שמתם לב שרוב השירים והסיפורים לילדים הן על אהבת אמא ולא אב

רוב השירים שילדים באים הבייתה עם... הם על אהבת האמא אפילו ברוב ימות השנה חוגגים לנשים יותר מלגברים, יום האם, יום האישה, יום המשפחה אשר ממזמן הולאם לטובת האישה (אמא), וביום האהבה כולם אבל כולם מדברים על מתנות לחברה/אישה כך שבעצם לנו הגברים לא נותר ולו יום אחד או שיר אחד מפורסם שגם בו שורת המחץ היא : לאבא שלי יש סולם...  אז אני שואל זה הוגן ?

" אנשים הפסיקו לשחק לא מכיוון שהזדקנו, אלא הזדקנו מכיוון שהפסיקו לשחק "

לא זה לא הוגן. אני מסכימה איתך לחלוטין. אני בכלל לא מבינה את המתנות המפגרות ביום אהבה. אבל אני לא ממש רומנטית מסתבר, אז אני לא אובייקטיבית. אבל, אם תקים עמותה, אני מבטיחה להצטרף. אני חושבת שצריכים לקבוע יום האם, יום האב, יום המשפחה, יום הילד, יום סבא/סבתא. יש ספר למשל מקסים של מאיר שלו : אבא עושה בושות, שתמיד ריגש אותי. אין ספק שבמישור הזה אתם מקופחים. מצד שני יש הרבה מישורים שפשוט יותר קל להיות גבר. למשל בראיון עבודה אני בטוחה שלא שואלים גבר מה הגילאים של הילדים. לא אוהבת הכללות, אבל עול המשפחה נופל לרוב על הנשים. היום זה קצת מתאזן אבל אם יש אבא שחוזר תמיד מאוחר , אז חייב להיות מישהו שיהיה עם הילדים. חוץ מזה את אבא מעריצים, לא emo_02.png אז אל תרגיש מקופח - אתה תמיד תהיה המודל של המשפחה. חוץ מזה בתעודת זהות, למה דורשים לרשום שם האב ? לא מזמן עברתי בדיקה רפואית וביקשו ממני שם אבי, שנפטר בינתיים אבל לא משנה, אני כבר בת 50. הנה, עוד משהו שלא חשבת עליו.

לא זה לא הוגן. אני מסכימה איתך לחלוטין. אני בכלל לא מבינה את המתנות המפגרות ביום אהבה. אבל אני לא ממש רומנטית מסתבר, אז אני לא אובייקטיבית. אבל, אם תקים עמותה, אני מבטיחה להצטרף. אני חושבת שצריכים לקבוע יום האם, יום האב, יום המשפחה, יום הילד, יום סבא/סבתא. יש ספר למשל מקסים של מאיר שלו : אבא עושה בושות, שתמיד ריגש אותי. אין ספק שבמישור הזה אתם מקופחים. מצד שני יש הרבה מישורים שפשוט יותר קל להיות גבר. למשל בראיון עבודה אני בטוחה שלא שואלים גבר מה הגילאים של הילדים. לא אוהבת הכללות, אבל עול המשפחה נופל לרוב על הנשים. היום זה קצת מתאזן אבל אם יש אבא שחוזר תמיד מאוחר , אז חייב להיות מישהו שיהיה עם הילדים. חוץ מזה את אבא מעריצים, לא emo_02.png אז אל תרגיש מקופח - אתה תמיד תהיה המודל של המשפחה. חוץ מזה בתעודת זהות, למה דורשים לרשום שם האב ? לא מזמן עברתי בדיקה רפואית וביקשו ממני שם אבי, שנפטר בינתיים אבל לא משנה, אני כבר בת 50. הנה, עוד משהו שלא חשבת עליו.

תמיד טוב לשתף, ולראות את הדברים מזוויות שונות emo_01.png אכן הארת את עיני ואהבתי את הנימה האופטימית והסימפתית מדברייך !

ואגב - ספר נהדר ובכלל סופר מאוד אהוב עליי "מאיר שלו" , אהבתי !!

לגבי האי השיוויון מצד הממסד והחברה- לצערי הצדק עימך ! אבל אי שוויון לגיל הרך- זאת כבר בעיה חמורה וטעונה הגובלת בבורות ולא רק כקיפוח, אחרי הכל אותם ילדים/ות הם דור ההמשך, ואם אנו רוצים ודורשים שיוויון אמיתי בין המינים הם הכתובת לכך !!

מאיר שלו גם סופר אהוב עלי. אני מסכימה איתך לחלוטין, יש מבחר כה גדול בספרי ילדים שאני חושבת שבאמת צריכים לברור בקפידה מה מקריאים לידלים ולשים לב למסרים שאנו מעבירים להם. אבל האם מספיק בזה, לצערי לא, מה עם הגננת/מורות, אין לנו שליטה כל כך. מה שאתה תעביר בבית יספג בסופו של דבר. הדוגמא האישית שלך בבית, המעורבות שלך. השיוון מתחיל מהבית. אם כי, אני מודה שאני לא כל כך פמיניסטית, שיוון מלא לא, אלא חלקי. למה אני מתכוונת: אני אסביר לגבי עצמי- אני אחראית על הכל בבית, עול הילדים,ניקיונות,לוגיסטיקה של חוגים וכו' - הכל באחריותי. ברם, אני שונאת להגיע למוסך (שם אני תמיד מרגישה בשטח אוויב, מותקפת מעודף טסטוסטרון והכי מטומטמת שבעולם), בחיים לא החלפתי גלגל, שלא לדבר שאני לא קודחת, מתעסקת בחשמל וכו'. אם יש ג'וק בבית ובעלי נמצא, חסר לו שהוא לא יהרוג אותו ויעלים את הגוויה. (אם אני לבד בבית, אני מטביע אותו למוות). אני לא מסכימה בשיוון מלא. זה לא הגיוני. אני לא הייתי שורדת בשדה קרב ,לא הייתי מצליחה להרוג למשל, אני יכולה לרוץ 15 ק"מ אך לא מסוגלת לסחוב משקל גופי עלי תוך כדי. אני חושבת ש- 75% מכלל הנשים הוטרדו מינית בשלב כזה או אחר בחיים שלהם (בצבא, בעבודה), גם גברים מוטרדים מינית, אבל לא באחוז כזה. אני מכירה גברים שמבשלים, מנקים, לוקחים את הילדים לחוגים ומאוד מעורבים. אבל הם במיעוט. (אני תמיד מקנאה בנשים שלהם). אז איפה טעיתי, מה היה המודל שלי בבית. בדיוק הפוך. אבי עזר,ניקה והיה שותף מלא. אחיותי בדיוק כמוני. בקיצור מה שאני רוצה לומר שלפעמים החיים מובילים אותך למסלול שלא תמיד היה בתכנון שלך. לטוב ולרע. אז ok15 - האם אתה מאמין באמת בשיוון מלא, האם אתה באמת רוצה בשיוון מלא. האם היית רוצה שאשתך תצא למילואים חודש ימים ותשאיר תינוק בבית ? האם היית יוצא ל4 חודשים לחופשת לידה? כמה גברים אתה מכיר שעושים את זה ?, מעט מאוד. אני לא מתביישת להודות שאני מודה שמאוד מרגיע להישען על בן זוג, לדעת שהוא מספק את הבטחון. השיוון המלא יהיה כשהנשים יהיו מוכנות לעשות כל מה שהגברים עושים ו- vice versa -  וזה אוטופי. גם בטבע יש חלוקה, הנשים הגיעו -  אני חושבת הכי רחוק שאפשר.

השיוויון בין המינים לא בהכרח מדבר על שיוויון שיטחי ופיזי, בדיוק כמו ששוויון הזדמנויות בעבודה, שיוויון בין הדתות או שוויון בין גזע דת או מין צריך להיות מושתת על זכויות וחובות שוות אך אף אחד לא ציפה לרגע שהמוסלמי יהפוך ליהודי או נוצרי, כמו שאף אחד לא מצפה או מכריח גם את הגברים כולם  ללכת ולעסוק בחטיבת עצים או בהרמת משקולות, אז זה אומר שאני לא זכאי לשיוויון רק מכיוון שאני לא שרירי מספיק כמו גבר אחר להרים משקולות ? את טוענת שאת לא מבינה במכונאות- אוקיי, אבל זה ממש לקשור להיותך אישה ! אני גבר ואני לא מבין שיט במכונאות אז מה זה אומר ? אם ציפית שבתור גבר אבין במכונאות משמע יש פה סטריאוטיפים מיניים ותו לא !!

לכל אחד צריכה להיות זכות הבחירה ושיוויון הזדמנויות !! למה הוא מתאים ובמה הוא רוצה לעסוק- זו כבר החלטתו בהתאם לכישוריו כמובן!

וסתם לידיעתך !! כן אני הייתי מעוניין לשבת בבית במקום האישה ולנצל את חופשת ההריון לגידול התינוק שלי !הבעיה היא שבמדינה שלנו לא שואלים אותי בכלל ובטח לא את בני הזוג גם אם יש הסכמה ואני מתאים יותר מאשתי או שלאישה יש קריירה והיא לא מעונינת לשבת בבית- אז מישהו שואל מה דעתי בנושא (כגבר) !!! השיויון הוא לא ציני כפי שעולה מדברייך !! אף אחד לא ציפה ממך להבין או לאהוב משהו שאחר אוהב אבל אין לזה שום קשר להיותך אישה או גבר !! השיוויון צריך להתחיל בזכויות אזרחיות,בירוקרטיות, בחברה ובחינוך.... סתם לידע כללי במדינות סקנדינביה הגבר ממזמן זכאי להינות "מחופשה שלאחר לידה ומכל הזכויות המשתמעות מכך !!!
לגבי צבא ! אני מכיר לא מעט נשים שהן יותר פייטריות מכל גבר אחר המתאמן בחדר כושר !! כל אחד כפי יכולתו וכישוריו, וגם בכך ההיסטוריה עשתה עוול באותו נושא שפחות הדגישו או האירו את עיננו על לוחמות מאשר על לוחמים !! נשים יכולות להשתתף בלוחמה מכל סוג בדיוק כמו גברים, הן במישור הפיזי והן במישור האינטילגנטי !!! חבל שאת בתור אישה ואני מצטט אותך ברשותך טוענת כי

" נשים הגיעו הכי רחוק שאפשר" אם את לא תעמדי על הזכויות שלך המלאות אף אחד אחר לא יגיש לך אותן על מגש כסף יקירתי !!
נשים מסוגלות בדיוק לכל מה שגבר מסוגל ואת יודעת מה, אפילו ליותר מבחינה אינטילגנטית ואובולוציונית עפ"י הטבע כהגדרתך ! כמה גברים את מכירה שמסוגלים לעסוק ולחשוב על מספר דברים במקביל מבלי לאבד ריכוז או פורפורציות ? רוב הנשים עושות זאת דיי בקלות ואפילו ביומיום! שיחה טלפונית ובו זמנית את מבשלת ופתאום הילד נכנס ושואל משהו ....... רוב הגברים אם מבשלים אז מבשלים, אם טלפון אז טלפון בלי להפריע, שאלה אחת קטנה באמצע שיחה מבלבלת אותנו לגמרי ואז מאבדים עשתונות ! יש לא מעט גברים עם יכולות סופר הירו כמו הנשים אבל רו רובינו לא כאלו ואני לצערי לא זכיתי ביכולות הללו !! כך או כך שום פוסט שבעולם לא יספיק לנושא זה, אגב גם הטבע לא היה מסכים איתך בעניין, שהרי כל נקבה בטבע היא זו שדואגת לטיפול בצאצאים ולהמשך קיום המין שלה, אם הישרדות והמשך קיום זן מסוים היה תלוי בזכר אז ההכחדה לא הייתה מאחרת לבוא ! emo_02.png חומר למחשבה- אז מי מקנה למי ביטחון ?? את יודעת " הגברים בוכים בלילה ........ השאלה היא מי מטפח להם את האגו שוב ושוב, מי מתחזק את המכונה המשומנת היטב שנקראת "גבר " ???בטח לא הטבע
 אני מאוד מקווה בשבילך שאת לעולם לא תאמיני שהגבר יותר טוב מימך או שאת לא זקוקה לשיוויון מלא שעד עכשיו הוא עדיין לא קיים

אז רחוק ? ממש עוד לא הגעתם ואסור לעצור....... ההשראה שלי כמובן תמיד תהיה מהאמא שלי ! אם גבר היה מגדל אותי לא הייתי זוכה לקבל ולו שמינית ממה שקיבלתי- וכן אמא זו אמא הכי חזקה בעולם והכי חכמה בעולם לכן הטבע הביא לכן את תפקיד ההריון ולא לגבר, גבר פשוט לא היה שורד את רף הכאב של לידה קל וחומר בגידול הילדים וכל מה שכרוך בכך

חג שמח וכשרemo_01.png

הי הי, וחג שמחemo_04.png. קראתי בעיון רב את תשובתך ואני מודה שאני מסכימה איתך. הארת כמה צדדים שהתעלמתי מהם, אם כי בגלל אימפולסיביות בתשובתי או כי, מה לעשות, אני לוקחת מאליו את העובדה שיש לי בעל הנדי מאן( וזה מאוד) נכון שנשים יכולות לעשות כמעט כל מה שגברים עושים, נשים גם משרתות ביחידות קרביות אך הן במיעוט. אני מסכימה איתך שהשיוון הוא במתן הזדמנויות, צריך וחובה לתת לכל אחת/אחד את האופציה שטוב/ה לו/לה. נכון שנשים הינן לרוב מולטיטאסט (בהיותנו מלקטות) וגברים (ציידים) - ואם נתת דוגמא מהטבע שהנקבות ציידות ודואגות לצאצאים, הרי הזכרים דואגים לבטחון הלהקה. כך שלמעשה שנינו צודקים. אני לא מאמינה שגבר יותר טוב מאשה, אני אומרת שכאשה צועקת ודוגלת בשיוויון מלא, היא צריכה לקחת בחשבון מה זה אומר. אני יכולה לעשות הכל, השאלה אם אני רוצה לעשות הכל - אז זהו - שלא. ואולי אני לא מתביישת להודות בכך. גבר היה יכול לעמוד יפה יפה בצירי לידה ולידה. עובדה שאת הכאבים של הלידה -נשים שוכחות (אני זוכרת שבלידה השניה כשהזירוז התחיל לעבוד אמרתי לרופא ששכחתי כמה זה כואב ,הוא חייך ואמר שטוב שכך, אחרת האנושות הייתה נכחדת). זה נכון שלצד גבר חזק ומצליח יש אשה שתומכת ומחזקת. ברור לי שהנשים הינם המין החזק. ובנימה אופטימית זו אציין שאי אפשר בלעדנו אבל אי אפשר בלעדיכם.

הי הי, וחג שמחemo_04.png. קראתי בעיון רב את תשובתך ואני מודה שאני מסכימה איתך. הארת כמה צדדים שהתעלמתי מהם, אם כי בגלל אימפולסיביות בתשובתי או כי, מה לעשות, אני לוקחת מאליו את העובדה שיש לי בעל הנדי מאן( וזה מאוד) נכון שנשים יכולות לעשות כמעט כל מה שגברים עושים, נשים גם משרתות ביחידות קרביות אך הן במיעוט. אני מסכימה איתך שהשיוון הוא במתן הזדמנויות, צריך וחובה לתת לכל אחת/אחד את האופציה שטוב/ה לו/לה. נכון שנשים הינן לרוב מולטיטאסט (בהיותנו מלקטות) וגברים (ציידים) - ואם נתת דוגמא מהטבע שהנקבות ציידות ודואגות לצאצאים, הרי הזכרים דואגים לבטחון הלהקה. כך שלמעשה שנינו צודקים. אני לא מאמינה שגבר יותר טוב מאשה, אני אומרת שכאשה צועקת ודוגלת בשיוויון מלא, היא צריכה לקחת בחשבון מה זה אומר. אני יכולה לעשות הכל, השאלה אם אני רוצה לעשות הכל - אז זהו - שלא. ואולי אני לא מתביישת להודות בכך. גבר היה יכול לעמוד יפה יפה בצירי לידה ולידה. עובדה שאת הכאבים של הלידה -נשים שוכחות (אני זוכרת שבלידה השניה כשהזירוז התחיל לעבוד אמרתי לרופא ששכחתי כמה זה כואב ,הוא חייך ואמר שטוב שכך, אחרת האנושות הייתה נכחדת). זה נכון שלצד גבר חזק ומצליח יש אשה שתומכת ומחזקת. ברור לי שהנשים הינם המין החזק. ובנימה אופטימית זו אציין שאי אפשר בלעדנו אבל אי אפשר בלעדיכם.

emo_45.png מילים כדורבנות !! בראבו !!! emo_01.png

גם אני מסכימה איתך OK אבל מצד שני אתם הגברים לא טרחתם להיכנס להריון ולשאת את הילד ברחם 9 חודשים!

אתה מבין מה 9 חודשים עושים לנו כאישה, השתוללות של הורמונים עליה במשקל ובטירוף הדעת, גלי חום קור אף מתנפח ובחילות בגדים של שק את כל זה אנו עוברות לא אתם ולכן מגיע גם לנו פיצוי emo_01.png

גם אני מסכימה איתך OK אבל מצד שני אתם הגברים לא טרחתם להיכנס להריון ולשאת את הילד ברחם 9 חודשים!

אתה מבין מה 9 חודשים עושים לנו כאישה, השתוללות של הורמונים עליה במשקל ובטירוף הדעת, גלי חום קור אף מתנפח ובחילות בגדים של שק את כל זה אנו עוברות לא אתם ולכן מגיע גם לנו פיצוי emo_01.png

נכנסת ישר עם תותחים כבדים emo_01.png את מאוד חכמה את ידעת שכנגד הליך ההריון לא ניתן לטעון דבר חחחח נכון שאתן סובלות מאוד הן פיזית והן נפשית בתקופת ההריון, הגוף עובר שינויים פיזים והורמונלים אין שום ויכוח, יתרה מכך ניצחת לפני שהתחלת emo_02.png את משחקת שחמט אגב ?אם כן יזמת מהלך של שח אבל בלי המט חחח מכיוון שאני לא מדבר על שיוויון מלא לגברים בסדר, אבל גם לא על קיפוח מגיל הרך בקיצוניות שכזו- על כל שיר אחד וגם לא מלא על האבא לדוגמא לכן יש 10 , הילד חוזר מהגן וכל היום רק אמא אמא עד בית הספר כבר עיצבתם וגיבשתם לא את הדעה של "אין אהבה בעולם כמו אהבה של אמא " emo_10.png איפה האבא בענין ??? את מכירה יום האב במדינה הזו :) יש יום האם,יום האשה, חג האהבה (שממיזמן גם עליו השתלטתן) יום המשפחה גם הולאם ליום האם, טו באב -שוב מתנות לאישה לנו אין אפילו יום הסבא emo_01.png כל זה בגלל ההריון ? ומה עם הקללות שהבעלים חוטפים בחדר לידה ? זה לא נחשב ?אז זה לא נתון לבחירתנו ולנו אין את היכולת להיכנס להריון מה לעשות אז קצת שירים קצת סיפורים על האבות , ואני לא מדבר על השיר היחידי שגם איתו יש לי בעיה " לאבא שלי יש סולם " ואם אני לא הנדי מן או סובל מפחד גבהים , לא יקירתי אין לי סולם ואני לא סמי הכבאי אז חוץ מסולם מה נשאר ? emo_01.png  מעניין איזה מהלך את מבשלת לי אחרי התגובה הזו חחחחחח

emo_45.png אהבתי, אבל אני מזמן אמרתי לך שאני מסכימה איתך. ולא, כאשה, לא אשתמש בהריון כדי להצדיק את חוסר האיזון ומקוריות. ילדי גדלו על "100 שירים קטנים", דיג דיג דוג וכו'. היום נראה לי שיש אוסף חדש של שירים, בטח ברוח יותר מתאימה- אז יש תקווה. יכול להיות שכשיהיו לך נכדים תגלה שהשירים השתנו. לפי מה שהתרשמתי מתגובותך, אתה אופטימיסט י - כמו שמונטי פייטון אמרו  always look of the bright sight of life

emo_45.png אהבתי, אבל אני מזמן אמרתי לך שאני מסכימה איתך. ולא, כאשה, לא אשתמש בהריון כדי להצדיק את חוסר האיזון ומקוריות. ילדי גדלו על "100 שירים קטנים", דיג דיג דוג וכו'. היום נראה לי שיש אוסף חדש של שירים, בטח ברוח יותר מתאימה- אז יש תקווה. יכול להיות שכשיהיו לך נכדים תגלה שהשירים השתנו. לפי מה שהתרשמתי מתגובותך, אתה אופטימיסט י - כמו שמונטי פייטון אמרו  always look of the bright sight of life

emo_45.png הבעיה היא שאני רוצה שגם לי יזמזמו שירים מבלי לחכות שאהיה סבא emo_01.png

אבל רק על זה שהכנסת את מונטי פייטון (ברייאן כוכב עליון ) אחד האהובים עלי אם לא מכולם !!!! על האיזכור הזה מגיע לך שאפו ענקייי

איזה שיר מקסים לזמזם ועוד על הבוקר emo_83.png

יפה לך הוצאת אותי מהריכוז עם מונטי פייטון חחחחח  - גם את שחקנית שחמט ?

הי או-קי, תודה על המחמאה. אני לא משחקת שחמט, ולא מתכננת 10 מהלכים קדימה.emo_02.png

הי או-קי, תודה על המחמאה. אני לא משחקת שחמט, ולא מתכננת 10 מהלכים קדימה.emo_02.png

ליליר !! כדאי לך להתחיל לשחק שחמט כי את מה זה טובה בזה emo_01.png

להכניס את מונטי פייטון לדיון היה מהלך של שחמט emo_02.png

ומשום מה יש לי את התחושה שידעת מה את עושה וכן- זה היה תיכנון של 10 מהלכים קדימה :)

Great minds think alike

Great minds think alike

עכשיו את מותירה אותי ללא מילים ??? emo_02.png

אני לא יודע איך לומר לך אבל שאפו חחח אני מגמגם עכשיו חחח מונטי פייטון ומייד לאחר כך great......

וואוו זה היה מט :) ואת אומרת לי שאת לא משחקת שחמט !!! אשרי המאמין

ניצחת בנקל- שאפו emo_45.png

מחכה להברקה וזקוק למהלכים חדשים emo_02.png

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נשואים פלוס
בחר
בחר