מילה אחת, משפט אחד, על מטוסי ה F-35 לאיחוד האמירויות...

בימים האחרונים שמעתי הרבה שחשים צורך להמעיט בחשיבות ההסכם עם איחוד האמירויות, כולל הדבר המצחיק והמגוחך הזה שמתנגדים לכל סיפוח 'מתלוננים' ששילמנו מחיר יקר בויתור על הסיפוח.

 

ואותו כנ"ל שומעים כביכול 'יודעי דבר' בורים גמורים בקשר למכירת מטוסי ה F-35 שכאילו תפגע ביתרון האוירי של ישראל.

 

אז משפט אחד על המטוסים : מטוסי ה F-35 כמו כל מטוסי הקרב המודרניים טסים על מחשב - לגמרי, הכל תלוי במחשב, ביצועי הטיסה, ביצועי החימוש, ביצועי חיישנים שונים כמו המכ"ם...

 

ארה"ב התחייבה ומחוייבת בפני ישראל לשמירה ברורה על עליונותה האוירית, ושינוי קטנטן בתוכנה של מחשב המטוס, שינוי של פסיק או נקודה או ספרה אחת במקומות המתאימים בעשרות אלפי שורות התוכנה של המחשב היא שדואגת לשמירה על היתרון הזה - גם כשלאמירויות יהיו F-35...

 

זה אפילו לא צריך להיות באיזה סעיף סודי בהסכם, אין בזה צורך. נתניהו וטראמפ עורכים הצגה, ונתניהו ממשיך להתנגד ל F-35 לאחרים, אבל הכל הצגה, היתרון של ה F-35 שיש לישראל על פני אותו מטוס שיש לאחרים - מובטח, וה'סידור' הזה וה'הצגה' הזו זאת הסיבה שרק ראש המוסד ורק ראש המל"ל (מועצה לביטחון לאומי) נסעו עם נתניהו (ואשתו המטורללת) לטקס. כן, כי ריבוי מלווים וריבוי שותפי סוד חכמים בלילה ומדליפנים פוטנציליים מסכן דברים שצריכים להתקיים - אבל בסוד ובחשאיות גמורה ומבלי לעורר חשד.

בדיוק כפי שמטוסי הפ-15 של הסעודים והפ-16 של הירדנים והמצרים אינם זהים למטוסים שלנו שמאותו הדגם
זולת הצורה החיצונית והמנועים.

על כל המטוסים שברשותנו מותקנים מערכות יחודיות ומקוריות משלנו המותקנות בארץ וזה מה שמעניק לנו את
היתרון האיכותי.

וכנ"ל בנוגע לצוללות הגרמניות שברשותנו ואלו שברשות מצרים.

אמריטוס, רק נסה לבהיר דבר אחד שדי מטריד אותי, אפרופו צוללות : תגיד, ה 16,000,000 שיש שכל הזמן אומרים - זה דולרים או שקלים?

 

ואולי בכלל יורו'ים, לך תדע...

 

אתה יודע ?

emo_01.png

זה לא תמיד עוזר.

מה שמקלקל דרך כלל הוא היהירות הישראלית והזלזול באויב.

 

המשחתת "אילת" קבלה הוראה ממשה דיין (ראשי חיל הים התנגדו) לבצע פטרול ימי יומי ובמיוחד הפגנת השפלה מיוחדת מול נמל פורט-סעיד אחר הצהרים לקראת "סוף הסבוב". המתכונתיות של הפטרול אפשרה למצרים לתכנן מארב. התוצאה ספינה טבועה ו- 47 הרוגים. 

 

סיורי תצפית חריגים מעל אנצ'אריה בספטמבר 1997 רמזו לחזבאללה כי צה"ל "מתענין" בגזרה. הצלומים ששלחו הכטב"מים אל קרון הפקוד לא היו מוצפנים (כרטיס הצפנה עלה אז כ- $100) והתוצאה פשיטה שנכשלה ועלתה ב- 12 הרוגים. החזבאללה לא הניח מארב מאויש (או שלא האמין כי צה"ל כה אידיוט וחשד כי זוהי רק הסחה ופשיטה אמיתית תתרחש בגזרה אחרת) אלא הסתפק בפרישׂת זירת מטענים שעשתה את העבודה בלא סכון.

 

אח"י חנית נשאה ציוד אלקטרוני של המלה האחרונה אשר לא היה קיים בשום כלי שייט אותה עת אך צפה לה בבטלנות במרחק 10 מייל מן החוף בעוד הצוות מתכנס בחדר האוכל לארוחת ליל-שבת ושר שירי קבלת שבת, בלא להותיר אפילו צופה יחיד לכוון החוף, וחטפה טיל פשוט אשר למרבה המזל פגע רק במנוף העמסה עילי במקום לפגוע בגוף מעט מתחת לקו המים (פרופיל ה- final approach הרגיל של הטיל). פרצה שריפה שבקושי השתלטו עליה. התוצאה ארבעה הרוגים וכלי שיט שכמעט טובע והצליח בקושי לשוט הביתה...כברוז צולע. טיל נוסף שנורה מן החוף ל"וידוא הריגה" החטיא אך פגע בספינה מצרית במרחק 100 ק"מ מן החוף והטביעה. 

 

עם צבא כזה - מי צריך אויבים ?!

אמריטוס, רק נסה לבהיר דבר אחד שדי מטריד אותי, אפרופו צוללות : תגיד, ה 16,000,000 שיש שכל הזמן אומרים - זה דולרים או שקלים?

 

ואולי בכלל יורו'ים, לך תדע...

 

אתה יודע ?

emo_01.png

בטח שיודע.

מדובר בדולרים, כי החלק שלי בעסקה היה 200.000$

ורק בזכות הסכום הזה עברתי את משבר הקורונה הראשון בסבבה...

היידה ביבי!!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר