אין מחלוקת שהמספרים מובאים אבל מספר של שש מאות אלף ושלושים ומישה גברים מעל גיל 20 הוא מספר לא סביר בהתחשב בעובדה שמדובר בארבעה דורות.

אל תביא את הכתובים תעשה חישוב מתמטי.

משה רבינו חי 120 שנה כנל האחרים הרי 400 שנה.

הם לא נשאו אשה אחת

הרי יעקב לבדו נשא שתי נשים ושתי שפחות.

זה היה הנוהג גם האשה גם השפחה שייכים לבעל.

אם מתחתנים מגיל 12 הנשים ויולדות שלישיות שישיות  הרי אם בת 12 ילדה.. הבת שלה בגיל 12 ילדה הרי 24 שנים והשלישית עוד 12.... כמה 12 נכנס ב 400 שנים.

בערך 40..

והיא יולדת עד גיל 50 הרי כל שנה ילד 38 לידות כפול 40 וזה רק לידה אחת.. אם יולדת שישיות אז כפול 6...

משה רבינו חי 120 שנה כנל האחרים הרי 400 שנה.

הם לא נשאו אשה אחת

הרי יעקב לבדו נשא שתי נשים ושתי שפחות.

זה היה הנוהג גם האשה גם השפחה שייכים לבעל.

אם מתחתנים מגיל 12 הנשים ויולדות שלישיות שישיות  הרי אם בת 12 ילדה.. הבת שלה בגיל 12 ילדה הרי 24 שנים והשלישית עוד 12.... כמה 12 נכנס ב 400 שנים.

בערך 40..

והיא יולדת עד גיל 50 הרי כל שנה ילד 38 לידות כפול 40 וזה רק לידה אחת.. אם יולדת שישיות אז כפול 6...

זה מאולץ הם ירדן 70 איש קח בחשבון שזה 35 זוגות. מאיפה הם הקריצו עוד נשים? נשים לא יולדות שלשיות וששיות . זה נדיר. קח בחשבון שמדובר בארבעה עד עשרה מליון בני אדם שכן המספר 600 אלף מתייחס רק לגברים מעל גיל 20 ומה לגבי הנשים? ומה לגבי הילדים הרי ל600 אלף גברים יש על פי הספירה שלך לפחות 10 ילדים ונניח שיש לכל זוג רק שלושה ילדים אז מגיעים בדיוק לשלושה מליון....

חוץ מזה הם לא היו 400 שנה במצרים אפילו חז"ל לא טוענים זאת...

https://www.biu.ac.il/JH/Parasha/bo/yosi.html

לא. שישיה זה נדיר מאוד ובשביל להגיע למספרים אסטרונומים כאלה צריך שכל לידה תהיה ששיה. נשמע לך סביר?

אתה מתמטיקאי תעשה את החשבון. מדובר סה"כ בשלושה דורות!!

בדיחה טובה, שהוא (יהודה) מתמטיקאי.

לא. שישיה זה נדיר מאוד ובשביל להגיע למספרים אסטרונומים כאלה צריך שכל לידה תהיה ששיה. נשמע לך סביר?

אבל איך שמרו על החלוקה השבטית בדיוק מספרי עד לאדם הבודד???

איך???

אין מחלוקת שהמספרים מובאים אבל מספר של שש מאות אלף ושלושים ומישה גברים מעל גיל 20 הוא מספר לא סביר בהתחשב בעובדה שמדובר בארבעה דורות.

אל תביא את הכתובים תעשה חישוב מתמטי.

זה אומר שכל שבט התחתנו בתוך עצמם?

לאו דווקא...מי שנישאה לשבט אחר כנראה עברה לשבט בעלה...לדוגמא...לא חייב,כמובן...

זה שרשור שהתחיל בשאלה יפה ונכונה של צבי (שהתלוצץ והתכוון לעקוץ אותי, אבל השאלה לטעמי נכונה ויפה), וחבל שהשתבש\משתבש. השאלה ראויה להתייחסות רצינית, ולא בלבד כזו של 'אמוניים' המאמינים בהתערבות אינטנסיבית של 'אלוהים' בכל דבר...

ומה ההבדל בעצם בין התערבות של 'אלוהים' לבין התערבות של 'חוצנים' ?

ואני מאמינה ומשוכנעת בהתערבות של 'חוצנים' בהיסטוריה של עם ישראל, עד היום, גם בימינו אלה : ראו פרשת החטיפות ומעשי הפדופיליה (כביכול) בכ 200 ילדים חרדיים בירושלים בעיקר, וגם בבני ברק, פרשה שנגמרה בקול ענות חלושה ובהשתקה בדיוק כמו שאמרתי שכך יהיה מיד בהתחלת שידור תכניות התחקיר "המקור".

אז מה ההבדל? בין התערבות 'אלוהית' להתערבות של 'חוצנים' ?  : 'אלוהים' נתפש ונחשב כבורא העולם, בורא היקום - לא כך החוצנים, שעם כל יכולותיהם המפליגות אין להם דבר וחצי דבר עם בריאת העולם\בריאת היקום

---------------------

אני אגע (ברשותכם כמובן) בעוד נקודה\שאלה בקצרצרה : האם ה'חוצנים' שמעורבים לדעתי בניסיון ובפעילות ליצור "עם נבחר" (אנחנו) מעורבים אם כן גם בכתיבת\ניסוח ספר התורה ? - אני זוכרת שכתבתי כאן שאין לי על זה דעה, כי לא מצאתי לזה ראיה מספיק ברורה.

בימים האחרונים זה אולי השתנה ואולי עליתי על משהו\רמז\ראיה שכן, שהחוצנים אכן מעורבים באיזה אופן ובמידה מסויימת בניסוח ספר התורה : ואני מתכוונת לדיבר הראשון, מעשרת הדברות, כתוב שם "אנכי ה' אלוהיך אשר הוצאתיך מארץ מצרים..." - מי ש'מדבר' בפסוק הזה ומציג את עצמו אומנם מציג את עצמו כאלוהים, כי זה נדרש כדי להשיג השפעה ושליטה על הקהילה או הקבוצה שפעלו להפיכתה ל"עם נבחר" - אבל, הדובר בפסוק הזה לא מזכיר את בריאת העולם\מעשה הבריאה כדבר שהוא עשה אלא רק את ההוצאה של הקהילה הזו ממצרים

שהרי אפשר לראות בסיפור יציאת מצרים את תחילת פרויקט הניסיון\הפעילות ליצירת ולגיבוש ה"עם הנבחר".

כך שאני רואה בנוסח הנ"ל של הדיבר הראשון רמז\ראיה שה'חוצנים' הם אכן אלה שכתבו את זה, התערבו בכתיבת התורה, או שהאנשים שכתבו את זה הבינו והיו מודעים היטב לזה שיש מעורבות של 'חוצנים' במה שהתרחש איתם ועם עמם באותה תקופה.

איך???

חוצנים, יאההה עיוני, חוצניםemo_26.png

איך???

האם זה הניסוי הגזעני הגדול ביותר בהיסטוריה של העמים של שימור תכונות אב של מתחיל שבט???

האם זה אפשרי???

מה קורה כאן???

אנמי מוכאח לחשוב...לחשוב...לחשוב...

עד שתבוא איזו הארה....

איני מוכן ללכת בדרך של חיים היקר,להניח בזלזול את אפסות הספר ולעבור לסדר היום...אני מאמין בספר...ויש כאן תובנה...

והיא תבוא....

מה לעשות, אני כזה פרימיטיב, נשאר באמונות של המאה השמינית לפנה"ס...

איך???

האם זה הניסוי הגזעני הגדול ביותר בהיסטוריה של העמים של שימור תכונות אב של מתחיל שבט???

האם זה אפשרי???

מה קורה כאן???

אנמי מוכאח לחשוב...לחשוב...לחשוב...

עד שתבוא איזו הארה....

איני מוכן ללכת בדרך של חיים היקר,להניח בזלזול את אפסות הספר ולעבור לסדר היום...אני מאמין בספר...ויש כאן תובנה...

והיא תבוא....

מה לעשות, אני כזה פרימיטיב, נשאר באמונות של המאה השמינית לפנה"ס...

"אני מוכרח לחשוב"...

בוקר טוב

כל יציאת מצרים מעורבת בניסים ונפלאות.

כפי שאמרתי אין מלה מיותרת התורה.

ויפרו וירבו וישרצו ויעצמו במאד מאד...כל כך הרבה  לשונות..

אז הנה דיון אחד  בנושא

https://www.biu.ac.il/JH/Parasha/shemoth/arend.html

לגבי נשים..

ברור שהם לקחו יותר מאשה אחת כפי שכבר ציינתי.

הרי הבאתי דוגמא ליעקב שהיו לו שתי נשים ושתי שפחות הנחשבות כאמהות לכל דבר.

אני מסכים איתך שיש מחלוקת לגבי השהיה במצרים

יש אומרים מניין רדו=210 שנים.

ויש אומרים 400 שנים.

הפסוק המפורש אומר.. ועבדום ועינו אותם 400 שנה ואחרי כן יצאו ברכוש גדול

המחלוקת היא ממתי מתחילים את הספירה.

לגבי נשים..

ברור שהם לקחו יותר מאשה אחת כפי שכבר ציינתי.

הרי הבאתי דוגמא ליעקב שהיו לו שתי נשים ושתי שפחות הנחשבות כאמהות לכל דבר.

אני מסכים איתך שיש מחלוקת לגבי השהיה במצרים

יש אומרים מניין רדו=210 שנים.

ויש אומרים 400 שנים.

הפסוק המפורש אומר.. ועבדום ועינו אותם 400 שנה ואחרי כן יצאו ברכוש גדול

המחלוקת היא ממתי מתחילים את הספירה.

וַיֹּאמֶר לְאַבְרָם יָדֹעַ תֵּדַע כִּי גֵר יִהְיֶה זַרְעֲךָ בְּאֶרֶץ לֹא לָהֶם וַעֲבָדוּם וְעִנּוּ אֹתָם אַרְבַּע מֵאוֹת שָׁנָה.

כעת לגבי החשבון.

פה יש דיון בסוגיה הזו. וכל הטיעונים של חיים נמצאים כאן

אז בבקשה קריאה נעימה.

http://www.daat.ac.il/daat/tanach/maamarim/mispar-2.htm

כעת לגבי החשבון.

פה יש דיון בסוגיה הזו. וכל הטיעונים של חיים נמצאים כאן

אז בבקשה קריאה נעימה.

http://www.daat.ac.il/daat/tanach/maamarim/mispar-2.htm

כרגיל משחקים במספרים בצורה מאולצת ובניגוד לכתוב עם המספרים מוסיפים נתונים בניגוד לכתוב (ובניגוד לטבע) ואז מיישבים את הבעייה. תרצנות חז"ל כבר אמרתי?

חוץ מזה שהחשבון שגוי. שהרי לא כל אחד מוליד 8 ילדים אלא כל משפחה. אם יש 35 זוגות ונולדים לכל זוג 8 ילדים מספר הילדים הוא 280. החשבון הבא אינו 280כפול 8 אלא 140 כפול 8 שכן מדובר על זוגות  כל שניים מולידים 8 וכך הלאה...

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר