בעיה בערמונית

בן 59 סובל מבעיות בערמונית שנים רבות - כאבים או צורך במתן שתן בלילה. אורולוג מטפל הציע בטיפול של כדורי TAMSULIN 0.4 MG פעם ביום. היו לי תופעות לוואי קשות כמו כאבי ראש, סחרחרות, מתח נפשי ועוד. הפסקתי הטיפול לאחר כשבוע ואורולוג שינה לכדורי אומניק אוקאס 0.4MG פעם ביום. גם מכדורים אלו היו תופעות לוואי כמו   חולשה אך בצורה פחות חזקה מכדור קודם, לאחר שבועיים הפסקתי גם כדור זה. יש לציין שכדורים אלו השפיעו עלי לטובה באופן מיידי ותופעות של מתן שתן בלילה פסקו. כעת כארבעה ימים לאחר ההפסקה בכדורים שוב אני קם בלילה למתן שתן. אורלוג אמר שיש צורך לקחת כדורים אלו כל הזמן. אינני יכול להמשיך לקחת אותם בגלל תופעות לוואי שתיארתי. בדיקת PSA=2.5 , למרות הערך התקין נמצא במגמת עליה מלפני כחצי שנה. בדיקות שתן תקינות.

שאלות: 1. האם יש מינון נמוך מ-0.4MG של הכדורים הנ"ל ?

2. האם ישנם כדורים אחרים עם פחות תופעות לוואי ? בעבר נטלתי פרמיקסון מספר חודשים אך לא נראה שהטיפול עזר?  יש לציין שאני רזה מאוד 42 ק"ג. נוטל כולכי צין בגלל FMF ואספירין 75MG בגלל פלפטציות בלב לעיתים נדירות. .

הנושא נעול

1. לא, זה כדור בשיחרור מושהה במינון זה בלבד.

2. ניתן לקחת אבודרט 0.5 מג' ליום , ( אם הערמונית שלך בנפח מוגדל מעל ל-30 סמק') .

נטילת סיאליס 5 מג'  ביום ( תרופה לטיפול בבעית זקפה) מקילה גם היא על הטלת השתן ( לא בסל התרופות ).

אולי יש מקום לשקול ניתוח לערמונית.

אנא פנה לאורולוג המטפל להשלמת ברור וטיפול.  

בברכה,

דר' מיכאל כהן

צוות אורולוגיה,
מרכז רפואי העמק

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אורולוגיה
בחר
בחר