זקוקה לקשר הדדי של תמיכה והבנה ובכלל חברות

שלום,

שמי הדס...נקלעתי לאיזשהו משבר בעקבות בעיות פיזיות ונפשיות שנגרמו עקב ירידה מהירה במשקל. לא היה לי לאורך כל התקופה הזאת איש מקצוע - פסיכולוג לדבר איתו וגם לא מספיק חברים...הייתי צריכה להתמודד הרבה בכוחות עצמי גם בתהליך של הירידה במשקל שאז פתאום נהייתי בן אדם אחר, חיובי יותר, עם יותר בטחון עצמי, אסרטיבי. מבן אדם ממורמר וחסר בטחון הייתי צריכה  להסתגל תוך זמן קצר לאישיות אחרת לגמריי, ולא היה מי שיהיה שם מבחינה של עזרה טיפולית. חשבתי שאני יודעת הכל יותר טוב מכולם אז לא פניתי אפילו להורים והתמודדתי הכל לבד, הגעתי למצבי ריקנות נוראיים כי עשיתי המון דברים וצברתי חסך שינה הייתי ישנה 3 שעות בלילה. עד שבסוף התמוטטתי, נפלתי אל תוך משבר, נפגע לי מאוד הגב ומאוד סבלתי, הופיעו עוד בעיות פסיכוסומטיות ונפשיות...ייסורים וסבל קשים..כיום קצת התאוששתי אבל עדיין חלשה ולא יציבה מספיק. חסר לי נורא אנשים לדבר איתם שיבינו אותי. אני בן אדם שאפשר לדבר איתו על הכל, שמאוד אוהב לייעץ ולתמוך. הייתי שמחה לקשר חברי הדדי של תמיכה והבנה וגם צחוקים וקלילות, לדבר שיחות פילוסופיות או על ענייני היומיום וכו'. וזהו, שיהיה לכולם יום טוב בינתיים...

שלום הדס,

אני מצטער על כך שסבלת כל כך. זה בהחלט לא קל להחליף סגנון אחד בשני, להגדרתך, מאדם ממורמר לאדם חיובי לאור הירידה במשקל. את מצביעה כאן על דימוי עצמי שלילי בנוגע אל עצמך ומבנה הגוף שלך, דבר זה מעלה את השאלה מדוע לא פנית לטיפול עם פסיכולוג? יכול להיות שניסית יותר מידי להכנס לנעלים החדשות שהתפתחו בעקבות השינוי המהיר וללא עזרה, מה שעלול להוביל ״לריקנות״ ולבעיות בשינה.

אני חושב שבהחלט שיחות עם חברים, בייחוד שיחות משתפות וחיפוש וקבלת תמיכה חברתית חשובים מאוד, אך עם זאת חשוב לתמך זאת בטיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג מתאים שניתן גם לשוחח עימו על נושאים מעבר לבעיה. בכדי שיוכל להכירך לעומק ולתמוך בך היכן שצריך.

באם תרצי הפניה, אנא פני אלי בהודעה פרטית מאחר ואינני מפרסם אנשי מקצוע בפורום והודעות מסוג זה נמחקות עקב מדיניות האתר והפורום.

בברכה,

רותם אביטוב

ד״ר רותם אביטוב, פסיכולוג קוגניטיבי-התנהגותי, Ph.D.

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בחרדות, מצבי רוח ומשברים

חבר-מומחה ומדריך באגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי- איט"ה

אתר: www.cbt-psychology.com

קליניקה:

ש"ד בנימין 43, נתניה, נייד: 050-2481472

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול קוגניטיבי-התנהגותי - הפרעות חרדה ומשברים
בחר
בחר