זמן לעצמנו? יש חיה כזו?

בדיוק הרגע סיימתי עוד סשן בקליניקה. בין לבין, הכנתי הרצאות, סידרתי תיקים, קראתי מאמרים, עידכנתי מחקר שאני עורך ואפשר לחשוב שהיה בקושי זמן לנשום. אפשר לחשוב כך, כן?
ובכן, התשובה היא שלא. הרבה מאיתנו טוענים, לפחות, שאין להם זמן "לנשום". מעין משפט קסם כזה שפותר אותם מהאחריות לעצמם ולמשפחתם האוהבת.

אז נשאלת השאלה המתבקשת, זמן לעצמנו? יש חיה כזו? לא ייתכן... הרי אם היתה היינו עושים הולכים לים, טסים לחופשה ההיא ללונדון, היינו... הייתי... הייו, היה היו היה. 

אך לשמחתנו, אותם הרבה אנשים טועים. למה? מה לעשות, טעה טועים טעינו, כדברי הגששים. תמיד טענתי בפני באי הקליניקה כי- אם יש לך זמן לשתות מים, ללכת לשרותים למספר 1 ו-2, להכניס אוכל למיקרו, לאכול, לבדוק משהו באינטרנט וכד', יש לך זמן לעצמך באותה המידה.

אותו הדבר שאני מטיף, אני בעצמי לוקח על עצמי. אני דואג לשעות שבהן אוכל לקחת את הרכב ולצאת לאזור נעים. לנשום אוויר צח. ללכת לשבת במקום קרוב לשתות כוס קפה ולהביט בבאים ושבים. אני בונה לעצמי תוכנית לערב, לצאת לסרט, לטייל עם האישה בארץ בסופ"ש או לראות חברים. מה לא... ומדוע? מאחר ואני עובד כדי לחיות ואינני חי כדי לעבוד. איכות החיים חשובה אפילו יותר מרמתם.
אז נצלו את הזמן שלכם עבורכם. עשו כיף. אם אתם ממש מתקשים בכך, תמיד ניתן לפנות לטיפול מתאים שיעזור לכם להתגבר על המכשולים בין אם חיצוניים או בראשכם בלבד.
חגים נעימים ושמחים

solitude.jpg

ד״ר רותם אביטוב, פסיכולוג קוגניטיבי-התנהגותי, Ph.D.

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בחרדות, מצבי רוח ומשברים

חבר-מומחה ומדריך באגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי- איט"ה

אתר: www.cbt-psychology.com

קליניקה:

ש"ד בנימין 43, נתניה, נייד: 050-2481472

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול קוגניטיבי-התנהגותי - הפרעות חרדה ומשברים