משחק חדש

שלג, סבבה. תחשוב על איזה סגנון של דמות אתה רוצה ותדבר איתי אם אתה צריך עזרה. מיסטבורן, לצערי הרב (אפילו שאין לי עדיין מספיק שחקנים) אני לא יכול שאחד השחקנים יתקע את המשחק להרבה זמן. כמו שאמרתי, המשחק לא יתחיל ברגע שיש מספיק שחקנים, אלא ברגע שאני אהיה מוכן וזה עשוי לקחת קצת זמן. בנתיים אני רושם אותך אצלי על חצי כוח. 

in the game of thrones you attack Naor, or you die!

יש סיכוי שתוכל לומר, בקווים הכי כלליים שאפשר, מה יהיה הסגנון של העולם וההרפתקאה? אני מעדיף לבנות את הדמות שלי לפי המשחק.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

טוב, העולם הוא יהיה דומה מאוד לעולם שלנו בתקופה שרק התחילו לפתח אבק שריפה, אבל עם קסם ולא מעט ממנו. יש הרבה סוגים של קסם שאותם כמובן יהיה לי קשה לפרט מאחל שהסגנון הוא חופשי. אין רמות, מספרים ושות', אלא רק מה אתה יודע או לא יודע לעשות. כמובן שגם אין לך הכשרה יש סיכוי שאם תנופף מספיק פעמים בחרב שלך תפגע במשהו, אבל מול משהו מיומן, הסיכוי שלך עלוב:)

תחשוב על הדמות שלך ככה: מה היתרון הכי טוב של הדמות שלך? האם היא הרבה יותר טובה עם קסם, או עם כלי נשק קרים? חומרי נפץ? האם הכריזמה שלה היא מה שנותן לה הכי הרבה יכולות? האם אין לה יתרון גדול אחד, אלא שניים בינוניים? ברמת העיקרון זה עובד בצורה הבאה: ככל שהדמות שלך מתפרסת על יותר כיוונים, ככה היא פחות טובה בכל אחד מהם. הדמות בהתחלה לא יכולה להיות קוסם טוב וגם סייף מוכשר. אני חושב שנעשה את זה בצורה הבאה: כל אחד ירשום  איך הוא מדרג את היכולות של הדמות שלו בצורה הבאה:

1. אם רשמתם משהו כאן זה אומר שזו התכונה הראשית שלכם. זה אומר שאם רשמתם פה קסם, אז הדמות שלכם יותר קרובה לקוסם מאשר ללוחם או דיפלומט. אי אפשר לרשום פה שתי תכונות.

2. פה תהיה התכונה החלופית שלכם. זה אומר שאם רשמתם קסם בראשון ופה כלי נשק קרים, אז אתם קוסמים, אבל אתם עדיין בעלי יכולת לחימה רמה ממוצעת. במידה ואתם בוחרים לוותר על תכונה ברמה גבוהה, אתם יכולים לרשום פה שתי תכונות שיהיו שתיהן שקולות ברמה ממוצעת.

3. התכונה שתופיע פה היא תכונה שבה אתם בעלי ידע בסיסי בלבד. נגיד שהראשון שלי זה קסם והשני זה נשק קר ופה החלטתי לרשום כריזמה- זה אומר שהדמות שלי יכולה להשתמש בדיבור בתור מוצע אחרון וסביר להניח שהיכולת שלי גם לא משהו בכלל. זה אומר שדמויות חזקות בעולם לא יהיו מושפעות מהתכונה הזו כל עוד לא תשפרו אותה. אפשר לרשום פה שלוש תכונות במקום אחת במקום הראשון ואחת בשני, אבל אז הדמות שלכם לא תוכל לעשות הרבה באף אחת מהיכולות. אם רשמתן שתי יכולות ממוצעות בשתיים, אתם יכולים לרשום פה שתיים במקום אחת.

4. פה אתם רושמים את היכולות שבחרתם שלא להשתמש בהן. 

היכולות: קסם, נשק קר, נשק חם (כולל חומרי נפץ), כריזמה, אומנויות לחימה.

אני מקווה שכולם הבינו אותי שלא יהיו בעיות. אחרי שכולם ימלאו את העניין הזה נוכל להמשיך הלאה כדי להכניס יותר פרטים לדמויות

טוב, העולם הוא יהיה דומה מאוד לעולם שלנו בתקופה שרק התחילו לפתח אבק שריפה, אבל עם קסם ולא מעט ממנו. יש הרבה סוגים של קסם שאותם כמובן יהיה לי קשה לפרט מאחל שהסגנון הוא חופשי. אין רמות, מספרים ושות', אלא רק מה אתה יודע או לא יודע לעשות. כמובן שגם אין לך הכשרה יש סיכוי שאם תנופף מספיק פעמים בחרב שלך תפגע במשהו, אבל מול משהו מיומן, הסיכוי שלך עלוב:)

תחשוב על הדמות שלך ככה: מה היתרון הכי טוב של הדמות שלך? האם היא הרבה יותר טובה עם קסם, או עם כלי נשק קרים? חומרי נפץ? האם הכריזמה שלה היא מה שנותן לה הכי הרבה יכולות? האם אין לה יתרון גדול אחד, אלא שניים בינוניים? ברמת העיקרון זה עובד בצורה הבאה: ככל שהדמות שלך מתפרסת על יותר כיוונים, ככה היא פחות טובה בכל אחד מהם. הדמות בהתחלה לא יכולה להיות קוסם טוב וגם סייף מוכשר. אני חושב שנעשה את זה בצורה הבאה: כל אחד ירשום  איך הוא מדרג את היכולות של הדמות שלו בצורה הבאה:

1. אם רשמתם משהו כאן זה אומר שזו התכונה הראשית שלכם. זה אומר שאם רשמתם פה קסם, אז הדמות שלכם יותר קרובה לקוסם מאשר ללוחם או דיפלומט. אי אפשר לרשום פה שתי תכונות.

2. פה תהיה התכונה החלופית שלכם. זה אומר שאם רשמתם קסם בראשון ופה כלי נשק קרים, אז אתם קוסמים, אבל אתם עדיין בעלי יכולת לחימה רמה ממוצעת. במידה ואתם בוחרים לוותר על תכונה ברמה גבוהה, אתם יכולים לרשום פה שתי תכונות שיהיו שתיהן שקולות ברמה ממוצעת.

3. התכונה שתופיע פה היא תכונה שבה אתם בעלי ידע בסיסי בלבד. נגיד שהראשון שלי זה קסם והשני זה נשק קר ופה החלטתי לרשום כריזמה- זה אומר שהדמות שלי יכולה להשתמש בדיבור בתור מוצע אחרון וסביר להניח שהיכולת שלי גם לא משהו בכלל. זה אומר שדמויות חזקות בעולם לא יהיו מושפעות מהתכונה הזו כל עוד לא תשפרו אותה. אפשר לרשום פה שלוש תכונות במקום אחת במקום הראשון ואחת בשני, אבל אז הדמות שלכם לא תוכל לעשות הרבה באף אחת מהיכולות. אם רשמתן שתי יכולות ממוצעות בשתיים, אתם יכולים לרשום פה שתיים במקום אחת.

4. פה אתם רושמים את היכולות שבחרתם שלא להשתמש בהן. 

היכולות: קסם, נשק קר, נשק חם (כולל חומרי נפץ), כריזמה, אומנויות לחימה.

אני מקווה שכולם הבינו אותי שלא יהיו בעיות. אחרי שכולם ימלאו את העניין הזה נוכל להמשיך הלאה כדי להכניס יותר פרטים לדמויות:)

אני אוהב לעבוד עם תעלומות. זה אומר שיהיה מחקר בערך כמו קרב, אז קחו בחשבון. יתכן ויהיו גם עניינים פוליטים במהלך המשחק אז דמות עם כריזמה תהיה מועילה (לא תמיד, אבל לפעמים). אתם מוזמנים להתייעץ איתי, או אחד עם השני בקשר לאיך לבנות את הדמויות.

בסדר, אז אני רוצה את הבחור של חומרי הנפץ.

1. נשק חם.

2. כריזמה (או לפחות דיבור)

3. קסם

4. אומנויות לחימה, נשק קר.

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

BMR
מנהל הפורום
1000+

נצר- סבבה. רשמתי לפני את מה שדירגת, ועכשיו צריך לעבור איתך לשלב הבא ולהבין בערך מי ומה אתה+מה אתה יכול לעשות:)

שאם אני לא טועה יש לי את צפריר ושלג שעדיין לא סגור על עצמו. מיסטבורן (מצטער, אני אף פעם לא זוכר את השם) לא יכול להתחייב, אז בנתיים אני רושם שאתה לא משתתף. אני מחכה לראות מה השאר יכתבו ונראה איך אפשר להתפתח משם.

אוקי, הכיוון הראשי שלי הוא ריפוי, אם לא נהיה מספיק שחקנים אני אחליף לדמות שתהיה יותר נחוצה, אם יהיה צורך. (ונאור, אני סומך עליך שתגיד לנו מה הכי נחוץ...)

1. קסם

2. כריזמה

3. אומנויות לחימה

נאור, לכתוב רקע, אידיאולוגיה ואופי? יש לי כבר סקיצה של הדמות שאני רוצה.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

(יניב...)

יש מצב שאתה מרים איזה דף דמות מסודר ? (כאילו שם, גזע, קסמים... מה שצריך...)

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

BMR
מנהל הפורום
1000+

אופס, נכון, סליחה P:

"פחד חותך עמוק מחרבות"

ונצר, אם כבר מדברים, אולי תארגן לנו אפשרות עריכה כמו בפורום השכן?

"פחד חותך עמוק מחרבות"

האמממ... כן... אני יניב. נאור הוא עמיתי המלומד:)

דף דמות מסודר? אין. זה פריסטייל. מה שזה אומר שאתם יכולים להרכיב לכם כמעט כל דמות בפנטזיה. כמובן שאם אתם רוצים דברים מסובכים אתם צריכים להסביר לי למה אתם רוצים את זה... וגם למה כדאי לי לאשר את זה:P זה גם אומר שאין יותר מידי נתונים. אני לא עובד עם מספרים כי אז צריך לבנות מערכת מסודרת (ואת זה אני לא רוצה... זה יקח שנים)

שלג, בקסם יש גם ריפוי. מאחר וקסם הוא התכונה הראשית שלך, אתה יכול לקחת יותר מסוג קסם אחד. זה אומר שאתה לא מוגבל רק לריפוי, אבל רק אל תגזים.

אוקי, הנה הדמות שלי. תגיד לי מה לשנות, אם צריך.

מייארל נולד בכפר קטן למרגלות ההרים הגבוהים והמושלגים. בסמוך לכפר ניצב מנזר עתיק שהיווה מרכז ידע, מזור ותמיכה לכל תושבי האיזור. פעם בשנה היו הנזירים עוברים בין הכפרים ובוחנים את הילדים, לראות האם יש להם כישרון ונטייה לקסם. כשהיה מייארל בשנתו השמינית נמצא מתאים והוריו, בטוחים שכנזיר יהיו לו חיים טובים בהרבה מאשר כחקלאי ואסירי תודה לנזירים על עזרתם רבת השנים, לא היססו הרבה להעביר את מייארל למנזר.

בשנים הראשונות מייארל שקע היטב בשגרת המנזר השלווה. הוא העמיק ידע באומנויות הריפוי ולמד כל שהיה ביכולתו על גוף האדם כמו גם רוב דמויי האדם שחיו בעולם. הוא למד במהירות והפך למרפא מוכשר עוד לפני שנתו העשרים. בנוסף למד מעט אומנויות לחימה אולם הוא העדיף להעמיק בקסם, וכשנתקל בשודדים המעטים שהגיעו בטעות לאיזור הנידח וחסר האוצרות העדיף להרדים, לעלף, לשתק את העצבים בזרועותיהם או להשתמש בשלל אפשרויות אחרות שהיו נגישות לו כמי שהכיר את גוף האדם ואפשרויות ההשפעה עליו על בוריין. אף כי הכיר עשרות אפשרויות לבצע זאת מעולם לא הרג אדם או חיה וקיווה שלעולם גם לא יצטרך.

החיים זרמו על מי מנוחות אולם החלק של הנזירות לא היה כל כך לרוחו של מייארל, במיוחד לאחר שנחשף לתענוגות החיים לילה אחד בפונדק, במהלך סיבוב שגרתי למטרות ריפוי בין הכפרים, בחברת הרפתקאנית יפהפייה מעיר רחוקה וכמה קנקני בירה. דבר רדף דבר, והוא הגיע למסקנה שחיי הנזירות לא נועדו לו, או אולי שהוא לא נועד להם. ככל שחשב על זה יותר הרעיון של התנזרות נשמע לו פחות הגיוני- הרי החיים טובים ואם העולם נותן, למה לא לקחת? לא הועילו נסיונותיהם של מוריו לשנות את דעתו, ולאחר כמה חודשים הוא ארז את מיטלטליו המועטים ויצא לחוות את העולם. אישיותו הנעימה, חוכמתו וסבר פניו, יחד עם כישורי הריפוי שהשתמש בהם בחופשיות למען כל דורש, איפשרו לו לנדוד בקלות בין ערים וכפרים וליהנות מכל מה שאפשר. הוא מעולם לא סחב איתו רכוש רב ולא ראה בכך שום צורך- הרי הוא יכול להשיג בקלות את כל הדרוש לו במקום החדש אליו הוא יגיע, אז למה לטרוח? חבורות הליסטים המצויות בדרכים מצאו בו טרף רזה במיוחד, ולמעשה לא פעם ולא פעמיים התנדב לרפא מי מהם שנזקק לכך והמשיך עם ברכתם ותודתם, עד כמה שיש בה תועלת. במקרים קיצוניים לא חסר את היכולת להגן על עצמו ושיטות שונות הוכחו כיעילות גם נגד חיות בר ומפלצות נדירות שפגש בדרכו. בשיטוטיו נפגש עם מכשף נודד נוסף- ווארף, שהיה בקיא ברזי המניפולציה הנפשית, האשליה והקרב המוחי. הם לימדו זה את זה ושאבו ידע זה מזה ומייארל הפך למומחה לא רק ברזי הגוף כי אם גם ברזי השכל והדמיון. באותו זמן הוא התייחס לכך כאל משחק ושעשוע- הם היו מתחרים במוחם, גורמים זה לזה להתבלבל בין המציאות לדמיון, מנסים להכניע זה את מחשבתו של זה, ומייארל השתפר באומנות זו עד רמה שהשתוותה למיומנותו בגוף האדם. הם נדדו ביחד כמה שנים והפכו לחברים בלב ונפש. בסופו של דבר הגיעו אל עיר הבירה ושם השחיזו עוד את יכולותיהם באקדמיה המלכותית לכשף, אולם בעוד ווארף חפץ להשתקע שם, לפחות למספר שנים, מייארל לא הסתגל לגינונים, לרשמיות ולטקסים הנוקשים וחפץ לשוב של חיי החופש וההנאה, וכך נפרדו דרכיהם.

סקירה מהירה של תכונות, מיומנויות ואידאולוגיה:

מייארל מומחה לגוף האדם, כמו גם לגופותיהם של רוב דמויי האדם, ויכול להשפיע עליהם בעזרת הקסם בדרכים מגוונות- החל מריפוי, דרך שיתוק ותחושות שגויות מהעצבים וכלה במוות. חיות ומפלצות זה עניין אחר, ובדרך כלל לא יהיה למייארל מושג איך להשפיע עליהם. עם זאת, יש כמה טריקים פשוטים שעובדים כמעט תמיד- הרדמה, שיתוק עצבים (אם יש כאלה) וכיוצא באלה.

בנוסף לכך מייארל מומחה למניפולציות מוחיות, אשליות, קרבות מוחיים וכל מה שקשור לכך. זה מאוד מועיל לו במפגשים אם קוסמים יריבים או אנשים מרושעים במיוחד, כמו גם כמקור לשעשוע והנאה, אבל כנגד מפלצות שהן לא ברמה תבונית גבוהה במיוחד אין בכך הרבה תועלת.

מייארל מאמין בקארמה עולמית ודוגל ב 'עשה טוב והיקום יגמול לך טוב'. הוא לעולם לא ינקוט בהרג כפיתרון, יעשה כמיטב יכולתו למנוע מכך אחרים ויעזור לכל מי שביכולתו- בעיקר בריפוי- ולא משנה אם זה אציל, קבצן או שודד אכזר. מייארל מאמין שכל יצור טבעי הוא טוב ביסודו ורק צריך לעזור לו למצוא את הטוב שבו. לפרקים הוא יכול להיות מעט תמים ונאיבי.

מייארל מבין את הצורך בחוקים וסדר אבל לא ממש חושב שהם נועדו לו. לא פעם ולא פעמיים הוא עצבן אצילים ומושלים, ובאופן כללי מעדיף להתרחק מכל מקום או אירוע טקסי ורשמי.

ולסיום, כחלק מתפיסת הקארמה, מיארל מאמין שצריך לקבל בידיים פתוחות את מה שהיקום מעניק לו- ולא יחמיץ הזדמנות ליהנות מהחיים ולהתענג עליהם.  

"פחד חותך עמוק מחרבות"

או, ככה בונים דמות! אנחנו נעבוד עוד קצת בקרוב על הקטע של מה הדמות עושה. עכשיו יש כמה שאלות שצריך לענות עליהן:

1. למה הדמות מסתובבת בעולם? למה היא לא נשארת בכפר?

2. האם נשארו לו קרובים/חברים בכפר שממנו הוא בא?

3. איך הוא נראה?

4. האם הוא בן אדם, או משהו אחר?

1. זו דמות שמחפשת הנאות והרפתקאות, היא אוהבת להיות חופשיה ולא להישאר במקום אחד.

2. כן, יש לו שם משפחה וחברי ילדות. יש לו גם חברים ומכרים במנזר שלמד בו.

3. הממ...תן לי לחשוב על זה, אבל התשובה בטח תהיה בנאלית.

4. בן אדם.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

ונצר, אם כבר מדברים, אולי תארגן לנו אפשרות עריכה כמו בפורום השכן?

בכיף, איך אני עושה את זה ? emo_01.png

בנוגע לדמות, הבנתי את הכוונה ואני אכתוב משו בקרוב....

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

BMR
מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
משחקי תפקידים