אנו לפני חג השבועות חג מתן תורה.

יש מצוות עשה ויש מצוות לא תעשה.

אז במצוות לא תעשה אכן רוב החילוניים מקיימים.

לא מעשנים. לא גונבים. לא אונסים. לא מתערטלים ברשות הרבים.

אולם במצוות עשה...

החילוניים לוקים בחסר.

אנו לפני חג השבועות חג מתן תורה.

יש מצוות עשה ויש מצוות לא תעשה.

אז במצוות לא תעשה אכן רוב החילוניים מקיימים.

לא מעשנים. לא גונבים. לא אונסים. לא מתערטלים ברשות הרבים.

אולם במצוות עשה...

החילוניים לוקים בחסר.

הם לא לוקים בכלום. מי שמקיים מצוות הבליות לוקה...

לוקים בריבוע

תעמוד ברחוב תראה מי מקיים מצוות צדקה..

מתי נתת כסף לקבצן..

הדתיים מפרישים 10% מההכנסות למעשר.

התנדבויות בתי תמחוי  עזרא לזולת.

ערבות הדדית.

לוקים בריבוע

תעמוד ברחוב תראה מי מקיים מצוות צדקה..

מתי נתת כסף לקבצן..

הדתיים מפרישים 10% מההכנסות למעשר.

התנדבויות בתי תמחוי  עזרא לזולת.

ערבות הדדית.

כל מאפיונר תורם לצדקה. קודם שלא יתנקו מילדיהם שחוזרים בשאלה וממשפחותיהם החילונים אם הם חזרו בתשובה. ובמקום צדקה -שיעבדו ויתגייסו זו תהיה תרומה משמעותית יותר לחברה...

אני מדבר על דתיים

חרדים זה פלנטה אחרת

איך כתוב בתורה.. בכבודם אל תיחת כבודי.

יש לי מנוי עשרות שנים לתיאטרון. הבעיה שציינתי היא שלצערי התיאטרון לא מדבר לצעירים והקהל מבוגר והבעתי חשש שיתכן ובעתיד לא יהיה יותר תיאטרון. . אני מודה שרוב המוסיקה הקלאסית משעממת אותי אבל אני רואה את הפגם בי ולא במוסיקה. אבל תרבות היא כל סוגי המוסיקה, המוזיאונים, הקולנוע, הטלוויזיה הספרות השירה, האמנות  הבידור וכו' . אם מדינה תומכת בלימודי הסרק של הישיבות שלא תורמים כלום הרי ברור שהיא צריכה לתמוך בתרבות כולל האליטיסטית שלא מדברת לכל האספסוף.

כן.....?  אה..... ?

אז אם הבנתי נכון המיליה שלך רואה במחצית העם אספסוף

אותה מחצית הנאבקת במלחמת קיום, ולא מרופדת בצמר גפן מהסוג של עובדי מדינה וציבור

כן לדעתך מה שאני מתאר הוא מיעוט זניח 

ואני אומר לך שיש פער דורות גדול בין סביבתך הבוגרת 

לבין מה שקורה בשטח אצל הדור הצעיר

הבאתי לך פעם קישור לכתבה ארוכה ומפורטת מאתר הגלובס

כתבה המדברת על הנוהג הרווח בחתונות אצל הצעירים עד גיל 40 להסניף קוקאין בחתונה

וכך לעשות שמח לחתן ולכלה

סם הקוקאין הזה, שלעתים קרובות מספקים אותו הורי החתן והכלה

לעניות דעתי, בגלל פער דורות אינך מחובר למציאות שהתהוותה בשטח

האם גם הפופולריות של השימוש הנפוץ מאוד בקאנביס בישראל נעלם מעינך?

רבים מאוד בישראל הם נרקומנים, אלכוהוליסטים, מהמרים (גם במפעל הפיס), זנאים, הוללים, פדופילים ועוד....

התרבות הליברלית המערבית בגישתה של תחיה ותן לחיות, וברדיפת חיי תענוגות הגוף 

השחיתה חלקים נרחבים מהחברה

אם אינך מכיר את המציאות אותה אני מתאר

כדאי אולי שתתעדכן ותשאל את ילדיך מה קורה בסביבתם ובסביבת ילדיהם.  

שוב אתה נתפס למסוממים לנרקומנים וכו' ובוחר להתעלם מהרוב המוחלט שהם אנשים כמוני. אני מכיר את הדור הצעיר טוב ממך. לימדתי עשרות שנים בכל מסגרות החינוך אני חי כל חיי בין צעירים ויש לי ילדים צעירים.  אל תבלבל את הביצים .אף אחד מהם לא מסומם, נרקומן , מהמר וכו'.

אני מודע לג'וינטים שמידי פעם לוקחים ולשתיה ששותים פה ושם (הבן שלי ניהל תקופה ארוכה פאב והייתי בא לשם הרבה למרות שאני לא שותה אבל זה מינורי ולא הופך אף אחד מהם לשתיין נרקומן או מסומם.

לי נראה שאתה מנותק לחלוטין מהמציאות אם כל מה שאתה רואה זה זונות ונרקומנים ומסוממים. למה אתה לא מתייחס אלי ושלכמותי המהווים את רוב החברה היצרנית במדינה הזו?

לגבי אספסוף - לא טענתי שכולם אספסוף אבל מטבע הדברים תרבות גבוהה צורכת רק אליטה . ובנושא המוסיקה הקלאסית גם אני אספסוף...

שוב אתה נתפס למסוממים לנרקומנים וכו' ובוחר להתעלם מהרוב המוחלט שהם אנשים כמוני. אני מכיר את הדור הצעיר טוב ממך. לימדתי עשרות שנים בכל מסגרות החינוך אני חי כל חיי בין צעירים ויש לי ילדים צעירים.  אל תבלבל את הביצים .אף אחד מהם לא מסומם, נרקומן , מהמר וכו'.

אני מודע לג'וינטים שמידי פעם לוקחים ולשתיה ששותים פה ושם (הבן שלי ניהל תקופה ארוכה פאב והייתי בא לשם הרבה למרות שאני לא שותה אבל זה מינורי ולא הופך אף אחד מהם לשתיין נרקומן או מסומם.

לי נראה שאתה מנותק לחלוטין מהמציאות אם כל מה שאתה רואה זה זונות ונרקומנים ומסוממים. למה אתה לא מתייחס אלי ושלכמותי המהווים את רוב החברה היצרנית במדינה הזו?

לגבי אספסוף - לא טענתי שכולם אספסוף אבל מטבע הדברים תרבות גבוהה צורכת רק אליטה . ובנושא המוסיקה הקלאסית גם אני אספסוף...

- אנשי ההייטק העובדים שעות ארוכות, וצורכים קוקאין לקבל אנרגיה ומרץ

- החשיש והמריחואנה נצרכים על בסיס קבוע יום יומי על ידי מאות אלפים

- סצנת הברים בבועה התל אביבית לא נגמרת בברים - אלפי אלכוהוליסטים ישנם בישראל

- זונות באות בצורות שונות - ישנם זונות רבות שמתקיימות מסיוע מגברים בעקבות מצב כלכלי קשה, ומספקות מין

- סצנת האורגיות של ההומואים בתל אביב, "ואונס" נערים קטינים בוודאי לא מוכרת לך

- אם אני זוכר נכון כשליש מהזוגות שנישאו  - מתגרשים.... כשמשמעות הדבר סבל עוני וייסורים למרביתם - גברים, נשים וילדים

- התמכרות של מאות אלפים לכדורים נוגדי דיכאון, שמעיד על תסכול וחוסר שביעות רצן מהחיים

- התמכרות של אלפים רבים לאופיום סינטטי שהם צורכים דרך מדככי כאבים - אופיאטים

- פשע של גנבות, סחיטה, רצח, אלימות קיים בהיקפים שלרוב עולים כל הזמן

כל אלו ועוד קיימים באופן נפוץ בישראל ומעידים על כשלון סגנון החיים של התרבות המערבית, שמרבית החילונים אמצו

לדידך - לקבור את הראש בחול זו אופציה מועדפת לצורך התעלמות מהמציאות.

נו באמת.כמה הבלים ושטויות אפשר לכתוב?

המכור היחיד שאני רואה זה אתה שמכור להבל המוחלט שכל החילונים מכורים ורואה סביבו רק זונות, נרקומנים פושעים .כנראה אני ורוב האוכלוסייה שדומה לי המהווים את רוב החברה הישראלית הנורמטיבית שקופים בעינך. מה שאתה כותב  זה פשוט חולני.

אגב רבע מהזוגות מתגרשים ולא שלש וזה בטח עדיף מאשר לחיות יחד חיים אומללים.

אני מדבר על דתיים

חרדים זה פלנטה אחרת

זה מה שכתוב בתורה???

אני מדבר על דתיים

חרדים זה פלנטה אחרת

בקהלם אל תחד כבדי (בראשית מט ו, בכתיב המסורה)

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

- אנשי ההייטק העובדים שעות ארוכות, וצורכים קוקאין לקבל אנרגיה ומרץ

- החשיש והמריחואנה נצרכים על בסיס קבוע יום יומי על ידי מאות אלפים

- סצנת הברים בבועה התל אביבית לא נגמרת בברים - אלפי אלכוהוליסטים ישנם בישראל

- זונות באות בצורות שונות - ישנם זונות רבות שמתקיימות מסיוע מגברים בעקבות מצב כלכלי קשה, ומספקות מין

- סצנת האורגיות של ההומואים בתל אביב, "ואונס" נערים קטינים בוודאי לא מוכרת לך

- אם אני זוכר נכון כשליש מהזוגות שנישאו  - מתגרשים.... כשמשמעות הדבר סבל עוני וייסורים למרביתם - גברים, נשים וילדים

- התמכרות של מאות אלפים לכדורים נוגדי דיכאון, שמעיד על תסכול וחוסר שביעות רצן מהחיים

- התמכרות של אלפים רבים לאופיום סינטטי שהם צורכים דרך מדככי כאבים - אופיאטים

- פשע של גנבות, סחיטה, רצח, אלימות קיים בהיקפים שלרוב עולים כל הזמן

כל אלו ועוד קיימים באופן נפוץ בישראל ומעידים על כשלון סגנון החיים של התרבות המערבית, שמרבית החילונים אמצו

לדידך - לקבור את הראש בחול זו אופציה מועדפת לצורך התעלמות מהמציאות.

סמים? שכרות? זנונים? ארח-חיים נתעב? אולי זה מה שאתה רואה סביבך.

איש ממכרי אינו כזה.

נראה כי אתה חי בשולי החברה.

נסה להחליף סביבה...  

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

אני מדבר על דתיים

חרדים זה פלנטה אחרת

בקהלם אל תחד כבדי (בראשית מט ו, בכתיב המסורה)

זה כבר מדויק יותר.

נו באמת.כמה הבלים ושטויות אפשר לכתוב?

המכור היחיד שאני רואה זה אתה שמכור להבל המוחלט שכל החילונים מכורים ורואה סביבו רק זונות, נרקומנים פושעים .כנראה אני ורוב האוכלוסייה שדומה לי המהווים את רוב החברה הישראלית הנורמטיבית שקופים בעינך. מה שאתה כותב  זה פשוט חולני.

אגב רבע מהזוגות מתגרשים ולא שלש וזה בטח עדיף מאשר לחיות יחד חיים אומללים.

לא חולני ולא נעליים....

כמדומני שאתה חי בצפון, ואולי בסביבתך הבעיות והנגעים עליהם אני מדבר לא בולטים לעיין 

אך הם בהחלט קיימים גם בסביבתך

במרכז - בגוש דן בבועה התל אביבית, ובאזור מחדרה עד גדרה

יש לנגעים עליהם אני מדבר נוכחות בולטת.  

קודם חייתי בבועה ועכשיו כשאין לך שום פגם למצוא בי שיצדיק את הנחותיך הבעיה היא שאני חי בצפון ומנותק מ"הבועה" התל-אביב. כאילו שאני לא מכיר את תל-אביב. כאילו ששתי בנותי לא חיות בתל-אביב.  ושחלק ממשפחתי חי בתל-אביב (משפחת אשתי אגב הם מראשוני תל-אביב)

בתל-אביב יש נרקומים, פושעים, זונות ופשע. כמו לצערי בכל עיר גדולה בעולם. אבל תל-אביב היא מרכז התרבות , הבילוי והעשיה בכל תחום נמטרופילן האמיתי של המדינה.  עיר חופשית, ליברלית רוב תושביה משכילים ומבוססים . כל הטוב שאפשר לבקש (מלבד קצת שקט שאותו יש לי בשפע בחיפה...). אבל אתה מחפש זונות ופושעים ומסוממים ומתעלם מכל הטוב והשפע..זה חולני.

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר