ילד נבון בן 17 שלא מעוניין ללמוד, האם זו בעיה פסיכולוגית?

שלום

בני בן 17 בעיצומו של בגרויות לא מעוניין להמשיך ללמוד למבחנים ולעשות בגרות. בשנה שעברה בני עבר יפה את הבגרויות, אומנם בקושי רב,  אבל הצליח. היום בני לא מוכן בכלל ללמוד, הוא הולך לבית ספר מאז תחילת כיתה יב רק כדי להיות נוכח. בטענה שאין לו חשק ללמוד, זה לא מעניין אותו, זה לא יעזור לו וכו'.. בני ילד אינטלגנט מאוד וכל מה שהוא מעוניין ללמוד הוא מצליח מאוד , אבל בתחום התעניינות שלו כמו נהיגה ומדא שהוא תחום מאוד גדול בחיים שלו. בני ילד די סגור, אין לו הרבה חברים, הוא ביישן, אבל ילד חברותי, ילד חרוץ וכו'.. שאלתי היא האם חוסר עניין שלו בלימודים קשורה לנפש? הוא לא מעוניין ללכת לשיחות כששאלתי אותו. האם נכון להניח לו בידיעה שיש תוצאות לילד שאין לו תעודת בגרות או שיש לי כאמא אפשרות ללחוץ במקום הנכון והטוב מבלי שאהיה חופרת.. אשמח לתשובה .. תודה רבה וחג שמח

שלום לך

הביטוי נפש מאוד מבלבל. יותר נכון יהיה לשאול מה הוא חושב לעצמו בנוגע ללימודים? מה מונע ממנו להמשיך ללמוד? אולי פחד מכישלון? אולי עייפות מהחומר (שיעמום)? אולי רצון לזוגיות? הרבה משתנים יכולים להשפיע מעבר לנוירולוגיה ולהורמונים.

יחד עם זאת, זהו גיל קשוידועות לכל ההורים, המלווה את כולנו. התנהגותו נשמעת עם כלהבעייתיות שבה דווקא כטבעית.

מטרתך היא לא רק ״לא להיות חופרת״ אלא להיות אמא עבורו, וזה אומר לדחוף אותו, יחד עם לשוחח עימו על מה מפריע לו ובילנסות למת למצוא פתרון ולהביא אותו להבנה של המצב. כלומר שילוב של חיבוק ודחיפה.

פניה לפסיכולוג מומחה לטיפול CBT הנה חיונית במקרים אלו

בברכה

ד״ר רותם אביטוב, פסיכולוג קוגניטיבי-התנהגותי, Ph.D.


טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בחרדות, מצבי רוח ומשברים


חבר-מומחה ומדריך באגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי- איט"ה


אתר: www.cbt-psychology.com


קליניקה:


ש"ד בנימין 43, נתניה, נייד: 050-2481472

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול קוגניטיבי-התנהגותי - הפרעות חרדה ומשברים
בחר
בחר