רשימת המועמדים הסופית לעליון.

25 מועמדים על שני מקומות.

היחיד המוכר לי בשמו ובפעלו הוא חאלד כבוב, ואני סבור כי הוא יהיה בחירה טובה, מפני ש- (א) הוא פשוט טוב, ו- (ב) הוא יהיה עוד יותר טוב פשוט משום שעיני כל תהיינה נטועות בו ובוחנות את פסיקותיו.

אגב, אני פוסל שופטים שאינם מתגוררים בתחומי המדינה (מתגוררים בהתנכלויות [לא שגיאת כתיב]), ושופטים המאמינים בקיום מפלצת ספגטי מעופפת או כיו"ב...

Patriotism is the last refuge of a scoundrel (Samuel Johnson)

פטריוטיות היא מפלטו האחרון של נבל (סמואל ג'ונסון)

25 מועמדים על שני מקומות.

היחיד המוכר לי בשמו ובפעלו הוא חאלד כבוב, ואני סבור כי הוא יהיה בחירה טובה, מפני ש- (א) הוא פשוט טוב, ו- (ב) הוא יהיה עוד יותר טוב פשוט משום שעיני כל תהיינה נטועות בו ובוחנות את פסיקותיו.

אגב, אני פוסל שופטים שאינם מתגוררים בתחומי המדינה (מתגוררים בהתנכלויות [לא שגיאת כתיב]), ושופטים המאמינים בקיום מפלצת ספגטי מעופפת או כיו"ב...

לא מסכימה איתך לגבי פסילת שופטים. גם לשופטים דתיים או ימניים יש מקום בבית המשפט וצריך להיות מקום. הבעיה היא לא עם ההשקפות של השופטים אלא בעיה מובנית אחרת גם במובן של העומס שהם נתונים בו גם במובן שאי אפשר להדיח אותם.

אני מקווה שציון אמיר יבחר, למרות שלדעתי הסיכויים לא גבוהים. מה פעלו של השופט חאלד כבוב? 

יום טוב לכולםemo_01.png

שופט המאמין כי העולם מונהג על ידי משהו דמיוני המצוי אך בין שתי אזניו עלול להנפיק פסקי דין שאינם על פי חוק...

שופט המאמין כי העולם מונהג על ידי משהו דמיוני המצוי אך בין שתי אזניו עלול להנפיק פסקי דין שאינם על פי חוק...

שטויות

זה שאתה אומר שמשהו דמיוני לא הופך אותו לדמיוני. שנית חלק מלהיות נאור כמו שאתה מצגי את  עצמך זה לקבל גם אנשים שחושבים אחרת ממך.

שופט טוב יותר לעשות הפרדה בין התפיסות האישיות שלו והחוק. בתור מישהי מהתחום ואדם מאמין אני יכולה להגיד לך שמעולם לא הכנסתי את האמונה שלי לתוך העבודה

יום טוב לכולםemo_01.png

מהי הראיה לכאורה החזקה ביותר המוכרת לך לקיומו של מי שאני סבור כי קיים אך ורק בין אזני המאמין?

אלינור צודקת. אין שום קשר בין אמונותיו של האדם לבין יכולותיו המשפטיות.

ציון אמיר הוא זבל. פליליסט שמגן על פושעים: הגן באופן המכוער ביותר על קצב האנס, ושוכרים אותו כל העבריינים היכולים להרשות לעצמם את ההון שהוא דורש.

לתופף על פח - תענוג.

למה זבל? הוא עושה את תפקידו .  כל מי שמגן על פושעים הוא זבל? את ממוטטת בהבל פה את כל המערכת המשפטית...

למה זבל? הוא עושה את תפקידו .  כל מי שמגן על פושעים הוא זבל? את ממוטטת בהבל פה את כל המערכת המשפטית...

ממוטטת את המערכת המשפטית? זה חדש בשבילך שיש עורכי דין שהם גם תאבי בצע בצורה מטורפת וגם חסרי מוסר מינימאלי?

לתופף על פח - תענוג.

מהי הראיה לכאורה החזקה ביותר המוכרת לך לקיומו של מי שאני סבור כי קיים אך ורק בין אזני המאמין?

הרוח, הנפש, שנמצאת בכל החי, ובצורה בסיסית גם בצומח.

איני טוענת שזו הוכחה לקיומה של "נפש העולם", הביולוגים טוענים כבר היום שהתופעות הנקראות בפינו נפשיות הן תוצאה של מורכבות של הרקמות החיות, אבל האמת , אין להם הסבר איך המורכבות הזו יוצרת את המודעות על כל נגזרותיה. טוב, עלינו להפגש בעוד 1000 שנה (500 שנה אולי? אהיה אופטימית), ולדסקס את ההתפתחויות במדעים ובפילוסופיה שלהם.

אבל לרבים מן האנשים יש כנראה נטיה מובנית להרגיש ולחשוב שקיום הנשמות מראה שיש איזו מהות רוחנית, נקרא לזה כך, שעומדת מאחורי העולם החומרי.

אגב, נוירולוגים גילו שבמוח (נדמה לי בצדע הימני)  יש מקום שהוא "משכנה" של האמונה באלהים. מה המשמעות של כך? עכ"פ העובדה הזו אומרת דרשני.

לתופף על פח - תענוג.

מה שייך מוסר? עו"ד צריך להגן על עד וחובת ההוכחה היא על התביעה. זה הבסיס של המשפט. אם זה לא היה כך כל המערכת המשפטית תתמוט.

תאבי בצע? יש עו"ד שעובדים בחינם?

מה שייך מוסר? עו"ד צריך להגן על עד וחובת ההוכחה היא על התביעה. זה הבסיס של המשפט. אם זה לא היה כך כל המערכת המשפטית תתמוט.

תאבי בצע? יש עו"ד שעובדים בחינם?

א. לא כל אחד מוכן להגן על אנסים ועל רוצחים אכזריים, ועוד לעשות זאת ממש בהתמסרות ובחירוף נפש, נאמר זאת כך.

ב. לא כל עו"ד דורש הון תועפות עבור שירותיו, ואפשר פשוט לקנות אותו בהון הזה, ויהיה הפשע והפושע הנתבע מה שיהיה.

ג. יש עורכי דין (גם במשפחה שלי יש אחד כזה!) שנותנים גם שירותי עריכת דין חינם לנזקקים. אז יש עורכי דין מוסריים! ציון אמיר וששי גז הם מהמנוולים והמגעילים ביותר בתחום עריכת הדין.

לתופף על פח - תענוג.

ממוטטת את המערכת המשפטית? זה חדש בשבילך שיש עורכי דין שהם גם תאבי בצע בצורה מטורפת וגם חסרי מוסר מינימאלי?

אין קשר למוסר, ועורך דין לא חייב להיות משוכנע בחפות שולחו.

על התביעה להרים את נטל הוכחת אשמת הנאשם מעבר לספק סביר, על פי הנדרש בחוק עצמו, ועל עורך הדין להשתדל לפרוך את ראיות התביעה ככל יכלתו.

מותר לו להראות שראיות מרשיעות או הודאת הנאשם הושגו באופן פסול (או שהושגה הודאה בלא "לחץ", אולם בלא "דבר מה נוסף").

מותר לו להציג קשר פסול בין עדי התביעה לבין עצמם.

מותר לו להראות כי הנאשם לא היה מסוגל לשחזר את הפשע ולא זיהה את זירת הפשע, אלא לאחר "עזרה" ו"הכוונה" מצד החוקר המשטרתי.

אלה כללי המשחק.

צריך לזכור כי בתי המשפט, בכל רמות הערכאות, אינם זירה לעשיית צדק, אלא זירה לעשיית משפט.

רק העליון, ורק בשבתו כבג"ץ הוא זירה לעשיית צדק...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר