בדק בית - שמאי מקרקעין מומחה

שמאי מקרקעין עושה את כל בדיקת הבית או רק משלים את תהליך בדק בית שעשה המהנדס, זהו תהליך מומלץ לכל אדם, בין אם הוא מוֹכר או קונה, בדיקת בית תאתר ליקויים שונים בדירה ותעזור לדעת מה שווה הנכס.

בדיקת בית על ידי שמאי מקרקעין היא בדיקת של שווי הנכס שרוצים לרכוש. בדק בית מקצועי יכול להיות מוזמן על ידי המוכרים הרוצים לדעת את שוויו האמיתי של הנכס, או על ידי הקונים הרוצים לדעת את שוויו של הנכס כדי לדעת אם המחיר שהם מתבקשים לשלם הוא הוגן.

 

מה קובע את שווי הנכס?

 

 

שווי הדירה מושפע מגורמים רבים. שווי הדירה מושפע ממיקום הדירה, הקומה, הנוף הנשקף ממנה המהווה גורם משמעותי ביותר בהשפעתו על שוויה., כיווני זרימת האוויר שיש לה, גיל הבית, שטח הדירה, מצב שוק הדירות, החזית הבית, החניה, חדר המדרגות ועוד. שמאי דירות שיעשה בדק בית, יבדוק את מצבו ההנדסי של הבית, מערכות החשמל, הביוב והאינסטלציה. כמו כן יבדוק את הריצוף, חיפויי הקירות, איטום ורטיבות אם יש, בדיקת בית של שמאי לוקחת בחשבון גם גורמים חיצוניים המשפיעים כמו זיהום אוויר, רעש, אנטנות סלולאריות, קווי מתח ועוד. השמאי בודק את כל זה וקובע מהו המחיר הריאלי של אותה דירה.

 

איך קובע השמאי את מחיר הנכס ?

 

כשהשמאי בא לקבוע את מחיר הדירה הוא יכול להשוואת את הדירה לדירות אחרות, הדמיון בעלות גודל שווה, במיקום שלה, בקומה וכד'. אם הדירה חדשה הוא יחשב את העלות של כל מרכיבי הדירה והקרקע, ויקבל את שווי הדירה.

 

מי צריך שמאי מקרקעין?

 

 

לרוב האנשים העומדים לקנות דירה, אין לנו מושג אם הדירה טובה ואם המחיר שמבקשים תמורתה הוגן והאם העסקה באמת משתלמת, תפקידו של שמאי מקרקעין לתת את המידע החשוב הזה. שמאי מקרקעין יבוא לדירה, יבדוק אותה ויעריך את שוויה, וכך אפשר יהיה לדעת כמה בדיוק כדאי לשלם תמורתה, שמאי מקרקעין יעשה בדק בית, יבדוק אם אין ליקויי בנייה ובעיות אחרות שצריך לטפל בהם בעתיד. בדיקת דירה תימנע מקניית דירה שיש בה נזקים חמורים ותחסוך בעיות והוצאות בעתיד. למי שרוצה לקנות בית ואין לו את כל הכסף הנדרש לכך והוא רוצה לקבל משכנתא מהבנק, מתבקש ברוב המקרים לערוך בדיקת בית של שמאי מקרקעין שיעריך את שווי הנכס.

 

למידע נוסף כנסו עוד היום - פלס בדק בית

 


דרושים! לעבודות קלות מהבית בהקלדת נתונים, נציג צ'אט בהתכתבות עם לקוחות, כתיבה, הזנת תוכן, אקסל, וורד, ועוד! אפשרות לעבודה עם תלוש מסודר או בלי!
מדובר על עבודה מהבית בכתיבה, קלדנות, הזנת נתונים, העתק הדבק, ותיאום פגישות, לפי בחירתכם!
לפרטים תשלחו הודעה בוואטספ 058-5599625
לא נדרש ניסיון! אפשרות לשכר בסיס + בונוסים + שכר שעתי גבוהה!

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמ"א 38
בחר
בחר