יז' בתמוז יום של שמחה

בס"ד

 

השבוע חל יז' בתמוז, יום זה מציין את תחילת שלושת השבועות שנקראים "ימי בין המצרים", יש רואים בימים אלו ימים קשים לישראל, כאשר בעבר היה זה זמן המצור על ירושלים ולבסוף חורבן הבית בתשעה באב. אבל יש שרואים בהם ימים טובים, כי הם הכנה לגאולה הסופית שגם היא תיהיה בתשעה באב. צריך להבין שהיום הזה יז בתמוז הוא יום בעל משמעות כפולה, מצד אחד זה היום בו משה רבינו ירד מהר סיני עם הלוחות הראשונים, אבל מצד שני זה היום בו בני ישראל עשו את חטא העגל, אשר בגללו משה גם שבר את הלוחות הראשונים. לכאורה הדבר הזה יכול להצביע על יום שלילי, אבל צריך לזכרו ששברי הלוחות הראשונים היו יחד בארון הברית עם הלוחות השניים, והם למעשה מסמלים את מצבו של עם ישראל, כי כל אחד מישראל הוא כמו שבר אחד מלוחות הברית, אם כולנו נתאחד יחד סביב  רצון לגאולה אמיתי והתגלות משיח צידקינו, אז יהיה הדבר שקול כאילו חיברנו יחד את שברי הלוחות ואיחדנו בינהם. זה הכל תלוי בנו, אנו רוצים חורבן או גאולה, זה המשמעות של היום הזה, להתאבל על החורבן או להתאחד סביב הגאולה, ואז היום הזה יהפוך ליום של שימחה וחג.

 

איך נקבל את היום הזה תלוי רק בנו, אנו יכולים להפוך אותו ליום עצוב כמו שהיה במשך אלפיים השנים האחרונות, אבל בגלל שאנו לפי הוראותו של הרבי מלובביץ' מלך המשיח, "דור אחרון לגלות, ודור ריאשון לגאולה", אז בכוחנו לשנות את המהות של היום הזה ליום טוב. גם רבי נחמן מברסלב אמר בפתק המפורסם שלו: "ואיך תדעו שהגיע זמן גאולתכם, יז' בתמוז ואינכם מתענים". זאת אומר שאנו ורק אנו קובעים את מהות היום הזה, ואם אנו כולנו יחד נחליט שזה יום של שמחה וגאולה אז כך יהיה היום הזה, יום של התחלתה דגאולה, זה תלוי רק בנו, כל אחד ואחד מעם ישראל.

emo_01.png

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

אנו כבר על סף הגאולה, מסביב רואים כבר את ההשפעות של המשיח בכל העולם,  זה מה שצריך לזכור בתקופה הזאת, הרבי מלובביץ' מלך המשיח קבע שבשלושת השבועות צריך בללמוד הלכות של בית הקדש, כדי שנהיה מוכנים לרגע בו הוא ירד משמים, וכך נהיה מוכנים לקבלת משיח צידקינו בפועל ממ"ש.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

כבר שנתיים ברציפות גם יז' בתמוז וגם תשע באב בעקבותיו חלים בשבת, דהינו לא מתענים ולא צמים במימים אלו אלא אוכלים ושמחים, זה רמז גדול שהגיע כבר הזמן להפסיק לבכות ולהתחיל לבנות את הבית השלישי כרגע בפועל ממ"ש בלי שום עיקובים. אלפיים שנים בכינו עכשיו צריך לשמוח כי הגעי זמן הגאולה.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

בתורה מסופר שחטא העגל החל בטז' בתמוז כאשר בני ישראל נלחצו לאחר שחישבו לא נכון את יום ירידתו של משה רבינו מההר וחשבו שהוא נפטר לכן הם פנו לאהרון שיעשה להם תחליף למשה. אהרון שרצה לדחות אותם אמר להם: "חג לה' מחר", זה יז' בתמוז. כאשר אהרון התכוון ב"מחר" לזמן הגאולה, זה הזמן שלנו עכשיו כאשר העולם כולו עובר תהפוכות להביא את הגאולה הסופית. לכן לפי אותה נבואה של האהרון הכהן יז' בתמוז צריך כבר להיות חג לה' יתברך חג של הכנה לגאולה.

 

יום טוב שמח וגאולה שלימה עכשיו ממ"ש.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר