סובלים מהתקפי זעם? עצבות? תסכול? נסו לא להכנס לאינטרנט לשבוע

עצה שבועית להקלה במתח (למתוחים שבינינו)
סובלים מהתקפי זעם? עצבות? תסכול? נסו לא להכנס לאינטרנט לשבוע ימים.

גם שאר המדיות נכנסות לעצה זו. מדוע? האינטרנט מלא בכתבות, סטטוסים, תמונות ודעות שלעיתים מנוגדות לשלנו. אירועים שליליים עבורנו המשודרים בחדשות ושאר נושאים מוסיפים מחשבות מתסכלות על אלו שאנו מחזיקים בהן כבר בחיי היומיום.

הפסקה לשבוע לפחות, מפחיתה באופן ניכר חשיפה לעומס המידע הזה. מאפשרת למוח "החלמה" פסיכולוגית על ידי שיכחה זמנית של הנושאים הבוערים בעולם.

היפגשו עם חברים שאתם יודעים שמתאימים לכם מאוד. בדעות בעיקר. זה מפחית תסכול ומגביר רגשות אושר למספר ימים.

נסו ללמוד להנות מהזמן לבד. להבדיל מבדידות, בזמן הלבד אנו נהנים ממנו ולא סובלים ממנו. ניתן לפתח תחביב חדש או לקרוא ספר טוב למשל.

לא מומלץ (אפילו אסור) להתעסק עם העבר והעתיד. שניהם מחוץ להשיג ידינו ומה שקרה אינו בהכרח משפיע עלינו בהווה. לכן התעסקות עימם מובילה לרגש התסכול ואת הזמנים הללו להווה, בלא שום יכולת לעשות מאומה. התעמקו בעכשיו כאילו העבר לא התרחש והעתיד לא רלוונטי כרגע.

ולא פחות חשוב- ספורט, הליכה או ריצה יכולים להוציא את המתח הגופני והתסכול החוצה ולהגביר כימית במוח הפרשות סרוטונין ןבכך תחושת רגיעה ורגשות שמחה יכולים להתגבר.

בקיצור- הימנעו מהעבר, המנעו מהמדיה, התמקדו בעצמכם ובנושאים חיוביים בלבד בהם.

שיהיה שבוע טוב, ושהשבת תבוא מהר
הפסיכולוג שלכם,
רותם אביטוב

ד״ר רותם אביטוב, פסיכולוג קוגניטיבי-התנהגותי, Ph.D.

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בחרדות, מצבי רוח ומשברים

חבר-מומחה ומדריך באגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי- איט"ה

אתר: www.cbt-psychology.com

קליניקה:

ש"ד בנימין 43, נתניה, נייד: 050-2481472

שבוע טוב דר רותם מאז שאני גולש באינטרנט הממכר אני פחות רגוע ....פעם בשבוע יום שבת אני פורש מהמחשב וזה מרגיע ....הבעיה שאדם לבד וכו'.....הרעיון שלך שבוע בלי אינטרנט מוצא חן בעיני .....אתה הראשון שמדבר לענין אנסה ליצור קשר איתך ....

שבוע טוב דר רותם מאז שאני גולש באינטרנט הממכר אני פחות רגוע ....פעם בשבוע יום שבת אני פורש מהמחשב וזה מרגיע ....הבעיה שאדם לבד וכו'.....הרעיון שלך שבוע בלי אינטרנט מוצא חן בעיני .....אתה הראשון שמדבר לענין אנסה ליצור קשר איתך ....

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול קוגניטיבי-התנהגותי - הפרעות חרדה ומשברים
בחר
בחר