חודש תמוז זמן הגאולה

בס"ד

 

חודש תמוז אליו נכנסנו היום, הוא חודש שיש בוא אירועים רבים הקשורים בגאולה. ראשית בשבת הקרובה ג' תמוז, היום שבו הרבי מלובביץ' מלך המשיח התכסה מעינינו בשנת ה'תשנ"ד. לאחר מכן בתאריך יב-יג תמוז חל יום הגאולה של האדמו"ר הקודם של חב"ד רבינו יוסף יצחק (הריי"צ) שינאורסון. ולאחר מכן יש לנו את יז' בתמוז, בו הוריד משה רבינו את הלוחות הראשונים, וגם שבר אותם בעקבות מעשה העגל שהיה באותו היום. למחרת ב-יח' תמוז הוא עלה שוב להר סיני בפעם השניה כדי לכפר על חטא העגל ולהציל את עם ישראל. זה גם התחלת תקופת בין המצרים אשר נמשך עד ט' באב. כך שיש לנו חודש גדוש לפנינו, חודש שבו מתחיל ההכנה לגאולה הסופית.

 

חודש טוב ומבורך לכל עם ישראל.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

מזל החודש הוא סרטן, הסרטן מאופיין בשריון חזק בחוץ, אבל רך מבפנים, הוא מסוגל לעמוד בתוך מים וגם על יבשה, כך שהוא יכול להתמודד גם במצבים קשים ביותר ובתנאים קשים ביותר ולהתגבר ולהצליח. כך גם תקופת תמוז, תקופה לא קלה עם הרבה עליות וירידות, אבל הכל כחלק מהכנה לגאולה הסופית.

בנוסף הסרטן הולך לצדדים, לא ישר, זה מראה על שינוי בדרך ובזוית ראיה של הדברים, וציפיה  למשהו יוצא מכלל. כי הגאולה נעשת כהרף עין, ובהיסח הדעת, ובניגוד לדרכי ההגיון הפשוט. זה המשמעות של מזל החודש הזה.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

תקופה זו של חודש תמוז, היא תמיד תקופה של התארכות הימים והגדלת כמות האור בשמים, אבל זה גם תקופה של הגברת החום והיובש, תקופה של שריפות גדולות ולפעמים גם מפחידות. אבל צריך לדעת שלאחר כל שריפה בא התחדשות גדולה של הטבע, ולמרות שברגע השריפה הכל נראה אבוד והרוס, זה רק כך בחיצוניות, בפנימיות זה לצורך התחלה חדשה. כך בחודש הזה יש הגדלה של האור אבל אנחנו בגלל החום מתחבאים בפנים ולא שמים לב לזה. זה הכל מצביע שזה חודש של הכנה למשהו גדול יותר, לגאולה הסופית, כך שבמקום להביט למטה בחודש הזה ובחצי הכוס הריקה, צריך להביט למעלה ולראות שתמיד הקב"ה עושה לנו טוב.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

חודש הזה אין בו שום חג, למרות שיש בו אירועים רבים הקשורים לגאולה הסופית. ניתן להבין זאת כי הגאולה לא זקוקה ליום מיוחד כדי להגיע אלא בכל יום ויום יכולה היא להגיע ללא התראה מוקדמת. אבל אסור לנו גם לשכוח שבחודש זה היה חטא העגל אשר נבע מכך שעם ישראל חשב שמשה רבינו אבד ואיננו ולכן הגאולה כבר לא תגיע, זה היה טעות כי גם כאשר אנו לא רואים שום שינוי הכל יכול להשתנות ברגע והמשיח יכול להגיע ברגע אחד. זה המסר של החודש הזה לא להאמין למראה חיצוני אלא לדעת שלמרות שאין שימחה מיוחדת, המצב יכול להתהפך בשניה אחת. עוד על תמוז בקישור הבא.

 

http://chabadpedia.co.il/index.php/%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9_%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%96

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

מייחסים את השם תמוז לאחד האלים הבבלים אשורים שקשור לתקופת החום והקיץ. אבל עלינו להבין שכל שמות האלילים הם שמות של מלאכים שונים הפועלים בשם השם יתברך, אלא שהגויים לקחו אותם והחלו לעבוד אותם וכך הם נחשבו לאלילים בעיניהם. בני ישראל אסור להם לעסוק בעובדה זרה, ועבודתו של אלילי זה היה על ידי בכי הוא היא מופיע עם דמעות בעיניים. לכן דווקא בחודש הזה למרות שנראה קשה וחם ויבש מאוד, צריכים בני ישראל לשמוח ולבטוח בשם יתברך שהגאולה קרובה מאוד מאוד. זה אחד המצוות הגדולות ביותר להיות בשימחה תמיד (כפי שכתב רבי נחמן מברסלב), ההיפך הגמור של עבודת האליל הזה, כי בחודש הזה אנו רואים סימנים ברורים לגאולה הקרובה.

 

https://www.93fm.co.il/radio/205990/

 

 

חודש שמח וגאולה בקרוב ממ"ש.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר