יד כסלו יום הנישואים של הרבי שליט"א

בס"ד

כבר כתבתי שחודש כסלו עשיר באירועים חשובים, חלקם שייכים רק לחב"ד וחלקם שייכים לכל עם ישראל. היום הוא יום הנישואים של הרבי שליט"א לצדיקה אישתו מרת חיה מושקא. יום נישואים של האדם הוא יום בו הוא ניהיה שלם, ואין ספק כאשר מדובר ברבי מלובביץ' שליט"א נשיא הדור יש לזה חשיבות יתרה, לא רק פנימית לחב"ד אלא לכל הדור הזה ולכן ליום הזה יש השפעה על כל עם ישראל, כי בהיות הרבי מלך המשיח נשיא הדור הוא גם חייב להיות בשלימות, ומכיוון שמרת חיה מושקא היא ביתו האמצעית של הרבי הקודם של חב"ד הריי"צ, אז עצם נישואיו הוא יום בו הרבי שליט"א קיבל שלימות כנשיא הדור, וזה משפיע על כל הדור.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

גם לאחר נישואיו של הרבי שליט"א לרבנית, הרבי והרבנית נשארו צדיקים נסתרים משך שנים רבות, ומעטים מאוד ידעו את ערכם האמיתי. כאשר לאחר סכנות ותלאות רבות, הזוג הצליח להגיע לחופי אמריקה, הם התקבלו ברדתם מאוניה ע"י משלחת של חסידים אשר שלח האדמור הריי"צ חותן הרבי, בלי שאותם חסידים הבינו את מי הם מקבלים. אבל שם בארה"ב, אורו של הרבי החל התגלות, כך שכאשר הסתלק האדמור הריי"צ החסידים פנו באופן טבעי לרבי שליט"א שינהיג אותם, כאשר הרבנית כמובן עמדה לצידו ועזרה לו בתפקידו המיוחד ובקשר עם החסידים ומשפחותיהם.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

על צדיקים כתוב "צדיק כתמר יפרח", מסבירים שעץ התמר גדל עץ זכר ליד עץ נקבה רק ככה יש לעצי התמר פירות. כך גם אצל הצדיקים הצדיק והצדיקה הם כמו שתי עצי תמר הגדלים יחד וביחד מביאים את הפירות הרוחניים לעולם. לרבי שליט"א ולרבנית לא היו ילדים משלהם, אלא כל עם ישראל הם הילדים שלהם והם תמיד דאגו לכל אחד ואחד בעם ישראל. כאשר פעם אחת שאלו את הרבי שליט"א כמה חסידים יש לו, השיב הרבי "כמה יהודים יש בעולם?"

מנהל הפורום
1000+
מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

חתונת הרבי והרבנית נקראת גם חתונת המלכות כי זה היה שלב הראשון לשם קבלת הנשיאות של הרבי בשלב מאוחר יותר על עם ישראל. לכן גם חשיבות ציון היום המיוחד הזה, כי זה לא איזה אירוע פרטי אלא קבלת המלכות של הרבי. כי כל מלך חייב גם מלכה שתעמוד ליצדו להיות עזר כנגדו. הרבנית ביתו האמצעית של האדמור הריי"צ הייתה ידוע במידותיה הטובות, צניעותה חכמתה ורחב ליבה. עוד הרבי החמישי הרש"ב כאשר היה בנשיאות המליץ לבנו לשדך אותה עם הרבי, למרות שבפועל עקב תלאות הגלות השידוך נדחה לעשר שנים מאוחר יותר שנת ה'תרפ"ט.לכן זה יום של שימחה והתוועדות לחסידים בכל העולם.

מנהל הפורום
1000+

בגימטריה: כסלו = 116

כמו גם המילה "נדיבים" - לכן צריך כל יהודי להיות נדיב לרעהו, לשכנו ולגר.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

יום זה הוא יום טוב לחב"ד ולכל עם ישראל ונהגים לעשות בו התוועדיות חסידיות לכבוד המאורע הגדול הזה, כמו ביום החתונה עצמו. נכון שבפועל עברו 92 שנים מאז האירוע בפועל, אבל כוחו של יום זה נשאר לעד. כי כאשר אדם מתחתן הוא נחשב לבריאה חדשה, ומבקרה של הרבי שליט"א זה יום ההמלכה שלו כנשיא הדור, למרות שפועל הוא מקבל את הנשיאות בה'תש"י 21 שנים אחרי זה, כמו אצל דוד המלך שהומלך בצעירותו אבל רק מאוחר יותר בגיל 30 ישב על כיסא המלכות. לכן יש כאן את ההכתרה הניסתר של הרבי שליט"א להיות נשיא הדור.

 

יום טוב שמח וגאולה שלימה.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר