יזי קושינסקי והרב קנייבסקי

בספר "להיות שם" של יזי קושינסקי (שעובד גם לסרט עפ פיטר סלרס ושירלי מקלין ) הופך גנן רפה שכל שממלמל קלישאות על גינון לנשיא ארצות הברית, משום כל הסובבים אותו סבורים שמדובר באמירות עמוקות וחכמות.

נזכרתי בספר זה כשראיתי את הכתבה על הרב קנייבסקי. האיש נראה לי מנותק מסביבתו ממלמל אמירות בנאליות קצרות ולא מנומקות והסובבים אותו (שנראה לי שמכוונים אותו יותר מאשר מכוונים על ידו) מציגים את המלל הסתמי הזה כאמירה חכמה שנתנה ישר מפי הגבורה .

עוד דוגמא שהמציאות עולה לפעמים על כל ספר מדומיין.

הששואה נוספת לא פחות נכונה היא זו של האוראקול מדלפי שהייתה ממלמלת דברים סתומים שנתפשו כנבואות עמוקות ע"י פרשנייה....

בספר "להיות שם" של יזי קושינסקי (שעובד גם לסרט עפ פיטר סלרס ושירלי מקלין ) הופך גנן רפה שכל שממלמל קלישאות על גינון לנשיא ארצות הברית, משום כל הסובבים אותו סבורים שמדובר באמירות עמוקות וחכמות.

נזכרתי בספר זה כשראיתי את הכתבה על הרב קנייבסקי. האיש נראה לי מנותק מסביבתו ממלמל אמירות בנאליות קצרות ולא מנומקות והסובבים אותו (שנראה לי שמכוונים אותו יותר מאשר מכוונים על ידו) מציגים את המלל הסתמי הזה כאמירה חכמה שנתנה ישר מפי הגבורה .

עוד דוגמא שהמציאות עולה לפעמים על כל ספר מדומיין.

מאסתי כבר לחזור על עצמי....

הלא דתיים עזבו לרבנים את הבעלות על פירוש התורה,אז מה להם כי ילינו כעת???

הרי הלא דתיים האפסים מאופסים תכלית אפס ממשיכים וקוראים ללימודי הדתיים  "תלמוד תורה"..."לימודי תורה"...

מה לעיסוק המחורבן המזויין של הדתיים ולתורה?

את זאת היו צריכים הלא דתיים לצווח ולזעוק יום ולילה...

אבל הם עסוקים בהבלי ה"האח הגדול" והמסיכה המזמרת,ופורנוגרפיית ההישרדות וקריאה לספר התורה -טקסט גנוב מגילגמש...

מרגמיש שייך לקולמוס

תבן בין האזניים לסוכות..

תושבע ותורה שייכים לי..אין קיום לעם היהודי בלעדיהם.

מרגמיש שייך לקולמוס

תבן בין האזניים לסוכות..

תשובת אלוהים לתושב"ע, ימח שמה ושם זיכרה הארור, היא השואה...

זה נקרא אצלך "קיום לעם היהודי"? אפר בכבשנים?

הרי אתה רועד מפחד ומשקשק ביצותים להישבע על טענת העבודה הזרה הזאת, ומנסה להטעות בטענה שאסור להישבע על טענה עקרונית (לא שבועת שוא)...

מרגמיש שייך לקולמוס

תבן בין האזניים לסוכות..

הי, גאון, אילו תובנות תהומיות נוספות מצאת ב"סוד האותיות"?

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

הששואה נוספת לא פחות נכונה היא זו של האוראקול מדלפי שהייתה ממלמלת דברים סתומים שנתפשו כנבואות עמוקות ע"י פרשנייה....

האוראקל היה שֵם מקדש אפולו בעיר דלפי.

הפתיה (Pythia) היתה כהנת המקדש, ה"מתקשרת" בין אפולו לבין הדורשים בעצתו, ו"התנבאה" תחת השפעת עשן שעלה מסדק בקרקע במקדש.

הנבואות היו סתמיות, כמו נבואות ידעונים ומעוננים בימינו אנו.

מסופר כי אלכסנדר מוקדון שאל בעצתה לפני שיצא למסע כבושיו במזרח.

הפתיה השיבה כי יהרוס אימפריה גדולה.

שמח וטוב לב יצא מעודד למסעו (ממנו לא שב).

הפתיה צדקה.

הוא אכן הרס אימפריה גדולה...האימפריה שלו...

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

האוראקל היה שֵם מקדש אפולו בעיר דלפי.

הפתיה (Pythia) היתה כהנת המקדש, ה"מתקשרת" בין אפולו לבין הדורשים בעצתו, ו"התנבאה" תחת השפעת עשן שעלה מסדק בקרקע במקדש.

הנבואות היו סתמיות, כמו נבואות ידעונים ומעוננים בימינו אנו.

מסופר כי אלכסנדר מוקדון שאל בעצתה לפני שיצא למסע כבושיו במזרח.

הפתיה השיבה כי יהרוס אימפריה גדולה.

שמח וטוב לב יצא מעודד למסעו (ממנו לא שב).

הפתיה צדקה.

הוא אכן הרס אימפריה גדולה...האימפריה שלו...

נדמה לי שמדובר על פירוס מלך אפירוס ולא על אלכסנדר מוקדון. הייתי בדלפי פעמיים. שרידי המקדש עדיין קיימים ויש שם מוזיאון נפלא שמכיל את הפסל המפורסם של הרכב מדלפי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן, standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר