תראו מה שסקס יכול לעשות

 

תראו מה שסקס יכול לעשות: ללב, לעור, לנשמה ובכלל

 

 

לא אוהבים ספורט? לא מחזיקים מעמד בדיאטה? לא רוצים לראות רופא? עזבו הכול ורוצו למיטה. מאות מחקרים מוכיחים את מה שתמיד רצינו לשמוע: סקס הוא המרפא הכי יעיל שיש
יפה שיר-רז

 

// וודי אלן אמר פעם שהיתרון של סקס על פני אוננות הוא, שבסקס גם פוגשים אנשים חדשים. הוא בטח יודע על מה הוא מדבר. כולו נבעך נמוך ומשקפופר, אבל הרבה גברים היו מתחלפים איתו במספר האנשים החדשים שיצא לו להכיר.

 

לא נפיל אתכם מהכיסא אם נגיד לכם שסקס זה כיף, אבל מתברר שזה הרבה, הרבה יותר מזה. הידעתם שסקס יכול לעשות נפלאות לא רק לנפש, אלא גם לבריאות הפיזית? ואין הכוונה למושג המעורפל משהו "איכות חיים", אלא למניעת מחלות ממש, משפעת ועד סרטן. מחקרים מהשנים האחרונות מוכיחים שלקיום יחסי מין סדירים יש השפעה מכרעת על מצב הבריאות, ואפילו על תוחלת החיים שלנו.

 

אחד הבולטים שבהם פורסם לפני כמה שנים בכתב העת הרפואי British Medical Journal, והראה שגברים שמקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה, זוכים לחיים ארוכים יותר ומועדים פחות למות בגיל צעיר.

 

המחקר, שנערך באוניברסיטת קווינס באירלנד, עקב במשך עשור אחרי כ-1,000 גברים בני 59-45. חלקם קיימו יחסי מין פעמיים או יותר בשבוע, אחרים הסתפקו בפעם בשבוע, והשאר קיימו את המצווה פחות מפעם בחודש. ומה

הזורעים ברינה

 

לטעום או לא לטעום?

 

לנוזל הזרע, למי שעדיין מתלבטת בסוגיית הבליעה, יש ערך תזונתי לא מבוטל. אמנם יש בו לא מעט קלוריות - כ150- קלוריות לפליטה, אבל הוא מכיל גם פרוקטוז וחלבונים, והמרכיב העיקרי שלו הוא אבץ - מינרל חיוני לתפקוד המערכת החיסונית, להחלמה ולריפוי פצעים ועוד. גם מבחינה קוסמטית יש לנוזל הזרע יתרונות: חלבונים ואבץ עוזרים לבניית הקולגן, שהוא המרכיב העיקרי של סיבי רקמת החיבור בעור. האבץ, אגב, נמצא ברמות חסר אצל לא מעט נשים, משום שהמקורות העשירים בו הם בעיקר בשר ועוף, שנשים לא ממש מרבות באכילתם.

 

 

 

 

התברר? בקבוצה שהייתה הכי פחות פעילה מינית, שיעורי התמותה היו גבוהים פי שניים (!) לעומת הקבוצה היותר פעילה. בקבוצת הביניים (פעם בשבוע) נאספו החבר'ה אל אבותיהם פי 1.6 לעומת אלה שעשו יותר סקס. כך גם באורגזמות - אלה שגמרו יותר פעמים סבלו משיעורי תמותה הנמוכים במחצית מאלה שגמרו פחות.

 

"המחקר הזה מעניין וחשוב מאוד", אומר ד"ר צחי בן-ציון, סגן מנהל המחלקה לפסיכיאטריה ומנהל המחלקה לתפקוד זוגי ומיני בסורוקה, "שכן תיאורטית, תמיד אפשר לטעון שבריאות טובה היא תנאי הכרחי לכושר מיני. אבל החוקרים בבלפסט שללו את הטיעון הזה: הם בדקו אנשים בריאים שלא עשו סקס, וגם אנשים חולים שכן עשו סקס, ובעזרת כלים סטטיסטיים הוכיחו שדווקא הסקס הוא זה שמביא לבריאות טובה ואריכות ימים, ולא ההפך".

 

ואם המחקר הזה לא הספיק לכם כדי לרוץ לאוורר את המצעים בחדר השינה, נראה אתכם מתעלמים מהמחקרים הבאים. מומחי "מנטה" ליקטו בשבילכם את כל הדברים הטובים והמופלאים שהסקס תורם לבריאות שלכם. לגזור ולשמור ליד המיטה.

 

 

 

 

 

משדרג את הסקס

 

 

בשביל מה המין טוב? קודם כול בשביל ה...מין. המשפט הזה, מתברר, לא רק הגיוני להפליא, אלא גם נכון. וכבר אמרו חכמים: "משביעו - רעב, מרעיבו - שבע".

 

"קיום יחסי מין משפיע על היכולת להמשיך ולקיים יחסי מין, ממש כשם שהתמדה בהנקה משפיעה על היכולת להיניק", מסביר הסקסולוג ד"ר דניאל דריי. "נשים שמיניקות זמן רב מייצרות יותר חלב, וכשהן מפסיקות להיניק נפסק ייצור החלב אצלן.

 

"באותה מידה מושפעת יכולתו של הגבר לתפקד מינית מתדירות פעילותו. גברים שמקיימים יחסי מין סדירים יכולים מבחינה פיזית להמשיך בכך גם בגיל 85-80, אפילו ללא תוספת של טסטוסטרון. כשהם מפסיקים מסיבה כלשהי, למשל התאלמנות או מצבי מתח נפשיים או כלכליים, הם מאבדים את יכולת התפקוד המינית.

 

"הסיבה לכך נעוצה במנגנון פיזיולוגי פשוט: הגוף לא אוהב להתעייף לשווא. הוא מייצר בהתאם לדרישה. אם הוא קולט שאין לו סיבה לייצר הורמונים, הוא מפסיק לעשות זאת.

 

"אותו דבר בדיוק מתרחש גם אצל נשים", אומר ד"ר בן-ציון. "ככל שאשה פעילה יותר מינית, כך החשק המיני שלה יגבר, מכיוון שהפעילות המינית מתגברת את הפעילות ההורמונלית וזו מעצימה את החשק מיני. לכן ההמלצה היא 'להתניע בדחיפה', משום שעם האוכל בא התיאבון".

 

למנגנון הפיזיולוגי הזה יש, לדבריו, היגיון אבולוציוני, שמסביר גם למה אנשים שמקיימים יחסי מין קבועים הם בריאים יותר. "את יצר המין קיבלנו במקור לא לשם ההנאה, חלילה, אלא כדי להביא ילדים ולהמשיך את הקיום האנושי. בדרך למדנו אמנם גם ליהנות מזה, אבל מנקודת הראות האבולוציונית, כל זמן שאנו ממשיכים לקיים יחסי מין אנחנו יכולים להמשיך להוליד, ולכן הטבע ימשיך לגרום לנו לרצות ולאפשר לנו לעשות סקס זמן רב יותר, וגם יחנון אותנו בבריאות טובה.

 

"לעומת זאת, מי שאיננו משתמש ביכולת המינית שלו, לפי ההיגיון האבולוציוני סיים למעשה את תפקידו, ולכן גם אין סיבה לשמור על בריאותו. ואז מתחיל לפעול מין מנגנון השמדה עצמית של הגוף, שמתבטא במחלות ובהזדקנות מוקדמת" (במילים אחרות, מדובר בביטוח הבריאות המשתלם ביותר בעולם).

 

מחקר ישראלי חדש שנערך באוניברסיטת בן גוריון מוכיח שיש צדק בדבריו. זוגות רבים המנסים להביא ילדים לעולם, שנמצא אצלם כי לגבר ספירת זרע נמוכה, מתנזרים מסקס במשך רוב החודש ומקיימים יחסי מין רק בימים הפוריים של האשה, בתקווה שאגירת הזרע תשפר את סיכויי ההתעברות. החוקרים, בראשותו של ד"ר אליהו לויטס, בדקו דגימות זרע של כ-6,000 גברים שעברו בדיקות פוריות שגרתיות, ולמרבה ההפתעה מצאו שההתנזרות דווקא פוגעת, ואפילו במידה ניכרת, באיכות הזרע.

 

"ככל שהזרע שוהה בגוף זמן רב יותר, כך הוא בא במגע ממושך יותר עם כל החומרים המזיקים שאנו נחשפים אליהם - עשן סיגריות, רעלים באוויר, במים ובמזון ועוד", מסביר ד"ר לויטס. "כל אלה נאספים באשך יחד עם הזרע עד לרגע הפליטה, ופוגעים באיכותו.

 

"יתרה מכך, המחקר הראה שנפחו של נוזל הזרע אמנם גדל לאחר התנזרות ממושכת, אולם ככל שזמן ההתאפקות התארך, איכותו הלכה והתדרדרה". איך אומרים את זה בלועזית: Use it or loose it.

 

אם תרצו נביא את ההמשך

 

 

בטח פה כולם שואלים, מה הוא מנסה לתת מסרק לקירח ????

מציע לנו להתעסק בסקס, כאשר המערכות התייבשו.

בטח פה כולם שואלים, מה הוא מנסה לתת מסרק לקירח ????

מציע לנו להתעסק בסקס, כאשר המערכות התייבשו.

יהודה,לא קיבלת תגובות כי הנושא לעוס וידוע לכל,לא חידשת כלו....................ם. לכן התגובות לא מיהרו להגיע.

לגבי היובש אל לך להכליל כי זה לא מתאים לבריות.

תתנהג בנימוס ואז נגיב...

תתנהג בנימוס ????

איפה ראית פה חוסר  נימוס ??.

אני משתדל לשמור על שפה נקייה, ולענות בנימוס כמה שאפשר.

גם אם לא מגיבים  זה לגמרי בסדר.

בשביל זה הייתם צריכים מחקר?

הייתם שואלים אותי

ההוכחה הבלעדית שחיזרים אינטיליגנטיים אכן קיימים, היא שהם מעולם לא ניסו לתקשר איתנו

מנהל הפורום
1000+

בשביל זה הייתם צריכים מחקר?

הייתם שואלים אותי

שכחנו באמת לעבור אצלך ולשאול אותך..

פעם הבא זה לא יקרה,מבטיחה

מצויין

כבר קיבלת נקודת לבנה!

ההוכחה הבלעדית שחיזרים אינטיליגנטיים אכן קיימים, היא שהם מעולם לא ניסו לתקשר איתנו

מנהל הפורום
1000+

מצויין

כבר קיבלת נקודת לבנה!

אני לא אוהבת נקודות לבנות..מה זה??

איזה נקודות את אוהבת?

ההוכחה הבלעדית שחיזרים אינטיליגנטיים אכן קיימים, היא שהם מעולם לא ניסו לתקשר איתנו

מנהל הפורום
1000+

איזה נקודות את אוהבת?

כל הצבעים,חוץ מלבן!!!

ורוד עתיק?

ההוכחה הבלעדית שחיזרים אינטיליגנטיים אכן קיימים, היא שהם מעולם לא ניסו לתקשר איתנו

מנהל הפורום
1000+

ורוד עתיק?

קיבלתי...

ואיפה לצייר לך אותה?

ההוכחה הבלעדית שחיזרים אינטיליגנטיים אכן קיימים, היא שהם מעולם לא ניסו לתקשר איתנו

מנהל הפורום
1000+

ואיפה לצייר לך אותה?

תקפיא אותה בינתיים,תשמור לי אותה כנקודת חיוב לפעם הבאה,בסדר?

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נשואים פלוס
בחר
בחר