חיה חולה

חיה חולה

מה עושים כאשר בעל החיים המיועד לטיפול חולה ולא ניתן להשתמש בו? איך המטופל משתלב באופרציה שכזאת?
מנהל הפורום
20+
כזואותרפיסט אתה מקבל את ההכשרה לזהות סימני מחלה אצל בעל החיים, חשוב לדאוג לטיפול מונע בהתאם לסוג החיה שמחזיקים, ניקיון מצע הכלוב, חיטוי, לזרוק שאריות מזון, אספקת מזון טרי ומים נקיים על בסיס יומיומי וכמובן תזונה המכילה את כל הרכיבים הדרושים, ישנם בעלי חיים שכדאי גם לחסן למניעת טפילים ומחלות ( כדאי להתייעץ עם וטרינר). במידה וכל אלו לא עזרו ובעל החיים חולה, יש לדאוג לטפל בו ובאותו יום עד להחלמתו לא להשתמש בו לטיפול ולהתייעץ עם הוטרינר מתי בעל החיים ישוב לאיתנו. אם יש בעל חיים אחר ברשותכם תןכלו להיעזר בו, יש לשתף את המטופל במה שקרה לחיה ולאפשר לו להביע את תחושותיו, עם קצת יצירתיות אפשר להפוך את האירוע לאופרציה טיפולית או השלכתית. דניאל גולדברג כהן, מטפלת דרך בעלי חיים
מנהל הפורום
20+

האם אין סכנה שבעל החיים החולה ידביק את המטופל?

בהחלט ישנן מחלות שעלולות לעבור מהחיה לאדם, מחלות כאלה נקראות מחלות זואונטיות. לכן כמטפלים מוטלת על כתפינו האחריות לוודא ולדאוג לבריאותן של החיות שלנו. רצוי להרגיל את החיה למגע אדם וכך להמנע מנשיכות ושריטות, לחסן כנגד כלבת (תלוי איזו חיה התייעצו עם וטרינר). מכרסמים כמו שרקנים או ארנבונים כדאי לחסן אחת לשלושה חודשים חיסון מונע לטפיל בשם סקביאס שעלול לעבור לאדם, כמו כן טיפול נכון, שמירה על היגיינה ומניעה תחסוך מקרים שכאלו. לזוחלים שוכני קרקע יש נטייה לחיידקי סלמונלה המופרשים בצואתם, הזוחלים לא יסבלו מהמחלה, אך יש להקפיד שאחרי מגע איתם תהיה שטיפת ידיים יסודית, כאשר אני משתמשת בנחשים או איגואנות אני נוהגת לקחת איתי גם ג׳ל היגייני לחיטוי הידיים ומייד עם סיום הפעילות, אני והמטופל משתמשים בו. בברכה, דניאל גולדברג כהן, מטפלת דרך בעלי חיים.  
מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זואותרפיה
בחר
בחר