בן שנה וחודשיים מסרב לאכול

שלום,

בני בן שנה וחודשיים. נולד במשקל 2.5 כעת שוקל 8 ק"ג. לאחר ירידה בעקומות. ברוב הארוחות הילד מסרב לאכול אם אינו מסרב, מאוד ממעט באכילה 3-4 כפיות. מסכים לאכול רק בהיסח הדעת, עם משחק בידו או שירים בטלויזיה. מסיט את הראש כתגובה ראשונית כשמציעים אוכל.

רוב היום משחק ונראה חיוני, אך ניתן להבחין בסימני עייפות גם אחרי שעה משנת לילה. למרות זאת, המוגלובין תקין.

עד לפני חודש ינק והיה בבית, כעת נמצא במעון, ללא שיפור באכילה, אפילו הרעה.

מסרב למוצקים ולא ניתן להתקדם במרקם, למרות שגם את הבשרי טחון אוכל כמה כפיות בלבד.

למרות זאת, כשנתתי מספר פעמים בודדות במבה או שוקולד, אכל בהנאה וביקש עוד.

לפי הדיווח מהגן, בארוחת בוקר אוכל מקסימום 2 ביסים מפרוסת לחם, בצהרים 4-5 כפיות טחון, ב15 אוכל 2 כפיות פרי טחון. לפעמים מסכים לשתות 100 מל מטרנה אחרי ארוחת בוקר, אך לאחרונה מסרב.  בבית אוכל 2 כפיות גבינה/שמנת עם כפית טחינה עם 2 ביסים לחם ושותה 120 מ"ל מטרנה.  

נרדם ב19 קם בסביבות 23 שותה 180 מל מטרנה ואח"כ בסבביבות 3, שותה 100 מ"ל.

ניסיתי להציע דברים חדשים חתוכים: תפוא, פשטידות, לביבות, קציצות, עוף מסרב.

לא היה אכלן מוצקים גדול אך היתה תקופה לפני כמה חודשים שאכל בבית אוכל בשרי מעוך יפה עד להתדרדרות הדרגתית. 

יתכן כי התדרדרות החלה כשבועים שלושה לפני בקיאת שיניים (פעם כשבקאו למטה ופעם למעלה), לא אכל כמעט כלום ולא חזר לעצמו כשבקעו. 

אנחנו אובדי עצות, לא מכריחים, אפילו ניסינו "להרעיב" אותו, הצענו אוכל פעם ב3 שעות, בלי משחקים, באותו יום לא אכל כמעט כלום עד 17 ואז אכל שמנת 15% וקם בלילה רגיל למטרנה.

אנחנו אובדי עצות וגם במעון שואלים אותנו מה לעשות כשלא אוכל ומסרב למטרנה?

טל שלום,

את מתארת מצב שלא קל להתמודד איתו לבד. פעוטות סרבני אכילה מובילים אותנו ההורים להרבה דאגה ותסכול ואין סיבה שתתמודדו עם זה לבד. אני בהחלט ממליצה לך על התערבות מקצועית וככל שתתחילו מוקדם יותר - הדרך לשיפור המצב תהיה קצרה יותר.

המצב בהחלט הפיך אך לפי מה שאני קוראת מעל ובין השורות - אתם זקוקים להכוונה על מנת לשפר את המצב.

אני שמחה לקרוא שאתם לא מכריחים אותו לאכול, אני מציעה שרופא הילדים יפנה אתכם לאחת ממרפאות האכילה המיועדות לפעוטות (הן קיימות הן בקופות החולים השונות והן במרכזים רפואיים אחרים).

במרפאות אלה יושבים צוות המורכב הן מדיאטנית והן מאנשי מקצוע נוספים אשר ידריכו אתכם כיצד להמשיך מהנקודה אליה הגעתם (בד"כ יש רופא כמובן, פסיכולוג ילדים/ עו"ס מומחית בנושא, קלינאית תקשורות או מרפאה בעיסוק (או שתיהן) ).

אפשר בשלב ראשון לפנות לדיאטנית ילדים בזמן שאתם ממתינים לתור במרפאת אכילה.

אני מתנצלת שלא אוכל לסייע יותר אך אני חשה שאין זה המקום הנכון לתת המלצות נוספות.
את מוזמנת לקרוא תשובות שנתתי בעבר כדי להכיר את רוח הדברים עליהם אני ממליצה באופן כללי.

המון הצלחה,

 

יעל שמעיה
דיאטנית קלינית ילדים
מרכז רפואי העמק

שלום שמי לריסה ולי יש בעיה בתי בת שנה וחודש יונקת בעיקר בגן עושה שביתת רעב לא מוכנה לקחת מהמטפלות שום דבר בבית עושה טובה שאוכלת משהו הכל בקצת כל הלילה צמודה לה לחזה אני אובדת עצות אשמח אם תעזרו לי תודה.

שלום לכולם! קוראים לי אורי מולא ויש לי פתרון בשבילכם. אני מצאתי קורס חינמי שמראה איך לרדת במשקל, איך לשמור על אורך חיים בריא, על תזונה בריאה ועוד. הקורס החינמי יכול לפתור כל בעיה שיש לכם! הקורס לוקח על עצמו 100% אחריות לשינוי חיובי ואפשר לראות תוך שבועיים בלבד את השינויים! כל מה שעלכם לעשות זה להיכנס לקישור שאני אשים כאן, למלא פרטים ולהנות מהקורס החינמי. ואל תשכחי שכל הקורס עולה לכם 0 ש"ח וזה בא אך ורק כדי לעזור לכם (: קישור לקורס החינמי:https://bit.ly/2Ehd0xM

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תזונת ילדים
בחר
בחר