למה להתאבל על חורבן הבית?

טענתי זאת לא פעם ולכבוד ט' באב אני טוען זאת שוב: חורבן בית המקדש זה הדבר הטוב ביותר שקרא ליהדות הרבנית!

לפני חורבן הבית העם היהודי היה מורכב מזרמים שונים (צדוקים, פרושים, איסיים, כיתות ים המלח, סיקריים, נוצרים) שהמקדש היה בפועל המוסד המאחד בינהם. לאחר החורבן נעלמו הכתות השונות והיהדות זוהתה עם הפרושים בלבד -הבסיס של היהדות הרבנית. תקנות ריב"ז והמרכז שהוקם ביבנה אפשרו קיומה של יהדות ללא תלות בבית מקדש. התפילות החליפו את הקורבנות ובתי הכנסת שניתן להקים בכל מקום- את המקדש כממקום פולחן בלעדי.  הטקסים והפולחן לאל  הועברו לבית , למשפחה ולבית הכנסת.  מעתה יהדות יכולה להתקיים בכל מקום ובכל זמן ללא תלות במקדש וזו הסיבה להשרדותה.

אחרי כל זה קשה לי להבין יהודי שרוצה לחזור לקורבנות ולמקדש.

הנה משהו מאלף על המצור ועל החורבן:

https://www.hamichlol.org.il/(70)_המצור_על_ירושלים

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

חיים

ההתאבלות על חורבן הבית הוא בכלל לא חומרי.

עם ישראל ירד לגלות איבד את חירותו את לכידתו.

נרדף בין העמים פוזר כמוץ אשר תדפנו רוח.

לגבי הקורבנות כתוב בפירוש שבבניין בית שלישי כאשר יגיעו ימות המשיח לא יהיו קורבנות.

הטבע ישתנה

וגר זאב עם כבש וארי עם עדר צאן ירבץ..ושיעשע יונק על חור פתן...

אדם שמאבד את ביתו את חירותו את זהותו לצמיתות ברור שיתאבל...

עם ישראל לא יצא לגלות בעקבות חורבן הבית ואין שום קשר בין הגלות לבין חורבן הבית!

למה צריך בית מקדש מרכזי? מה הרע בבתי הכנסת הקיימים?

אה, זו בעיה לכתוב קישור המכיל עברית לאנגלית המעורב:

https://www.hamichlol.org.il/המצור_על_ירושלים_

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

*המכיל עברית ואנגלית במעורב

עם  כל היותו אימטריאלי לחלוטין, האל העברי אינו יכול לגמול עצמו מקרבנות, מנחות ושלמים...

עם  כל היותו אימטריאלי לחלוטין, האל העברי אינו יכול לגמול עצמו מקרבנות, מנחות ושלמים...

הוא חי בלעדיהם 2000 שנה...

https://www.hamichlol.org.il/המצור_על_ירושלים_(70)

זהו, הפעם הוקלד הקישור כהלכה, אלא שיש להעתיקו אל חלון הכתובות של הדפדפן.

מדהים.

ברגע מסוים, חרף היות האויב בשער, החזיקו שלוש מיליציות שונות בעיר, ב"טבעות" טריטוריאליות סביב למקדש, לוחמות אשה ברעותה בעצמה כזו שהביאה את טיטוס לחדול במכוון מלחימה ופשוט להמתין עד שתשמדנה זו את זו.

עובדה שבכנסיות יש כוהנים ובבתי הכנסת לא, לצערינו את התפקידים שלא קשורים לקורבנות השארנו לרבנים ולא הצלחנו להמציא לעצמינו כוהנים מעבר לשם המשפחה שעוסקים בפולחן רוחני. 

טענתי זאת לא פעם ולכבוד ט' באב אני טוען זאת שוב: חורבן בית המקדש זה הדבר הטוב ביותר שקרא ליהדות הרבנית!

לפני חורבן הבית העם היהודי היה מורכב מזרמים שונים (צדוקים, פרושים, איסיים, כיתות ים המלח, סיקריים, נוצרים) שהמקדש היה בפועל המוסד המאחד בינהם. לאחר החורבן נעלמו הכתות השונות והיהדות זוהתה עם הפרושים בלבד -הבסיס של היהדות הרבנית. תקנות ריב"ז והמרכז שהוקם ביבנה אפשרו קיומה של יהדות ללא תלות בבית מקדש. התפילות החליפו את הקורבנות ובתי הכנסת שניתן להקים בכל מקום- את המקדש כממקום פולחן בלעדי.  הטקסים והפולחן לאל  הועברו לבית , למשפחה ולבית הכנסת.  מעתה יהדות יכולה להתקיים בכל מקום ובכל זמן ללא תלות במקדש וזו הסיבה להשרדותה.

אחרי כל זה קשה לי להבין יהודי שרוצה לחזור לקורבנות ולמקדש.

האבל הזה הוא הלכה.

אם (כשיגדל לי אקליפטוס על כף היד) הסיפור יהיה מעשי, תשודר  מייד הלכה מתקנת...

אתה באמת מאמין שסמוטריץ' ישחט פרים ואיילים,וכבשים ושעירים עם סולת בלולה בשמן?

כן, אני משוכנע כי סמוטריץ' יחתור לבנית מקדש במקום המסגדים וחידוש הפולחן בו, כמקדם.

כן, אני משוכנע כי סמוטריץ' יחתור לבנית מקדש במקום המסגדים וחידוש הפולחן בו, כמקדם.

מלחמת אחים קודם לכן, היא תחזית סבירה יותר...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר