שרירים תפוסים

שלום,

אני בן 42, לאחרונה החלטתי לחזור לכושר ולהתאמן, לאחר מספר ריצות קלות של 20 דקות החלטתי שאני יכול להצטרף למשחק כדורגל במגרש בקיבוץ.

שיחקתי בערך 40-45 דקות , יום למחרת כל השרירים ברגלים תפוסים ברמה של כאבים בהליכה, אני סובל בכל ירידת מדרגה או מדרכה האם זה נורמלי או שיש צורך לפנות לרופא?

תודה מראש

שלום,
אם לא הרגשת פציעה בזמן המשחק סביר להניח שהמצב שאתה מתאר נקרא DOMS - כאב שרירי מאוחר.
בעצם אתה הגעת למשחק הכדורגל כאשר אתה לא ביכולת הפיזית והכושר המתאים. כאב שרירי מאוחר יופיע מספר שעות עד יום לאחר פעילות מאומצת. לרוב הכאב יופיע לאחר פעילות שרירית מאומצת מאוד או פעילות שהאדם איננו רגיל לבצע. לדוגמא: תרגילים כמו אימון ניתורים, ריצה בירידה, עצירה מספרינט. ההשערה העיקרית שכאבים מסוג זה נגרמים בעקבות קרעים מיקרוסקופים בזמן הפעילות. זהו תהליך טבעי שמתרחש בשריר בפעילות, בעקבות הגירוי הגוף מגיב בחיזוק והגדלת נפח השריר.

תחושת הקלה תחל כבר מהיום השלישי,ועד 10 ימים הכאב צריך לחלוף לחלוטין. עיסוי קל, ג'קוזי, אמבט חם/קר כל אלו נועדו להקל על הכאבים.
אם הכאב לא חולף לאחר 7-10 ימים או שמופיע שטף דם באחד השרירים מומלץ לפנות לאורטופד או פיזיותרפיסט להמשך בירור.

עפרה ארבל
מנהלת מערך שירות הפיזיותרפיה 
מרכז רפואי העמק

מנהל הפורום
משתמש חדש
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פיזיותרפיה
בחר
בחר