדיר את האימון הפונקציונאלי כאימון או כתנועה ובכך מתאפשר לנו לבצע את המשימות שלנו באופן היעיל ביותר.

 

עקרונות הבסיס של אימון פונקציונאלי

כדי להתאמן באימון פונקציונלי, אנו נדרשים  לעשות שימוש באביזרים פונקציונליים. בין אביזרים אלו יש: רצועות TRX, כדורי כוח, משקולות קטלבלס, מוטות אולימפיים ועוד... אביזרים אלו מאפשרים ביצוע התנגדות בטווח תנועה מלא (תנועות שלמות) ובכך תורמים להפעלת רוב שרירי הגוף, בעיקר שרירי הליבה- הבטן והגב. בנוסף האימון הפונקציונלי תורם לשריפת קלוריות מוגברת תוך שיפור במרכיבי כושר שונים כגון גמישות, קואורדינציה, יציבה, כוח, סיבולת, מהירות ועוד... הם מאפשרים לנו לנוע בכל מישורי התנועה ולשלב את כל הגוף שלנו בתנועה.

 

אז מה היתרונות של אימון פונקציונאלי

  • חיזוק כל שרירי הגוף בדגש על השרירים המייצבים ובינהן שרירי הבטן והגב
  • גיוס רוב שרירי הגוף בכל תרגיל התורם לשריפת קלוריות גבוהה
  • גיוון מתמיד באימונים - אין תחושת שיעמום
  • שיפור באורח החיים- שיפור הכושר הגופני, שיפור בטווחי התנועה והפחתת הסיכון לפציעות ומחלות שונות (עודף משקל, לחץ דם גבוה, סוכרת...)

 

למי מתאים האימון הפונקציונלי?

האימון הפונקציונלי מתאים לכל אדם בכל גיל, המעוניין לשמור על אורח חיים פעיל ובריא. אך חשוב מאוד לדעת אצל מי אתם "מפקידים" את גופכם, מה הניסיון המקצועי שלו, מהן ההכשרות שצבר והאם הוא מספק לכם יחס אישי, על מנת שהתרגילים יתבצעו בטכניקה נכונה כדי לייעל את האימון ולהפחית הסיכון לפציעות ספורט.

 

אימון פונקציונלי- טרנד או דרך חיים?

האימון הפונקציונלי איננו טרנד חולף, הוא היה כאן מאז ומעולם. המודעות לאימונים הפונקציונליים גודלת ומתעצמת, ההצלחות רבות ולכן ניתן לראות צמיחה גדולה של מועדוני כושר פונקציונליים במקום חדרי כושר שאגב, גם בתוכם (בחדרי הכושר) ניתן לראות שינוי חיובי בתפיסה המקצועית ע"י הרחבת השימוש באימון הפונקציונלי ואביזריו באימונים אישיים ושיעורי סטודיו שונים.

איתן קטן, בעל מועדון FTR לאימון פונקציונלי ברחובות, מתמחה באימון פונקציונלי, אימון כושר אישי ויועץ לתזונת ספורט.


נייד: 0548892339


דוא"ל: ftr.fit@gmail.com


לתכנים נוספים אתם מוזמנים לגלוש באתר FTR אימון פונקציונלי

מנהל הפורום
משתמש חדש
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כושר גופני