שנה טובה

אם הם חושבים שהיהודים בני זונות..

למה לייצג אותם מלכתחילה.

למה להם ליהנות ממנעמי הבני זונות.

אבל זה אופייני למוסלמים ולערבים

מרביצים ובוכים.

מקבלים ומשתוללים והורגים

זאת הייתה תגובה לדבריך שבהם טענת שאם היית מייצג מדינה שההמנון שלה סותר את השקפתך היית משנה את המילים...

שנה טובה

אם הם חושבים שהיהודים בני זונות..

למה לייצג אותם מלכתחילה.

למה להם ליהנות ממנעמי הבני זונות.

אבל זה אופייני למוסלמים ולערבים

מרביצים ובוכים.

מקבלים ומשתוללים והורגים

אתה פשוט סובל מעיוורון יודוצנטרי!

גם אצל יהודים טובים קיימות "חברות לאחריות"(*) הגובות "דמי שמירה" מאתרי בניה, גם בלא הסכמת הלקוח.

גם אצל יהודים טובים נפוץ "ישוב חשבונות" (AKA "נקמת דם") ו"פתרון מחלוקות טריטוריאליות" (AKA "מלחמות כנופיות" על אזורי פעולה) באפן אלים...

(*) כשנוסדה "הסנה" ב- 1930, נקראה 'חברה ארץ-ישראלית לאחריות בע"מ'.

זאת הייתה תגובה לדבריך שבהם טענת שאם היית מייצג מדינה שההמנון שלה סותר את השקפתך היית משנה את המילים...

לא זכור לי שאמרתי דבר כזה

לא זכור לי שאמרתי דבר כזה

שאלה שלי:

תענה בכנות ובלי להתחמק- היית שר את ההמנון האסלמי ככתבו וכלשונו במקרה שתארתי?

תשובה שלך:

ברור שלא...

היהודים הוסיפו שתי מילים אחרי משפט זה

זה לא המקום לומר.

חיים

תנסה קצת להתרכז.

יש הבדל בין תפילה דת ולאום...

אם ההימנון של המדינה האיסלמית הוא אדבאח אל יהוד.

כמו המגעילים ממכללת ספיר במסגרת אומנות נתנו לערבים להפיק מדליון עם הכיתוב אדבאח אל יהוד.

אני מראש לא יהיה נציג למדינה כזו.. איך אני כיהודי יעמוד תחת דגל הקורא לשחוט אותי.

אם אהיה בקפריסין או הארמנים.. וההימנון שלהם הוא מי יתן ונשמות הנשחטים על ידי התורכים יעלו לגן עדן.

אין לי בעיה עם זה

אם אשחק בסעודיה וההימנון שלהם נפשנו הומיה להתקרב למוחמד למכה..

אין לי בעיה.

חיים

תנסה קצת להתרכז.

יש הבדל בין תפילה דת ולאום...

אם ההימנון של המדינה האיסלמית הוא אדבאח אל יהוד.

כמו המגעילים ממכללת ספיר במסגרת אומנות נתנו לערבים להפיק מדליון עם הכיתוב אדבאח אל יהוד.

אני מראש לא יהיה נציג למדינה כזו.. איך אני כיהודי יעמוד תחת דגל הקורא לשחוט אותי.

אם אהיה בקפריסין או הארמנים.. וההימנון שלהם הוא מי יתן ונשמות הנשחטים על ידי התורכים יעלו לגן עדן.

אין לי בעיה עם זה

אם אשחק בסעודיה וההימנון שלהם נפשנו הומיה להתקרב למוחמד למכה..

אין לי בעיה.

"אם ההימנון של המדינה האיסלמית הוא אדבאח אל יהוד"

ככל הידוע לי, אין מדינה בעולם אשר פסקה זו מצויה בהמנונה.

"כמו המגעילים ממכללת ספיר במסגרת אומנות נתנו לערבים להפיק מדליון עם הכיתוב אדבאח אל יהוד"

שאלה: למי מותר למשוך בפיאותיו של ילד חרדי מבלי להיות מואשם בפשע שנאה?

תשובה: רק לילד חרדי אחר בעל פיאות, במסגרת התכתשות בחיידר.

מדובר בחמסות של אמן יהודי, גל וולינץ, שעליה הכיתוב "אטבח אל יהוד".

כשם שרק ליהודי מותר להתבדח על חשבון יהודים, אפילו "סטריאוטיפית", מבלי להיות מואשם באנטישמיות, כך "נסבלת" יצירת אמנות כזו מן הטעם שמדובר באמן יהודי, אם כי הייתי סקרן לדעת מה בקש האמן להביע (וזאת לא יצא לי לעשות).

אילו היה מדובר באמן ערבי - אני מודה כי הרעש היה גדול בהרבה אם כי עדיין הייתי מבקש תחילה לשמוע מה בקש להביע.

בינתיים נגנבה החמסה מהגלריה במכללת ספיר. הגניבה צולמה על ידי מצלמות הגלריה, המשטרה חוקרת הגניבה ובינתיים, האמן מכין גרסה חדשה של החמסה האבודה.

אמנות היא בטוי לרעיונות...לא בהכרח מחוברי-מציאות. מיטב השיר - כזבו (ר' משה אבן-עזרא).

יהיה...יעמוד...אבוי...זה ממש ניר לקמוס לגלוי חשׂכי שפה...

אני מרוכז לגמרי ואני לא מאמין שאם היית נציג סעודיה בנבחרת כיהודי היית שר נפש ערבי הומיה וביטייום נוספים שמבטאים לאומיות סעודית מוסלמית בפרט אם היית סבור איקיאולוגית שסעודיה היא מדינת כל אזרחייה ולא מדינתם של הערבים המוסלמים.

אם אני שחקן בסעודיה סימן שלא הורגים אותי

ואם אין לי חלוקי דיעות על הקרקע הסעודית או שטח סעודי שנכבש נניח על ידי האיראנים...

והם שרים נפש סעודי הומיה לשוב לשחרר את ארצם איפה יש פה בעיה.

אני החלטתי לגור בסעודיה לקשור גורלי איתה 

עליי לקבל זכויות וחובות.. הרי זה ממש פשוט

עורך דין שמייצג רוצח ויודע בוודאות שהוא רצח..

האם הוא לא מדבר מגן על הנאשם?

כשאתה חי בסעודיה אתה לא חי בקרב עם שכבש אותך ונישל אותך מאדמתך כשהסעודים שרים נניח נפש סעודי הומיה ולהיות עם חופשי בארצמו ה לא התקיים על חשבונך בארץ שהייתה שלך מאות שנים על פי תחושתך!

הספורטאי הערבי חי בדילמה של חיים במדינה שהאידיאלוגיה שלה נוגדת את שלו אך כאזרח הוא מחוייב לכבד את הרוב ולא לפעול נגד החוק. הוא עומד דום בהמנון. משחק שעל בדיו סמל המדינה אך הוא לא יכול להזדהות עם מילות ההמנון.

תאר לך פלוגה קרבית יוצאת לקרב שרובה מורכב מחיילים דתיים. הם מקיימים תפילה - מיעוט החיילים הלא דתיים מצטרפים בגופם לרוב הפלוגה אך נמנעים מלומר את המילים שאינם מזדהים איתם . האם תחייב אותם לומר מילות שבח ובקשה לאל שאינם מאמינים בקיומו? 

אם אני נכנס לכניסיה אם אני הולך למסגד אני נוהג בכבוד בכל מקום..גם אם אני מתעב. אם איני מסוגל אני פשוט לא נכנס.

לערבים בישראל אין בעיה הם צריכים להזדהות עם עם ישראל ששב לארצו וזה מצויים גם בקוראן.

הערבים הללו הם נוודים ממצרים ומסעודיה.

אם הם רוצים את מעמי הארץ חייבים לקבל את חוקיהה ותרבותה  כמו הדרוזים.

אולם אם הם יושבים על הגדר ומפתח לדירה שלהם בכיס תמיד להעיף אותנו מכאן.

אז הכבוד מחייב לא לשתף אותם בשום דבר שמייצג את המדינה

הערבים הללו הם כיום אזרחי מדינת ישראל רובם נמצאים פה לפניך וזכותם כמו הזכות של החרדים לא לקבל את האידיאולוגיה של רוב אזרחי המדינה. חובתם לקיים את חוקי המדינה ובין היתר גם לכבד את ההמנון. הם לא חייבים לשיר אותו....

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר