פינוי בינוי ברמלה

הבניין שלנו ברמלה קיבל הצעה לפינוי בינו, ויש לי תחושה שההצעה אינה הוגנת / משתלמת.


  1. 1.  'החברה לפיתוח והתחדשות עירונית' הציעה את עצמה בתור החברה שתוביל ותלווה את הפרויקט. בחוזה, שהחברה החברה הציעה לנו, היא מתחייבת ורק להחזיר לנו בתמורה דירה חדשה זהה בגודלה (למעט הוספת מרפסת), ומשאירה את התמורה הפוטנציאלית הנוספת למו"מ, שננהל מול הקבלנים, בשלב מאוחר יותר. האם כך מקובל בפרויקטים של פינוי בינוי,  שמשאירים את התמורה העודפת למו"מ עם הקבלנים, ומתחייבים לדיירים אך ורק על המינימום של גודל זהה לדירה הקיימת? האם הציפייה שלנו, שחברה העירונית תציע לנו תמורה נוספתכלשהי כבר בשלב של החתימה מולה אינה סבירה/מקובלת?


2. מדובר בבניינים של 9-25 קומות אשר המגורים בהם יהיו כרוכים בדמי ניהול . בחוזה אין כל התייחסות בחוזה לעלותם של דמי הניהול העתידיים, ואין שום הבטחה שהדיירים ייפטרו מעלויות אלו.

האם זה מקובל שהדיירים הוותיקים אינם נפטרים מדמי ניהול? כמה עשויים לעלות דמי הניהול? כיצד ניתן למזער או להימנע מעלויות אלו?

boom@004.co.il

שלום,

הנכם רשאים לדרוש לדעת מראש, בצורה מפורטת ומסודרת, מהי התמורה המלאה והכוללת לה תהיו זכאים מכל הגורמים המעורבים(לרבות הקבלן) במידה והפרוייקט יצא לפועל. רק על סמך ההצעה המלאה והמפורטת אשר תקבלו, תוכלו לקבל החלטה מושכלת באשר לכדאיות הפרוייקט עבורכם.

בנוסף הנכם רשאים לנהל מו"מ אודות תשלום דמי ניהול עתידיים. בסופו של דבר, הכל שאלה של עמדת מיקוח - ככל שהפרוייקט יותר כדאי עבור היזם והקבלן - כך הכח שלכם גדל,ותוכלו לדרוש יותר זכויות/הקלות. בהחלט מקובל להגיע להסכמה לפיה בשנים הראשונות לאחר השלמת הפרוייקט הדיירים הוותיקים יקבלו פטור מתשלום דמי ניהול.

בהצלחה!

בברכה,


גיא יקותיאל, עו"ד


שד' יהודית 8, תל אביב


טל: 03-6915656, פקס: 036915655


מייל: guy@iylaw.co.il


אתר: www.iylaw.co.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמ"א 38
בחר
בחר